Harwood Golf Club Harwood Golf Club
HOME

Harwood Golf Club - Calendar - Oct 2022


Time Name
Sat 1 Oct
 07:10   Daniel Ablett (Member)
 07:20   Andrew Wheeler (Member)
 07:30   Duncan Taylor (Member)
 07:40   Susan Selby (Member)
 07:50   Glen Miller (Member)
 08:00   Timothy Isaac (Member)
 08:10   Frank Moores (Member)
 08:20   Geoffrey Norris (Member)
 08:30   Cameron Dickson (Member)
 08:40   Jonathan Birkett (Member)
 08:50   Wayne Potter (Member)
 09:00   Paul Jenkinson (Visitor)
 09:20   Corey Pollard (Member)
 09:30   Daren Halsall (Member)
 09:40   Shane Byrne (Member)
 09:50   Duncan Kay (Member)
 10:00   David Coote (Member)
 10:10   John Garner (Member)
 10:20   Stephen Blakemore (Member)
 10:30   Liam Hignett (Member)
 10:40   Charlie Szpunar (Member)
 11:00   Doug Haynes (Member)
 11:20   Steven Inman (Member)
 11:30   Tony Smedley (Member)
 11:40   Michael Lockton (Member)
 11:50   Mark Walters (Member)
 12:00 - 23:00   mick mcmurrow - Lounge (Wedding Reception)
 12:00   Stephen McGee (Member)
 12:10   Mark Perks (Member)
 12:20   Jack Walmsley (Member)
 12:30   Stewart Grime (Member)
 12:40   Steve Southern (Member)
 12:50   Lee Clarke (Member)
 13:00   Andrew Gleadall (Member)
 13:10   Mark Banister (Member)
 13:20   Elaine Smith (Member)
 13:30   Christopher Thomas (Member)
 13:40   Oliver Bellew (Member)
 13:50   Eileen Beeney (Member)
 14:00   Marion Anderson (Member)
 14:10   GolfNow Booking (Visitor)
 14:20   Graham Martin (Member)
 14:30   Gerard Sweeney (Member)
 14:40   Joe Emery (Member)
 14:50 - 15:30   Juniors (Competition)
Sun 2 Oct
 07:10 - 07:20    (Closed)
 07:30 - 14:00   Summer Medal Final (M) (Competition)
 13:00 - 18:00   melanie wood - Lounge (Christening)
 14:10   Tony Brookfield (Member)
 14:20   Chris Bentley (Member)
 14:30   Gillian Crofts (Member)
 14:40   Ken Turner (Member)
 14:50   Aaron Tibbitts (Member)
 15:00   Corey Pollard (Member)
 15:20   Alex Evans (Member)
 16:20   Ben Taylor (Member)
 16:30   Marcus Gunning (Member)
 16:40   Wayne Adams (Member)
Mon 3 Oct
 08:00   Susan Selby (Member)
 09:10   Samuel Smith (Member)
 09:20   Dominic Curley (Member)
 09:30   Paul Hayhurst (Member)
 09:40   Stephen Blakemore (Member)
 09:50   John Thompson (Member)
 10:00   John Garner (Member)
 10:10   Bernard O'Shaughnessy (Member)
 10:20   David Handley (Member)
 10:30 - 10:40   Ladies' Turn Up And Learn Session (Reserved For Members)
 10:50 - 11:30   Ladies Team Vs Breightmet (Team)
 11:40   Matt Giffard (Member)
 12:00   James Baines (Member)
 12:30   Elaine Smith (Member)
 12:50   Paul Raseta (Member)
 13:00 - 16:30   Bridge Club - Lounge
 13:00   Bernard Shields (Member)
 14:00   Jon Gardiner (Member)
 19:00 - 21:00   Ladies Managment Meeting - Dining Room
Tue 4 Oct
 07:20   Steven Towler (Member)
 07:50   Jordan Ross (Member)
 08:00   Timothy Isaac (Member)
 08:10   Terry Little (Member)
 08:20   Edward Kay (Member)
 08:40   Tony McNeile (Member)
 08:50   Richard Boon (Member)
 09:00   David Cheeseman (Member)
 09:10   Fraser Caldwell (Member)
 09:20   Jack Ramsay (Member)
 09:30   Dave Barlow (Member)
 09:50   Peter Bradley (Member)
 10:00   Brian Dootson (Member)
 10:10   Derek Tootell (Member)
 10:20   Susan Selby (Member)
 10:30   Trish Mackie (Member)
