Oswestry Golf Club
HOME

Oswestry Golf Club - Calendar - Jul 2024


Time Name
Mon 1 Jul
 07:30   Stephen Hibbert (Member)
 07:40   Ishmael Franks (Member)
 08:00 - 12:00   Seniors Stableford (Men's Competition)
 12:10   Peter Turner (Member)
 12:20   Malcolm Ball (Member)
 12:30   Owen Winter (Member)
 12:40   Shaun Deakin (Member)
 12:50   Katherine Easthope (Member)
 13:00   Kay Wilkinson (Member)
 13:20   Daniel Simmonds-Jones (Member)
 13:40   Gordon Burton (Member)
 13:50   John John (Member)
 14:20   Barrie Wheatley
 14:30   James Neill (Member)
 15:00   Matthew Hunter (Member)
 15:20   Alan Osborne (Member)
 15:50   Jay Cooke (Member)
 16:00   Gordon Evans (Member)
 16:10   Andrew Bullen (Member)
 17:00   Daniel Haycocks (Member)
 18:20   Adam Heathfield (Member)
 18:30   Louise Phillips (Member)
 18:50   Edward Bridge (Member)
Tue 2 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Stewart Lisle (Member)
 07:50   Phil Cowper (Member)
 08:00   Kev Potts (Member)
 08:10   Babs Humphreys
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 11:40   Ladies Presidents Prize (Ladies' Competition)
 11:50 - 12:20   9-hole Stableford (Ladies' Competition)
 12:30   Patrick Gregson (Member)
 12:40   David Gray (Member)
 12:50   Mick Crouch (Member)
 13:00   Julia Taylor
 13:30   Daniel Haycocks (Member)
 14:20   Keith Clements (Member)
 14:30   Lewis Harper
 14:40   Charlotte Edmondson (Member)
 15:30   Alan Osborne (Member)
 15:50   Dave Cain (Member)
 16:00   Giles Burgess (Member)
 16:10   Kevin Edwards (Member)
 16:20   Simon Lewis (Member)
 16:30   Alex Musgrave (Member)
 17:00   Tony Skelding (Member)
 17:10   Robert Williams (Member)
 17:20   Fiona Bridge (Member)
 17:30   Christian Blount-Powell (Member)
 17:40   James Neill (Member)
 17:50   Paul Smith (Member)
 18:00   Wendy Lloyd (Member)
 18:20   Gareth Richards (Member)
 18:40   Stu Heathcock (Member)
 18:50   Gordon Evans (Member)
 19:00   Chris Wase (Member)
Wed 3 Jul
 07:30   Stephen Hibbert (Member)
 08:30   Lewis Harper (Member)
 08:40   Andy Johnson (Member)
 09:00   Matt Preen (Member)
 09:10   Ian Evans (Member)
 09:20   Owen Winter (Member)
 09:30   Phil Scates (Member)
 09:40   Stan Harland (Member)
 09:50   Andrew Patterson (Member)
 10:00 - 10:50   Roll Up - Draw At 09.45 (Reserved For Members)
 11:00   GUY HAMILTON (Visitor)
 11:10   Mick Breeze (Visitor)
 11:20   Alaster Stewart (Visitor)
 11:30   Andrew Spencer (Member)
 12:00 - 13:10   Tembe (Prov) (Society)
 13:20   Shaun Deakin (Member)
 13:30   John Brereton (Member)
 13:40   Stephen Pearce (Member)
 13:50   Christopher Dunbar (Member)
 14:00   John R Richardson (Visitor)
 14:10   Chris Lloyd (Member)
 14:20   Barrie Wheatley
 14:30   Kay Wilkinson (Member)
 14:40   Sarah Clarke (Member)
 14:50   Henry Herklots (Member)
 15:00   Matthew Hunter (Member)
 15:10   Thornton Bridges (Visitor)
 15:20   Giles Burgess (Member)
 15:30   Ray Bell (Member)
 15:40   Mike Jones (Member)
 15:50   Harvey Howell (Member)
 16:30   Garry Huggett (Member)
 16:40   Bill Mackenzie (Member)
 16:50   Andrew Eaton (Member)
 17:00   Dan Humphreys (Member)
 17:10   Brett Evans (Member)
 17:20   John John (Member)
 17:30   Ian Washington (Member)
 17:40   Dave Cain (Member)
 17:50   Darren Sumner (Member)
 18:00   Paul Norman (Member)
 18:10   Dylan Matthews (Member)
 18:20   Edward Bridge (Member)
 18:30   Rhys Williams (Member)
 18:40   Dan Foskett (Member)
 18:50   Harri Matthews (Member)
Thu 4 Jul
 07:30   Stephen Hibbert (Member)
 07:40   Ishmael Franks (Member)
 08:00   Simon Leddy (Member)
