Home

Wath Golf Club - Calendar - May 2021


Time Name (1st Tee) Time Name (11th Tee)
Tue 11 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 08:00  Barrie Uttley (Member)    
08:10 - 08:10  Anthony Beckett (Member)    
08:20 - 08:20  Chris Gibbs (Member)    
08:30 - 08:30  Jim Mottershaw (Member)    
08:40 - 08:40  Denis Waller (Member)    
08:50 - 08:50   (Reserved For Members)    
09:00 - 09:00  Terry Mann (Member)    
09:10 - 09:10  Jack Holden (Member)    
09:20 - 09:20  Mel Stacey (Member)    
09:30 - 09:30  Stephen Batty (Member)    
09:40 - 09:40  Peter Telling (Member)    
09:50 - 09:50  K Durrans (Member)    
10:00 - 10:00  Ian Ward (Member)    
10:10 - 10:10  Jayne Telling (Member)    
10:20 - 10:20  Craig Davenport (Member)    
10:30 - 10:30  Tony Thomas (Member)    
10:40 - 10:40   (Reserved For Members)    
10:50 - 10:50  Beryl Flannery (Member)    
11:00 - 11:00  Colin Bamford (Member)    
11:10 - 11:10  George Claridge (Member)    
11:20 - 11:20  Marie Mills (Member)    
11:30 - 11:30   (Reserved For Members)    
11:40 - 11:40   (Visitor)    
11:50 - 11:50  Keith Tomlinson (Member)    
12:00 - 12:00   (Reserved For Members)    
12:10 - 12:10  Flannery K.O (Reserved For Members)    
12:20 - 13:20   (Reserved For Members)    
13:30 - 13:30  John Oconnell (Member)    
13:40 - 13:40   (Reserved For Members)    
13:50 - 13:50  Alan Cobb (Member)    
14:00 - 14:40   (Reserved For Members)    
14:50 - 14:50  Ian Fareham (Member)    
15:00 - 15:00   (Competition)    
15:10 - 15:10  Ricardo Mcbride (Member)    
15:20 - 15:20  Mark Mayo (Member)    
15:30 - 15:30  Joanne Wild (Member)    
15:40 - 15:40  David Hardcastle (Member)    
15:50 - 15:50  Keith Crundell (Member)    
16:00 - 16:00   (Competition)    
16:10 - 16:10  Stephen Lister (Member)    
16:20 - 16:20  Neil Rose (Member)    
16:30 - 16:30  Paul Gawthrope (Member)    
16:40 - 16:40  William Turner (Member)    
16:50 - 16:50  Andy Trollope (Member)    
17:00 - 17:00   (Competition)    
17:10 - 17:10  Glyn Watts (Member)    
17:20 - 17:20  Glynn Taylor (Member)    
17:30 - 17:30  David Probert (Member)    
17:40 - 17:40  Mark Mayo (Member)    
17:50 - 17:50  Jack Whitlam (Member)    
18:00 - 18:00  Fairuz Mitchell (Member)    
18:10 - 19:00   (Reserved For Members)    
Wed 12 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 08:00  Nick Bryce (Member)    
08:10 - 08:10  Tony Dearden (Member)    
08:20 - 08:20  Graham Shaw (Member)    
08:30 - 08:30  Ken Bryan (Member)    
08:40 - 08:40  John Carley (Member)    
08:50 - 08:50  David Mitchell (Member)    
09:00 - 09:00  Flannery K/O (Competition)    
09:10 - 09:10  Lee Barraclough (Member)    
09:20 - 09:20  Graham Beaumont (Member)    
09:30 - 09:30  Ernest Laister (Member)    
09:40 - 09:40  David Borthwick (Member)    
09:50 - 09:50  Sam Whitlam (Member)    
10:00 - 10:00  Paul Smith 23 (Member)    
10:10 - 10:10  Dave Fullwood (Member)    
10:20 - 10:20   (Reserved For Members)    
10:30 - 10:30  John Collinson (Member)    
10:40 - 10:50   (Reserved For Members)    
11:00 - 11:00  Chris Tory (Member)    
11:10 - 11:10   (Competition)    
11:20 - 12:00   (Reserved For Members)    
12:10 - 12:10  Chris Harper (Member)    
12:20 - 12:40   (Reserved For Members)    
12:50 - 12:50  Scott Phillips (Member)    
13:00 - 13:00   (Reserved For Members)    
13:10 - 13:10  Deakin K/O (Competition)    
13:20 - 13:20   (Reserved For Members)    
13:30 - 13:30  Ian Fareham (Member)    
13:40 - 13:50   (Reserved For Members)    
14:00 - 14:00  Alan Rothin (Member)    
14:10 - 15:10   (Reserved For Members)    
15:20 - 15:20  Chris Robinson (Member)    
15:30 - 15:30  Richard Poulton (Member)    
15:40 - 15:40  D Russell (Member)    
15:50 - 15:50  J.L. Sargison (Member)    
16:00 - 16:00   (Competition)    
16:10 - 16:10  Ian Gant (Member)    
16:20 - 16:20  George Burtoft (Member)    
16:30 - 17:30  SUGC DIV 2 V WORKSOP (Team)    
17:40 - 17:40  Wayne Rushmere (Member)    
17:50 - 17:50  Paul Middleton (Member)    