 10:40   Samuel Smith (Member)
 10:50   Alex Evans (Member)
 11:00   Alan Horan (Member)
 11:30   Ian Conn (Member)
 11:40   David Dawson (Member)
 11:50   David Warburton (Member)
 12:10   Daren Halsall (Member)
 12:40   Graham Martin (Member)
 12:50   Stephen Hall (Member)
 13:00   Paul Raseta (Member)
 14:20   Ronald Hodson (Member)
 16:40   Colin Mackie (Member)
 19:30 - 20:30   Chloe Yoga Class - Lounge
Wed 5 Oct
 08:20   Paul Challinor (Member)
 08:30   Steven Towler (Member)
 08:40   Terry Molyneux (Member)
 08:50   Glen Spencer (Member)
 09:00 - 12:00   Ladies Reverse Waltz (Competition)
 12:10   Alan Heathcote (Member)
 12:20   James Baines (Member)
 16:30   Matt Giffard (Member)
 19:00 - 23:00   Past Captains Meal - Dining Room
Thu 6 Oct
 07:20   Steven Towler (Member)
 08:00   Jordan Ross (Member)
 08:10   Doug Haynes (Member)
 08:20   Edward Kay (Member)
 08:30   Jason Kelly (Member)
 08:40   Richard Boon (Member)
 08:50   Jack Ramsay (Member)
 09:00   David Cheeseman (Member)
 09:10   Matt Barrass (Member)
 09:20   Paul Challinor (Member)
 09:30   Kenneth Rushton (Member)
 09:40   Liam Berry (Member)
 09:50   Peter Bradley (Member)
 10:00 - 12:00   Painting Group - Lounge
 10:00   Brian Dootson (Member)
 10:10   John Garner (Member)
 10:20   Bernard Shields (Member)
 10:50   Alex Evans (Member)
 11:30   Ian Conn (Member)
 12:00   Peter Peete (Visitor)
 12:40   Alex Liggat (Member)
 13:10   John Braithwaite (Member)
 13:30   John Duffy (Member)
 14:20   Ronald Hodson (Member)
 14:30   Mikesh Mistry (Member)
 15:00   John Thompson (Member)
 19:30 - 21:00   Ladies Choir - Lounge
Fri 7 Oct
 07:30   Carol Brooking (Member)
 08:30   Keith Olive (Member)
 08:50   James Hayward (Member)
 09:00   Glen Spencer (Member)
 09:10   Dominic Curley (Member)
 09:20   Peter Dunne (Member)
 09:30   Andrew Baines (Member)
 09:40   Russell Brierley (Member)
 10:00   Samuel Smith (Member)
 10:30   Colin Mackie (Member)
 10:40   George Benson (Member)
 11:30   James Baines (Member)
 12:40   Alex Liggat (Member)
 13:00   Dom Neill (Member)
 14:20   Matt Giffard (Member)
Sat 8 Oct
 07:30 - 14:00   Closing Weekend Men's 4BBB (Competition)
 14:10   Matt Giffard (Member)
 14:20   Harry Moore (Member)
 14:30   Liam Hignett (Member)
 14:40   Richard Fairbrother (Member)
 16:10   Ben Taylor (Member)
 20:00 - 23:00   Closing Weekend Social - Lounge
Sun 9 Oct
 07:30   Mark Wood (Member)
 07:40   Ben Taylor (Member)
 07:50   Simon Holt (Member)
 08:00   Geoffrey Norris (Member)
 08:10   Frank Moores (Member)
 08:20   Jordan Ross (Member)
 10:00 - 10:50   Closing Weekend Mixed Greensome (Competition)
 11:10 - 14:00   Closing Weekend Mixed Greensome (Competition)
 14:10   John Thompson (Member)
 14:20   Chris Bentley (Member)
 15:30   Liam Hignett (Member)
Mon 10 Oct
 08:00   Shaun Hargreaves (Member)
 08:50   Alex Liggat (Member)
 09:30   Dominic Curley (Member)
 10:10   John Garner (Member)
 10:30 - 10:40   Ladies' Turn Up And Learn Session (Reserved For Members)
 11:40   David Dawson (Member)
 12:00   James Baines (Member)
 13:00 - 16:30   Bridge Club - Lounge
 13:00   Bernard Shields (Member)
Tue 11 Oct
 07:50   Edward Kay (Member)
 08:00   Timothy Isaac (Member)
 08:10   Doug Haynes (Member)
 08:20   Geoffrey Norris (Member)