 08:10   Phil Cowper (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 08:40   Bill Littler (Member)
 08:50   Geoff Broster (Member)
 09:00   Jenny Leonard (Member)
 09:10   Sheila MacKenzie (Member)
 09:20   Michael Hales (Member)
 09:40   Dorothy Mottram (Member)
 09:50   Elsa Gwilt (Member)
 10:00 - 11:20   Seniors V Eaton (Men's Fixture)
 11:30 - 11:50   Welsh Golf Breaks (Society)
 12:00 - 12:50   Bargol (Please Note)
 13:00 - 13:10   Christopher McKendrick (Society)
 13:20   Trevor. Edgerton (Member)
 13:30   Ron Jones (Member)
 13:40   Jean Williams (Member)
 13:50   Matt Preen (Member)
 14:00   Paul Lockwood (Member)
 14:10   Colin Livermore (Reserved For Members)
 14:20   Giles Cooper (Member)
 14:30   Rachel Potts (Member)
 14:40   Phil Davies (Member)
 14:50   Scott Harris (Member)
 15:00   Richard Roberts (Member)
 15:10   Julia Taylor
 15:20   Alex Musgrave (Member)
 15:30   Jo Davies (Member)
 15:40   Simon Lewis (Member)
 15:50   Baylian Hodson (Member)
 16:00   Guy Wilson (Member)
 16:20   Henry Langford
 16:40   Richard Bentley (Member)
 16:50   Martin Gould (Member)
 17:00   Jude Elder (Member)
 17:10   Andrew Webb (Member)
 17:20   Daniel McGowran (Member)
 17:30   Christian Blount-Powell (Member)
 17:40   Steven Jones (Visitor)
 17:50   Zack
 18:00   Ben Carline (Member)
 18:10   Gary Simmons (Member)
 18:20   James Turner (Member)
 18:30   Ryan Morris (Member)
 18:40   James Davies (Member)
 19:00   Gill Clements (Member)
Fri 5 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Ray Bell (Member)
 08:00   Rob Grindley (Member)
 08:10   Stewart Lisle (Member)
 08:20   Stan Harland (Member)
 08:30   Peter Constantine (Member)
 08:40   Tyler Smith (Member)
 08:50   Adam Heathfield (Member)
 09:00 - 16:00   MCC Golf Day (Society)
 16:10   Sujay Dheerendra (Member)
 16:30   Jude Elder (Member)
 16:40 - 18:00    (Junior Event)
 18:10   Anna Pugh (Member)
 18:20   Rachel Wigley (Member)
 18:30   Dilys Swain (Member)
 19:00   Gordon Evans (Member)
Sat 6 Jul
 07:30 - 07:50    (Closed)
 08:00 - 14:00   July Monthly Medal (Men's Competition)
 14:10   Jane Jones (Member)
 14:20   Dorothy Mottram (Member)
 14:30   Julia Taylor
 14:40   Sarah Norman (Member)
 14:50   Kurt Smith (Member)
 15:00   Chris Chapman (Visitor)
 15:20   John Gittins (Member)
 15:30   Wendy Lloyd (Member)
 15:40   Alex Richards (Member)
 15:50   John John (Member)
 16:00   Edward Graves (Member)
 16:30   Tony Hewett (Member)
Sun 7 Jul
 07:30   Dan Humphreys (Member)
 08:20   Jeremy Rose (Member)
 08:30   Haydn Price (Member)
 08:40   Tony Leddy (Member)
 08:50   Gary Barnfield (Member)
 09:00 - 11:40   Doc Elder Trophy (Mixed Competition)
 11:50 - 12:00   9 Hole Doc Elder Trophy (Mixed Competition)
 12:10 - 12:30   Buffer (Closed)
 12:50   Jay Cooke (Member)
 13:00   Dale Brightman (Reserved For Members)
 13:10   Shaun Deakin (Member)
 13:20   Robert Peers (Member)
 13:30   Peter David (Member)
 13:40   Alex Musgrave (Member)
 13:50   Joshua Musgrave (Member)
 14:00   John John (Member)
 14:10   Shane Inger (Member)
 14:40   Juan Finlow (Member)
 15:00   Scott Harris (Member)
 15:30   Andrew Bullen (Member)
 15:50   Ian P Harris
 16:00   Daniel Evans (Member)
 16:10   John Hopkin (Member)
 16:20   Dan Humphreys (Member)
 16:30   Giles Burgess (Member)
 17:30   Paul Smith (Member)
 17:40   Joe Griffiths (Member)
Mon 8 Jul
 07:30   Ishmael Franks (Member)
 07:40   Stephen Hibbert (Member)
 07:50   Matthew Hunter (Member)
 08:00   Chas Watkin (Member)
 08:10   Chris Lloyd (Member)
 08:20   Simon Leddy (Member)
 08:30 - 12:00   Seniors 4BBB Stableford (Men's Competition)
 12:10   Trevor. Edgerton (Member)
 12:20   Malcolm Ball (Member)
 12:30   Euan McCulloch (Member)
 12:40   Mike Edge (Member)
 12:50   Shaun Deakin (Member)
 13:00   Martin Coulson (Visitor)
 13:10   Kay Wilkinson (Member)
 13:30   Julia Taylor
 13:40   Mick Crouch (Member)
 14:00   David Gray (Member)
 14:10   Andrew Bullen (Member)
 14:20   Barrie Wheatley
 14:30   Lewis Harper
 14:50   Derren Parkinson (Member)
 15:00   Martin Skinner (Visitor)
 15:20   Edward Graves (Member)
 15:40   Juan Finlow (Member)
 15:50   Jay Cooke (Member)
 16:10   Ian Harris (Member)
 16:30   Nicholas Easthope (Member)
 17:20   John John (Member)
 17:30   Lynn Turner (Member)
 17:40   Edward Bridge (Member)
 18:00   Joe Griffiths (Member)
Tue 9 Jul
 07:50   Phil Cowper (Member)
 08:10   Grace Ankers (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 11:00   4 Ball Scramble (Ladies' Competition)
 11:10 - 11:30   9-hole Stableford (Ladies' Competition)
 12:00   Ieon Shearar (Visitor)
 13:00   Richard Roberts (Member)
 13:30   Richard Orme (Member)
 13:50   Glynn Buckley (Member)
 14:00   Margaret Dunbar
 15:10   Giles Burgess (Member)
 15:20   Harvey Howell (Member)
 15:40   Terry Alexander (Member)
 16:00   Graeme Sutton (Member)
 16:20   John John (Member)
 16:30   Charlie Clarke (Member)
 16:40   Martin Gould (Member)
 17:40   Gordon Evans (Member)
 18:20   Andrew Bullen (Member)
Wed 10 Jul
 07:50   Chas Watkin (Member)
 08:00   Ed Jarvis (Member)
 08:10   Andrew Bullen (Member)
 08:20   Simon Leddy (Member)
 08:30   Kathleen Evans (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 08:50 - 09:50   Roll Up - Draw At 0845 (Reserved For Members)
 10:00 - 13:30   Mixed AM/AM Open (Open Competition)
 13:40 - 14:00   Buffer (Please Note)
 14:10   John Brereton (Member)
 14:20   Gail Wilkinson (Member)
 14:30   Stephen Pearce (Member)
 14:40   Chris Lloyd (Member)
 14:50   Barrie Wheatley
 15:00   David Burgess (Member)
 15:10   Ray Bell (Member)
 15:20   Kay Wilkinson (Member)
 15:30   Lewis Fisher (Visitor)
 15:40   Simon Lewis (Member)
 15:50   Juan Finlow (Member)
 16:00   Bill Mackenzie (Member)
 16:10   Simon Grindley (Member)
 16:20   Tony Hewett (Member)
 16:30   Garry Huggett (Member)
 16:40   Andrew Nodder (Member)
 16:50   Andrew Eaton (Member)
 17:00   Andrew Humphreys (Member)
 17:20   Simon Probert (Member)
 17:30   Neil Lawrenson (Member)
 17:40   Mark Griffiths (Member)
 17:50   Dave Cain (Member)
 18:00   Alex Richards (Member)
 18:20   Ken Evans (Member)
Thu 11 Jul
 07:30   Stephen Hibbert (Member)
 07:40   Ishmael Franks (Member)
 07:50   David Potts (Member)
 08:00   Dan Humphreys (Member)
 08:10   Phil Cowper (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 08:40   Bill Littler (Member)
 08:50   Geoff Broster (Member)
 09:00   Andrew Patterson (Member)
 09:10 - 10:00   SLCGA 2nd V Staffs (County Event)
 10:10 - 11:40   Seniors V Chester GC (Men's Fixture)
 11:50 - 12:40   Bargol (Please Note)
 12:50 - 13:00   Buffer (Closed)
 13:10 - 14:30   SLCGA 2nd V Staffs (County Event)
 14:40   Colin Livermore
 15:00   Robert Monro (Visitor)
 15:10   Paul Lockwood (Member)
 15:20   Jennifer Edwards (Member)
 15:30   Richard Roberts (Member)
 16:10   Clive Lloyd (Member)
 16:20   John Hopkin (Member)
 16:30   Kurt Smith (Member)
 17:00   Simon Lewis (Member)
 17:40   Christian Blount-Powell (Member)
 17:50   John John (Member)
 18:20   Andrew Webb (Member)
Fri 12 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Richard Bentley (Member)