18:00 - 18:00   (Reserved For Members)    
18:10 - 18:10  Wayne Darby (Member)    
18:20 - 19:00   (Reserved For Members)    
Thu 13 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 08:00  Barrie Uttley (Member)    
08:10 - 08:10  Anthony Beckett (Member)    
08:20 - 08:20  Nick Bryce (Member)    
08:30 - 08:30  Jim Mottershaw (Member)    
08:40 - 08:40  Garry Judge (Member)    
08:50 - 09:00   (Reserved For Members)    
09:10 - 09:10  Jack Holden (Member)    
09:20 - 09:20  Peter Telling (Member)    
09:30 - 09:30   (Reserved For Members)    
09:40 - 09:40  Mel Stacey (Member)    
09:50 - 09:50  Alan Cobb (Member)    
10:00 - 10:00  L Jones (Member)    
10:10 - 10:10  Tony Thomas (Member)    
10:20 - 10:20  Kay Youel (Member)    
10:30 - 10:30  Robert Keenan (Member)    
10:40 - 10:40  Judy Williams (Member)    
10:50 - 10:50  Craig Davenport (Member)    
11:00 - 11:00  Colin Bamford (Member)    
11:10 - 11:20   (Reserved For Members)    
11:30 - 11:30  Karen Dent (Member)    
11:40 - 11:50   (Reserved For Members)    
12:00 - 12:00  Richard Bell (Member)    
12:10 - 12:50   (Reserved For Members)    
13:00 - 13:00  W L Geddes (Member)    
13:10 - 13:50   (Reserved For Members)    
14:00 - 14:00  Daniel Jefferies (Member)    
14:10 - 14:10  Geoff Clamp (Member)    
14:20 - 14:50   (Reserved For Members)    
15:00 - 15:00  Steve Littler (Member)    
15:10 - 15:20   (Reserved For Members)    
15:30 - 15:30  Richard Poulton (Member)    
15:40 - 15:40   (Reserved For Members)    
15:50 - 15:50  J.L. Sargison (Member)    
16:00 - 16:00   (Competition)    
16:10 - 16:10  Michael Hendzell (Member)    
16:20 - 16:20   (Competition)    
16:30 - 16:30  Chris Wyatt (Member)    
16:40 - 16:40   (Reserved For Members)    
16:50 - 16:50  William Turner (Member)    
17:00 - 19:00   (Reserved For Members)    
Fri 14 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 15:50   (Reserved For Members)    
16:00 - 16:00  Deakin K.O (Reserved For Members)    
16:10 - 16:20   (Reserved For Members)    
16:30 - 16:30   (Competition)    
16:40 - 19:00   (Reserved For Members)    
Sat 15 May
07:00 - 14:50  Walt Bailey (Medal) (Reserved For Members)    
15:00 - 15:00  Walt Bailey (Medal) (Competition)    
15:10 - 18:00  Walt Bailey (Medal) (Reserved For Members)    
Sun 16 May
07:00 - 11:40  Team Stableford (Reserved For Members)    
11:50 - 11:50  80 Plus K.O (Competition)    
12:00 - 13:00  Ladies Medalford (Competition)    
13:10 - 18:00  Team Stableford (Reserved For Members)    
Mon 17 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 09:20   (Reserved For Members)    
09:30 - 10:30  Seniors V Sandhill (Team)    
10:40 - 16:20   (Reserved For Members)    
16:30 - 17:30  SUGC 6-18 League V Sandhill (Team)    
17:40 - 19:00   (Reserved For Members)    
Tue 18 May
11:00 - 11:20  Geoff Howell Party (Guest/Member)    
11:30 - 11:30  Geoff Howell (Guest/Member)    
Thu 20 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 12:20   (Reserved For Members)    
12:30 - 12:30  80 Plus K.O (Reserved For Members)    
12:40 - 15:50   (Reserved For Members)    
16:00 - 16:00   (Competition)    
16:10 - 16:50   (Reserved For Members)    
17:00 - 17:00  80 Plus (Competition)    
17:10 - 19:00   (Reserved For Members)    
Fri 21 May
07:30 - 10:50   (Reserved For Members)    
11:00 - 11:00   (Visitor)    
11:10 - 19:00   (Reserved For Members)    
Sat 22 May
07:00 - 16:00  Invitation Day (Reserved For Members)    
16:10 - 19:00   (Reserved For Members)    
Sun 23 May
12:00 - 13:00  Ladies Tommy Elvin & Una Wortley Qual (Competition)    
Thu 27 May
07:30 - 07:50   (Closed)    
08:00 - 15:10   (Reserved For Members)    
15:20 - 15:20   (Competition)    
15:30 - 16:30  RABBITS V WORTLEY (Team)    
16:40 - 19:00   (Reserved For Members)    
Fri 28 May
10:00 - 10:40  John Bull Golf Society (Society)    
Sun 30 May
12:00 - 13:00  Ladies Texas Scramble (Competition)    


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems