St Athan Golf Club St Athan Golf Club
HOME
Jan
2022
Feb
2022
Mar
2022
Apr
2022
May
2022
Jun
2022
Jul
2022
Aug
2022
Sep
2022

St Athan Golf Club - Calendar - Oct 2022


Time Name
Sun 2 Oct
 06:24 - 07:36    (Reserved For Members)
 07:48   Simon Davies (Member)
 08:00 - 11:00   Individual Stableford (Competition)
 11:12   Stephen Lloyd (Member)
 11:24 - 12:48    (Reserved For Members)
 13:00 - 13:48   Society (Visitor)
 14:00   Gareth Griffiths (Member)
 14:12   Jonathan Bradbury (Member)
 14:36   Carolyn Sutton (Member)
Mon 3 Oct
 08:00   Carl Richardson (Member)
 08:12   Raymond Cullen (Member)
 08:24   Hywel Phillips-Morgan (Member)
 08:48   Alan Harlock (Member)
 09:00   Paul Lindsay (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 09:36   David Sanders Thomas (Member)
 09:48   Bill Wake (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:12   Nigel Cockram (Member)
 10:24   Steve Hann (Member)
 12:24   Mark Barnett (Member)
 12:48   Vince Price (Member)
 15:24   Andrew Littlejohn (Member)
 16:00   Janet Vincent (Member)
Tue 4 Oct
 08:00   Raymond Cullen (Member)
 09:12   Patricia Wake (Member)
 09:36   Mark Cleaver (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:48   Alan Bowsher (Member)
 13:00   David Frost (Member)
 13:12   Anthony Parsons (Member)
 15:24   Huw Rees (Member)
 16:00   Special Olympics (Society)
 17:00   Barrie Mills (Member)
Wed 5 Oct
 07:24 - 09:20    (Closed)
 09:30 - 12:00   Vets Autumn Festival (Shotgun Start ) (Competition)
 13:36   Vince Price (Member)
 14:00   GolfNow Booking (Visitor)
Thu 6 Oct
 08:00   Carl Richardson (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 09:36   Mark Cleaver (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:48   Alan Bowsher (Member)
 13:00   Terry Scott (Member)
 13:12   Anthony Parsons (Member)
 14:00   Richie Lawrence (Member)
 14:24   David Frost (Member)
 15:24   Huw Rees (Member)
Fri 7 Oct
 08:00   Peter Bigmore (Member)
 08:24   John Lewis (Member)
 08:36   David Evans (Member)
 08:48   Kerry McFall (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:24   Bill Wake (Member)
 09:48   Roger Husbands (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:12   Nigel Cockram (Member)
 10:24   David Sanders Thomas (Member)
 11:00 - 11:12    (Reserved For Members)
 11:24   Richie Lawrence (Member)
 11:36 - 13:48   Past Captains (Competition)
 14:00 - 14:12   Ray Simkiss (Member)
 14:24   Vince Price (Member)
 14:48 - 15:24   County Roll Up
 16:00   Special Olympics (Society)
Sat 8 Oct
 08:24 - 09:48    (Reserved For Members)
 10:00 - 14:24   Des Cole Shield (Teams) (Competition)
 14:36   Mark Cleave (Member)
 16:12    (Visitor)
Sun 9 Oct
 06:24 - 07:48    (Reserved For Members)
 08:00 - 11:00   Individual Stableford (Competition)
 11:12 - 12:48    (Reserved For Members)
Mon 10 Oct
 08:00   Carl Richardson (Member)
 08:24   John Lewis (Member)
 08:48   Alan Harlock (Member)
 09:00   Mark Lynch (Member)
 09:12   Nigel Cockram (Member)
 09:24   Clifton Russell (Member)
 09:36   Mark Bristow (Member)
 09:48   Bill Wake (Member)
 10:00   Roger Husbands (Member)
 10:12   David Sanders Thomas (Member)
 10:24   Steve Hann (Member)
 12:48   Vince Price (Member)
Tue 11 Oct
 07:36   Leonard Williams (Member)
 08:48   Alan Harlock (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:24   Huw Rees (Member)
 16:00   Special Olympics (Society)
Wed 12 Oct
 08:00   Peter Bigmore (Member)
 08:20   Tony Kane (Member)
 08:30   John Lewis (Member)
 08:40   Roger Davidge (Member)
 08:50   David Evans (Member)
 09:00 - 11:30   Vets Competition (Competition)
 13:36   Vince Price (Member)
Thu 13 Oct
 08:00   Carl Richardson (Member)
 08:12   Mathew James (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 13:00   Terry Scott (Member)
 15:24   Huw Rees (Member)
Fri 14 Oct
 08:00   Peter Bigmore (Member)
 08:24   Hywel Phillips-Morgan (Member)