 07:50   Andrew Pritchard (Member)
 08:10   Rob Grindley (Member)
 08:40   Andy Johnson (Member)
 09:00   Chris Rowe (Member)
 09:10   James Probert (Member)
 09:20   Mick Crouch (Member)
 09:30   Kathleen Evans (Member)
 09:50   Peter Constantine (Member)
 10:00   Golf Clubs For Cash
 10:10   Stan Harland (Member)
 10:20   Sarah Norman (Member)
 10:30   Mike Hamer (Member)
 10:50   Anthony Harrison (Member)
 11:00   Alan Cross (Member)
 11:10   Gail Wilkinson (Member)
 11:20   Kev Potts (Member)
 11:40   John Humphreys (Visitor)
 11:50   Alan Osborne (Member)
 12:00   Trevor. Edgerton (Member)
 12:10   Peter Conway (Member)
 12:20   Shaun Deakin (Member)
 12:30 - 16:00   Evastore Golf Day (Society)
 16:10   Charlotte Edmondson (Member)
 16:20   Finney
 16:30   Christian Blount-Powell (Member)
 16:40 - 18:00    (Junior Event)
 18:10   Adam Price (Member)
 18:20   Edward Bridge (Member)
 18:30   Daniel Haycocks (Member)
Sat 13 Jul
 07:30 - 14:20   Men's Captains Prize (Men's Competition)
 14:30 - 15:30   Men's Captain's Ladies' 9H Stableford (Ladies' Competition)
 15:40 - 16:00   Buffer (Please Note)
 16:10   Christian Blount-Powell (Member)
 16:20   Carl Weetman (Member)
 16:30   John John (Member)
 16:40   Finney
 17:00   Katherine Easthope (Member)
 17:20   Owain Williams (Member)
 17:30   Matt Gill (Visitor)
 18:20   Edward Bridge (Member)
 18:30   Ian Harris (Member)
 18:40   Janet Williams (Member)
Sun 14 Jul
 07:30   Andrew Webb (Member)
 07:40   Stuart Jones (Member)
 07:50   Bill Mackenzie (Member)
 08:00   Tania Pearce (Member)
 08:10   Matthew Hunter (Member)
 08:20   Cory Stubbs (Member)
 08:30   Jo Davies (Member)
 08:40   Martin Jenks (Member)
 08:50   Gary Barnfield (Member)
 09:00   Tony Leddy (Member)
 09:10   Rachel Potts (Member)
 09:20 - 11:40   Harper Golf Day
 11:50   Andrew J Nodder
 12:00 - 12:40   Harper Golf Day
 12:50   Clark Walsgrove (Member)
 13:00   Paul Harry (Visitor)
 13:10   Daniel McGowran (Member)
 13:20   Stephen Murdoch (Visitor)
 13:30   Carl Weetman (Member)
 13:40   Tom Shirley (Member)
 13:50   John John (Member)
 14:00   Paul Davies (Member)
 14:10   Scott Palmer (Member)
 14:20   Matthew Hunter (Member)
 15:00   Giles Burgess (Member)
 15:10   James Turner (Member)
 15:30   Mike Jones (Member)
 15:40   John Hopkin (Member)
 16:10   Christine Saunders (Member)
Mon 15 Jul
 07:30   Stephen Hibbert (Member)
 07:40   Ishmael Franks (Member)
 07:50   Chas Watkin (Member)
 08:00   Simon Leddy (Member)
 08:10   Chris Lloyd (Member)
 08:20   Daniel Simmonds-Jones (Member)
 08:30 - 10:20   Seniors Golf (Men's Competition)
 10:30 - 11:30   Roll Up - Draw At 10.15 (Reserved For Members)
 11:40   Trevor Perks (Member)
 11:50   Malcolm Ball (Member)
 12:00   Chris Clarke (Member)
 12:10   Chris Rowe (Member)
 12:20   Colin Livermore
 12:30   Gordon Lang (Visitor)
 12:40   Shaun Deakin (Member)
 13:00   David Morris (Visitor)
 13:10   Katherine Easthope (Member)
 13:20   Kay Wilkinson (Member)
 13:40   Gordon Burton (Member)
 13:50   Granville Cliffe (Member)
 14:10   Andrew Bullen (Member)
 14:20   Barrie Wheatley
 14:40   Joshua Musgrave (Member)
 15:00   David Lightwood (Member)
 15:50   Jay Cooke (Member)
 16:10   Harvey Howell (Member)
 16:30   Fiona McGeevor (Member)
 17:00   Kevin Lloyd (Member)
 17:30   Stuart Foulkes (Member)
Tue 16 Jul
 07:50   Phil Cowper (Member)
 08:10   Grace Ankers (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 11:00   Vera Locker/Bronze (Ladies' Competition)
 11:10 - 11:30   9-hole Stableford (Ladies' Competition)