 08:30   Fraser Caldwell (Member)
 08:40   Tony McNeile (Member)
 08:50   Richard Boon (Member)
 09:00   David Cheeseman (Member)
 09:10   Joe Donnelly (Member)
 09:20   David Cornes (Member)
 09:30   Dave Barlow (Member)
 09:40   Peter Bradley (Member)
 10:00   Brian Dootson (Member)
 10:10   Derek Tootell (Member)
 11:20   David Dawson (Member)
 11:30   Ian Conn (Member)
 11:40   Norman Lund (Member)
 11:50   Les Irving (Member)
 19:00 - 21:00   Finance Meeting - Dining Room
 19:30 - 20:30   Chloe Yoga Class - Lounge
Wed 12 Oct
 08:30   Steven Towler (Member)
 08:50   Paul Challinor (Member)
 09:00   Glen Spencer (Member)
 11:30   Alan Heathcote (Member)
 12:00   James Baines (Member)
Thu 13 Oct
 08:00   Timothy Isaac (Member)
 08:10   Doug Haynes (Member)
 08:20   Geoffrey Norris (Member)
 08:50   Tony McNeile (Member)
 09:00   David Cheeseman (Member)
 09:20   David Cornes (Member)
 09:30   Dave Barlow (Member)
 09:40   Peter Bradley (Member)
 09:50   Liam Berry (Member)
 10:00 - 12:00   Painting Group - Lounge
 10:00   Brian Dootson (Member)
 10:10   John Garner (Member)
 10:20   Bernard Shields (Member)
 10:30   David Handley (Member)
 11:30   Ian Conn (Member)
 19:30 - 21:00   Ladies Choir - Lounge
Fri 14 Oct
 08:00   Terry Little (Member)
 09:00   Joe Donnelly (Member)
 09:10   Peter Dunne (Member)
 09:20   Paul Heywood (Member)
 09:30   Glen Spencer (Member)
 09:40   Russell Brierley (Member)
 11:00 - 12:00   CSGS (Society)
 12:30   Kiel Varley (Member)
 19:00 - 23:00   Anthony Janicki - Lounge (Birthday Party)
Sat 15 Oct
 07:40   Neil Colley (Member)
 08:00   Timothy Isaac (Member)
 08:10   Doug Haynes (Member)
 08:20   Geoffrey Norris (Member)
 10:10   John Garner (Member)
 10:30   Christopher Hayter (Member)
 11:20   Ian Conn (Member)
 11:30   Matt Giffard (Member)
 12:00   Liam Hignett (Member)
 12:30   Stewart Grime (Member)
 18:00 - 23:00   Emily Atherden - Lounge (Wedding Reception)
Sun 16 Oct
 10:30   Liam Hignett (Member)
 13:00 - 17:00   Lee Catteral - Lounge (Birthday Party)
 14:00   John Thompson (Member)
Mon 17 Oct
 10:30 - 10:40   Ladies' Turn Up And Learn Session (Reserved For Members)
 13:00 - 16:30   Bridge Club - Lounge
 19:00 - 21:00   Managment Meeting - Lounge
Tue 18 Oct
 19:30 - 20:30   Chloe Yoga Class - Lounge
Wed 19 Oct
 18:00 - 22:00   Last Supper & Presentation - Lounge
Thu 20 Oct
 10:00 - 12:00   Painting Group - Lounge
 19:30 - 21:00   Ladies Choir - Lounge
Fri 21 Oct
 10:00 - 10:30   Tottington St John's (Society)
 19:00 - 23:00   Chris Deaking - Lounge
Sat 22 Oct
 19:00 - 22:00   Surprise party Jo Hall - Lounge
Mon 24 Oct
 10:30 - 10:40   Ladies Turn Up And Learn Session (Reserved For Members)
 13:00 - 16:30   Bridge Club - Lounge
Tue 25 Oct
 19:30 - 20:30   Chloe Yoga Class - Lounge
Thu 27 Oct
 10:00 - 12:00   Painting Group - Lounge
 19:30 - 21:00   Ladies Choir - Lounge
Fri 28 Oct
 19:00 - 23:00   Ann Hardman - Lounge (Anniversary Party)
Sat 29 Oct
 19:30 - 23:00   Mens & Junior Presentation Evening - Lounge
Sun 30 Oct
 15:00 - 18:00   Coffee Morning Set Up - Lounge
Mon 31 Oct
 09:00 - 13:00   Coffee Morning - Lounge
 10:30 - 10:40   Ladies Turn Up And Learn Session (Reserved For Members)
 13:00 - 16:30   Bridge Club - Lounge



  Online Booking Software provided by BRS Golf