 08:48   Kerry McFall (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:24   Bill Wake (Member)
 09:48   Roger Husbands (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:12   Nigel Cockram (Member)
 10:24   David Sanders Thomas (Member)
 14:00 - 14:12   Ray Simkiss (Member)
 16:00   Special Olympics (Society)
Sat 15 Oct
 09:00 - 09:12    (Reserved For Members)
 09:24   Steve Hann (Member)
 09:36 - 10:48    (Reserved For Members)
 11:00 - 12:36   Ladies Medal Winners (Competition)
Sun 16 Oct
 06:24 - 07:48    (Reserved For Members)
 08:00 - 11:00   Greensome Fouresomes Stableford (Competition)
 11:12 - 12:48    (Reserved For Members)
Mon 17 Oct
 08:00   Carl Richardson (Member)
 08:24   Hywel Phillips-Morgan (Member)
 08:48   Alan Harlock (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 09:36   Bill Wake (Member)
 09:48   Roger Husbands (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:12   Nigel Cockram (Member)
 10:24   David Sanders Thomas (Member)
 10:36   Steve Hann (Member)
Tue 18 Oct
 08:48   Alan Harlock (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:24   Huw Rees (Member)
 13:36   Geraint Lethbridge (Member)
 16:00   Special Olympics (Society)
Wed 19 Oct
 08:00 - 11:30   Vets Competition (Competition)
 12:00   Alan Harlock (Member)
 13:36   Vince Price (Member)
Thu 20 Oct
 08:00   Geoff Tapscott (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 13:00   Terry Scott (Member)
 14:36   Geraint Lethbridge (Member)
 15:24   Huw Rees (Member)
Fri 21 Oct
 08:00   Peter Bigmore (Member)
 08:24   John Lewis (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:24   Bill Wake (Member)
 09:48   Nigel Cockram (Member)
 10:00   Roger Husbands (Member)
 10:12   Mark Lynch (Member)
 10:24   David Sanders Thomas (Member)
 13:00 - 13:36   Peter Littlejohn (Guest/Member)
 13:48   Vince Price (Member)
 14:00 - 14:12   Ray Simkiss (Member)
 14:48 - 15:24   County Roll Up
 16:00   Special Olympics (Society)
Sat 22 Oct
 08:00   Erin Allison (Member)
 09:00 - 09:12    (Reserved For Members)
 09:24   Steve Hann (Member)
 09:36 - 10:48    (Reserved For Members)
 11:00 - 12:36   Ladies Bridesmaids Trophy (Competition)
Sun 23 Oct
 06:24 - 07:48    (Reserved For Members)
 08:00 - 11:00   Individual Bogey (Competition)
 11:12 - 12:48    (Reserved For Members)
Mon 24 Oct
 08:00   Geoff Tapscott (Member)
 08:36   John Lewis (Member)
 08:48   Alan Harlock (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 09:48   Mark Lynch (Member)
 10:00   Nigel Cockram (Member)
 10:12   Roger Husbands (Member)
 10:24   David Sanders Thomas (Member)
 10:36   Steve Hann (Member)
 12:48   Vince Price (Member)
Tue 25 Oct
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:24   Huw Rees (Member)
 16:00   Special Olympics (Society)
Wed 26 Oct
 07:24 - 09:20    (Closed)
 09:30 - 12:00   Vets Competition & AGMl (Shotgun Start ) (Competition)
 13:36   Vince Price (Member)
Thu 27 Oct
 08:00   Geoff Tapscott (Member)
 09:24   Mark Bristow (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 12:48   Terry Scott (Member)
 15:00   Huw Rees (Member)
Fri 28 Oct
 08:00   Peter Bigmore (Member)
 08:36   John Lewis (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:48   Roger Husbands (Member)
 10:00   Mark Lynch (Member)
 10:12   Nigel Cockram (Member)
 10:24   David Sanders Thomas (Member)
 13:48   Vince Price (Member)
 14:00 - 14:12   Ray Simkiss (Member)
 16:00   Special Olympics (Society)
Sat 29 Oct
 09:00 - 10:48    (Reserved For Members)
 11:00 - 12:36   Ladies Competition (Competition)
Sun 30 Oct
 06:12 - 07:48    (Reserved For Members)
 08:00 - 11:00   TT1 - 4BBB Stableford (Competition)
 11:12 - 12:48    (Reserved For Members)
Mon 31 Oct
 08:36   John Lewis (Member)
 09:12   Clifton Russell (Member)
 09:48   Nigel Cockram (Member)
 10:00   David Sanders Thomas (Member)
 10:12   Mark Lynch (Member)
 12:48   Vince Price (Member)



  Online Booking Software provided by BRS Golf