 11:40   Ann Kynaston (Member)
 11:50   Mick Crouch (Member)
 12:00   Ian Phillips (Visitor)
 12:10   Tim Stone (Member)
 12:30   Gwilliam Jones (Visitor)
 12:50   David Broughton (Member)
 13:00   Pullicino (Visitor)
 13:10   Ian Roberts (Visitor)
 13:20   Andrew Oswell (Visitor)
 13:30   David Gray (Member)
 14:30   Charlotte Edmondson (Member)
 15:00   Charlie Clarke (Member)
 15:30   Simon Lewis (Member)
 15:40   Terry Alexander (Member)
 16:50   Kev Potts (Member)
 17:00   Martin Gould (Member)
 17:10   Steve Holroyd (Member)
 17:20   David Richards (Member)
 17:40   Tom Weetman (Member)
 17:50   Stuart Foulkes (Member)
 18:00   Andrew Webb (Member)
 18:20   Adam Heathfield (Member)
Wed 17 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Stephen Hibbert (Member)
 07:50   Stewart Lisle (Member)
 08:00   Lewis Harper (Member)
 08:10   Andrew Bullen (Member)
 08:20   Chas Watkin (Member)
 08:30   Stan Harland (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 09:00 - 09:50   Roll Up - Draw At 0845 (Reserved For Members)
 10:00 - 11:50   Sol Distribution (Society)
 12:10   Kurt Smith (Member)
 12:20   John Fraser (Visitor)
 12:30   Ken Evans (Member)
 12:50   Tania Pearce (Member)
 13:00   Shaun Deakin (Member)
 13:10   Judy Mitchell (Member)
 13:20   Gordon Burton (Member)
 13:30   Thomas Hopton (Member)
 13:40   John Brereton (Member)
 13:50   Stephen Pearce (Member)
 14:00   Christopher Dunbar (Member)
 14:20   Chris Lloyd (Member)
 14:30   Barrie Wheatley
 14:50   Chris Male (Member)
 15:00   Matthew Hunter (Member)
 15:10   Simon Bushell (Reserved For Members)
 15:20   Alex Musgrave (Member)
 15:30   Mike Jones (Member)
 15:50   John John (Member)
 16:00   Tricia Sharpe (Member)
 16:10   Russell Wellings (Visitor)
 16:20   Kurt Smith (Member)
 16:30   Derek Graham (Member)
 16:40   Andrew Eaton (Member)
 16:50   Bill Mackenzie (Member)
 17:00   Dan Humphreys (Member)
 17:10   Nigel Suckley (Member)
 17:20   Brett Evans (Member)
 17:30   Dave Cain (Member)
 17:40   Ian Washington (Member)
 17:50   Dylan Matthews (Member)
 18:00   Christian Blount-Powell (Member)
 18:10   Jordan Watkiss (Member)
 18:20   Ben Westcott (Member)
 18:30   James Neill (Member)
 18:40   Tony Skelding (Member)
 18:50   Owain Williams (Member)
Thu 18 Jul
 06:30 - 08:00   LC's Early Bird Golf (Ladies' Competition)
 08:10   Marie Male (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 08:40   Bill Littler (Member)
 08:50   Geoff Broster (Member)
 09:00   Ben Carline (Member)
 09:10   Jonathan Yates (Member)
 09:20   Tim Stone (Member)
 09:30   Michael Hales (Member)
 09:50   Anne Davies (Member)
 10:00   Alan Cross (Member)
 10:30   Andrew Patterson (Member)
 10:40   Sarah Clarke (Lady Members)
 11:00   John Broadhurst (Seniors' Competition)
 11:20   John Brereton (Member)
 11:40   Jean Williams (Member)
 11:50   Kevin Collins (Visitor)
 12:00 - 12:50   Bargol (Please Note)
 13:00 - 13:50   Hoylake Conservative GS (Society)
 14:00   Ron Jones (Member)
 14:10   Mark Jennings (Member)
 14:20   Paul Lockwood (Member)
 14:30 - 14:50   Shrewsbury GC (Visitor)
 15:00   alex woollam
 15:10   Alex Woollam
 15:20   Owen Winter (Member)
 16:00   Christine Saunders (Member)
 16:20   Mike Jones (Member)
 16:40   Nicholas Easthope (Member)
 16:50   Christian Blount-Powell (Member)
 17:00   Stuart Foulkes (Member)
 17:20   Simon Probert (Member)
 17:30   David Richards (Member)
 18:00   Steve Holroyd (Member)
 18:10   Janet Williams (Member)
 18:30   Darryl Hopton (Member)
Fri 19 Jul
 07:40   Stewart Lisle (Member)
 08:00   Alan Osborne (Member)
 08:10   Phil Cowper (Member)
 08:20   Rob Grindley (Member)
 08:30   Keith Probert (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 08:50   Carl Weetman (Member)
 09:00   Michelle Dovaston (Member)
 09:10   Adam Price (Member)
 09:20   Ian Evans (Member)
 09:30   Amanda Christmas (Member)
 09:50   Stan Harland (Member)
 10:00   Peter Constantine (Member)
 10:10   Dorothy Mottram (Member)
 10:20   Jean Williams (Member)
 10:30 - 11:40   Coopers Food Golf Day (Society)
 11:50   Valli Challener (Member)
 12:00   Trevor. Edgerton (Member)
 12:10   Nick Movement Centre (Visitor)
 12:20   Tim Stone (Member)
 12:30 - 12:40   Ward (Visitor)
 13:00   Anthony Harrison (Member)
 13:10   Shaun Deakin (Member)
 13:30   Rob Grindley (Member)
 14:00   Robert Williams (Member)
 14:10   Peter Bona (Member)
 14:20   Matthew Hunter (Member)
 14:30   Giles Cooper (Member)
 14:40   Gail Wilkinson (Member)
 15:10   Gary Simmons (Member)
 15:40   James Turner (Member)
 15:50   Colin Chilles (Member)
 16:00   Dilys Swain (Member)
 16:10   David Parker (Member)
 16:20   Martin Crouch (Member)
 16:30   Jude Elder (Member)
 16:40 - 18:00    (Junior Event)
 18:10   Alex Musgrave (Member)
 18:20   Steve Holroyd (Member)
 18:40   Juan Finlow (Member)
Sat 20 Jul
 07:50   Derek Graham (Member)
 08:00   Andrew Pritchard (Member)
 08:10   Ashley Pickles (Member)
 08:20   Richard Roberts (Member)
 08:30   Paul Davies (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 08:50   Terry Alexander (Member)
 09:00   Ian Pearce (Member)
 09:10   Phil Davies (Member)
 09:30   Graeme Sutton (Member)
 09:40   John Gallagher (Member)
 09:50   Bill Mackenzie (Member)
 10:00   Bill Willocks (Member)
 10:10   James Thornell (Member)
 10:30 - 11:00   Matthew Nicholas (Society)
 11:10   Elaine Ray (Member)
 11:20   Paul Lockwood (Member)
 11:30   Jo Fleming (Visitor)
 11:40 - 12:20   Keith Probert (Member)
 12:30   Mark Jennings (Reserved For Members)
 12:40   Fred Aspinall (Member)
 12:50   Mark Gwynn (Visitor)
 13:00   Giles GB Burgess
 13:10   Luke Hughes (Visitor)
 13:20   Ron Jones (Member)
 13:30   Dorothy Mottram (Member)
 13:50   David Gray (Member)
 14:00   Jo Davies
 14:10   David GUY (Member)
 14:20   Paul Smith (Member)
 14:30   Gary Simmons (Member)
 15:00   Harrison Gregory (Visitor)
 16:00   Sarah Clarke (Member)
Sun 21 Jul
 07:30   Dan Humphreys (Member)
 07:40   Derek Graham (Member)
 07:50   Gareth Richards (Member)
 08:00   Matt Gill (Member)
 08:10   Kev Reeves (Member)
 08:20   Jude Elder (Member)
 08:30   Jo Davies (Member)
 08:50   Steve Shum (Member)
 09:00   Tricia Sharpe (Member)
 09:10   Gary Barnfield (Member)
 09:20   Kurt Smith (Member)
 09:30   Frank Mottram (Member)
 09:40   Simon Leddy (Member)
 09:50   Margaret Dunbar (Member)
 10:00   Luke Ogilvie (Member)
 10:10   Rob Grindley (Member)
 10:20   Gareth Owens (Visitor)
 10:30 - 11:10   Terrace Golf Society (Society)
 11:20   Valli Challener (Member)
 11:40   John John (Member)
 12:00   Adam Heathfield (Member)
 12:10   Joshua Musgrave (Member)
 12:30   Michelle Dovaston (Member)
 13:00   Russ Whitfield (Member)
 13:10   Katherine Easthope (Member)
 14:30   Robert Williams (Member)
 15:00   Martin Jenks (Member)
 15:30   Stuart Thornley (Member)
 16:00   Mike Jones (Member)
 16:30   Anthony Harrison (Member)
Mon 22 Jul
 07:30   Ishmael Franks (Member)
 07:40   Stewart Lisle (Member)
 07:50   Stephen Hibbert (Member)
 08:00 - 12:00   Seniors Stableford (Men's Competition)
 12:10   Chris Clarke (Member)
 12:20   Malcolm Ball (Member)
 12:30   John Ward (Member)
 12:40   David Cogan (Member)
 12:50   Simon Cole (Visitor)
 13:00   david brady (Visitor)
 13:10   Shaun Deakin (Member)
 13:20   Kay Wilkinson (Member)
 13:30   Matt Preen (Member)
 13:40   Gordon Burton (Member)
 13:50   James Neill (Member)
 14:20   Barrie Wheatley
 15:30   susan graham-wood (Member)
 17:00   Lynn Turner (Member)
 17:20   Christian Blount-Powell (Member)
 17:30 - 18:00   Scratch A V Ludlow B (Men's Fixture)
Tue 23 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Stewart Lisle (Member)
 07:50   Phil Cowper (Member)
 08:00   Simon Leddy (Member)
 08:10   Grace Ankers (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 10:50   Centenary Vase (Ladies' Competition)
 11:00 - 11:20   9-hole Stableford (Ladies' Competition)
 11:40   Eira Jones (Member)
 11:50   Ann Tomley (Member)
 12:00   Ben Carline (Member)
 17:30   Christian Blount-Powell (Member)
Wed 24 Jul
 07:40   Stewart Lisle (Member)
 07:50   Stephen Hibbert (Member)
 08:00   Andrew Bullen (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 08:50   Rob Alcock (Member)
 09:00   Chas Watkin (Member)
 09:10   Clark Walsgrove (Member)
 09:20   Valli Challener (Member)
 09:30   Jonathan Yates (Member)
 09:40   Pat Roberts (Member)
 09:50   Stan Harland (Member)
 10:00 - 10:50   Roll Up - Draw At 0945 (Reserved For Members)
 11:00   Peter Knight (Visitor)
 11:10 - 11:50   LTDA (Society)
 12:00 - 12:20   Richard Preece (Society)
 12:30   David W Gray
 12:40   John Ward (Member)
 12:50   Chris Male (Member)
 13:00   Geoff Broster (Member)
 13:10   Shaun Deakin (Member)
 13:20   Gordon Burton (Member)
 13:30   Graham Johnson (Visitor)
 13:40   John Brereton (Member)
 13:50   Stephen Pearce (Member)
 14:20 - 14:30   Chris Lloyd (Member)
 14:40   Barrie Wheatley
 15:00   Kay Wilkinson (Member)
 15:30   Ian Gemmell (Member)
 16:10   Simon Grindley (Member)
 16:20   Kurt Smith (Member)
 16:30   Paul Eaton (Member)
 16:40   Bill Mackenzie (Member)
 16:50   Dan Humphreys (Member)
 17:00   Andrew Eaton (Member)
 17:10   Andrew Nodder (Member)
 17:20   Dave Cain (Member)
 17:30   Brett Evans (Member)
 17:40   Ian Washington (Member)
 17:50   Ashton Williams (Visitor)
 18:00   Darren Sumner (Member)
 18:10   Eddie Bowen (Member)
 18:20   James Neill (Member)
 19:00   Elsa Gwilt (Member)
Thu 25 Jul
 07:30   Stephen Hibbert (Member)
 07:40   Derek Graham (Member)
 07:50   Andrew Bullen (Member)
 08:10   Phil Cowper (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 08:40   Bill Littler (Member)
 08:50   Geoff Broster (Member)
 09:20   Simon Leddy (Member)
 09:30   Michael Hales (Member)
 09:40   Pat Roberts (Member)
 09:50   Jenny Leonard (Member)
 10:00   Dorothy Mottram (Member)
 10:10   Elsa Gwilt (Member)
 10:30   Daniel Simmonds-Jones (Member)
 10:40   Setsuko Watanabe (Member)
 11:00   Simon Stammers (Visitor)
 11:30   Jean Williams (Member)
 12:00 - 12:50   Bargol (Please Note)
 13:00   Paul Lockwood (Member)
 13:30   Ron Jones (Member)
 14:30   Caroline Beasley (Member)
 15:00   Richard Roberts (Member)
 16:30   Jonathan Phillips (Member)
 17:10   Simon Grindley (Member)
 17:30   Christian Blount-Powell (Member)
 17:50   James Thornell (Member)
 18:00   Neil Lawrenson (Member)
Fri 26 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Andrew Bullen (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 09:10   Michelle Dovaston (Member)
 09:30   Damon Llewellyn (Member)
 09:50   Peter Constantine (Member)
 10:00   Stan Harland (Member)
 10:10   Christine Bell (Member)
 10:20   Sarah Clarke (Member)
 10:30 - 11:20   Navigation GS (Society)
 11:30   Valli Challener (Member)
 11:40   Wrekin Gc (Visitor)
 11:50   Anthony Harrison (Member)
 12:00   Trevor. Edgerton (Member)
 12:10   Peter Conway (Member)
 12:20   Colin Livermore
 13:00   Giles Cooper (Member)
 13:10   Shaun Deakin (Member)
 13:20   Rob Grindley (Member)
 13:30 - 13:50   Joseph Knowles (Society)
 15:10   Gary Simmons (Member)
 16:40 - 18:00    (Junior Event)
Sat 27 Jul
 07:30   Dan Humphreys (Member)
 07:40   Andrew Pritchard (Member)
 07:50   Daniel Simmonds-Jones (Member)
 08:00   Dave Cain (Member)
 08:10   Andrew Webb (Member)
 08:20   Ryan Hartley (Member)
 08:30 - 12:30   Men's Invitation (Men's Competition)
 12:40 - 13:00   Men's Invitation (Competition)
 13:10   Dorothy Mottram (Member)
 13:20   Ron Jones (Member)
 13:30   Sarah Clarke (Member)
 13:40   Christian Blount-Powell (Member)
 13:50   Dale Brightman (Member)
 14:30   Gary Simmons (Member)
Sun 28 Jul
 07:30   Dan Humphreys (Member)
 07:40   Derek Graham (Member)
 07:50   Richard Bennett (Member)
 08:00   Simon Edwards (Member)
 08:10   Kev Reeves (Member)
 08:20   Victoria Bradbeer (Member)
 08:30   Tania Pearce (Member)
 08:40   Jo Davies (Member)
 08:50   Daniel Simmonds-Jones (Member)
 09:00   Neil Lawrenson (Member)
 09:10   Gary Barnfield (Member)
 09:20   Christian Blount-Powell (Member)
 09:30   Anthony Harrison (Member)
 09:40   Paul Davies (Member)
 09:50    (Reserved For Members)
 10:00   Stan Harland (Member)
 10:10 - 10:20    (Reserved For Members)
 10:30   Rob Grindley (Member)
 10:40 - 10:50   Wood (Visitor)
 11:00 - 11:50   HL V The Herefordshire (Men's Fixture)
 12:00 - 12:50   V Warrington (Men's Fixture)
 13:00 - 14:00   Junior Quad Finals (County Event)
 14:10   Christian Blount-Powell (Member)
 14:20 - 15:20    (Reserved For Members)
Mon 29 Jul
 07:30   Derek Graham (Member)
 08:00   Margaret Lynch (Member)
 08:30   Mike Hulyer (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 09:00 - 09:10   Mike Welch (Member)
 09:20   Andrea Hester (Member)
 09:30   Michael Hales (Member)
 09:40   Alan Osborne (Member)
 10:00   Tony Leddy (Member)
 10:20   Chris Rowe (Member)
 10:30 - 11:20   Roll Up - Draw At 10.15 (Reserved For Members)
 11:30   Richard Harborne (Member)
 11:40   Colin Spicer (Member)
 11:50   Trevor. Edgerton (Member)
 12:00   Malcolm Ball (Member)
 12:50   Shaun Deakin (Member)
 13:00   Kay Wilkinson (Member)
 13:10   Jonathan Yates (Member)
 17:00 - 17:30   Scratch B V Llanymynech (Men's Fixture)
Tue 30 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Derek Graham (Member)
 07:50   Phil Cowper (Member)
 08:00   Simon Lewis (Member)
 08:10   Grace Ankers (Member)
 08:20   Robert Peers (Member)
 08:30 - 11:30   LC Charity (Ladies' Competition)
 11:40 - 12:00   9-hole Stableford (Ladies' Competition)
 13:30 - 14:20   GG Williams (Junior Event)
 16:00   Anthony Harrison (Member)
Wed 31 Jul
 07:30   Phil Jones (Member)
 07:40   Bill McKenna (Member)
 08:40   Ryan Hartley (Member)
 09:00   Clark Walsgrove (Member)
 09:30   John Gallagher (Member)
 10:00   Stan Harland (Member)
 10:20   Andrew Patterson (Member)
 10:30 - 11:20   Roll Up - Draw At 10.15 (Reserved For Members)
 11:30    (Please Note)
 13:10   Shaun Deakin (Member)
 13:20   Gordon Burton (Member)
 13:30   John Brereton (Member)
 14:20 - 14:30   Chris Lloyd (Member)
 16:30   Derek Graham (Member)
 17:00   Dan Humphreys (Member)
 17:20   Brett Evans (Member)
 17:30   Dave Cain (Member)
 17:40   Neil Lawrenson (Member)



  Online Booking Software provided by BRS Golf