Easingwold Golf Club Easingwold Golf Club
HOME

Easingwold Golf Club - Calendar - Aug 2022


Time Name
Mon 1 Aug
 07:20   Dean Fielding (Member)
 07:30   Joshua Sargent (Member)
 07:40   Colin Greenwood (Member)
 08:00   Jack Sinclair (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:10   David Alexander (Member)
 09:20   Susie Manning (Member)
 09:40   Michael Davison (Member)
 09:50   Geoff Skilbeck (Member)
 10:00   Trevor Such (Member)
 10:10   Peter Chrispin (Visitor)
 10:20   Brian Wilkie (Member)
 10:30   Jacqui Evans (Member)
 10:50   Ian Moverley (Member)
 11:10   John Limbrick (Member)
 11:20   Michael Sullivan (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Tony Lumb (Member)
 12:50   Graham Hodson (Member)
 13:00   Malcolm Forsythe (Member)
 13:20   Janice Gibson (Member)
 13:50   Olive Willis (Member)
 14:00   James Wake (Lessons)
 14:20   Stuart Brown (Member)
 14:30   Richard Coultous (Member)
 14:40   Freddie Lupton (Member)
 14:50   Jack Robson (Member)
 15:00   Andrew Spalding (Member)
 15:20   Ian Cordell (Member)
 16:00   John Buckby (Member)
 16:50   Tim Harvey (Member)
 17:00   Daniel Gath (Member)
 17:10   Neville Bracken (Member)
 17:30   James Wake (Lessons)
 17:50   Gary Tyssen (Member)
 18:20   James Bonner (Member)
 18:30   Sean Dixon (Member)
Tue 2 Aug
 07:10   James Dulieu (Member)
 07:20   William Stratton (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Chris Jones (Member)
 08:30   Bill Allen (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:20   Grahame Jephson (Member)
 09:30 - 12:30   Ladies Medal/9 hole Stableford (Competition)
 12:50   Nicholas Brown (Member)
 13:10   Clark (Visitor)
 13:50   Wikus (Visitor)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
 14:30   Callum Stark (Member)
 14:40   Graham Hodson (Member)
 14:50   Michael Smith (Member)
 15:00   Burns (Visitor)
 15:10   Ian Wills (Member)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:10   James Wake (Lessons)
 16:20   Gary Holland (Competition)
 16:30   James Wake (Lessons)
 16:40   Marcus Fletcher (Member)
 16:50   Stephen Drysdale (Visitor)
 17:10   Ward Dexter (Visitor)
 17:30   Geoff Skilbeck (Member)
 17:40   Ken Skilbeck (Member)
 17:50   Iain Willis (Member)
 18:20   Gareth Vity (Member)
 18:30   Joshua Sargent (Member)
Wed 3 Aug
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 07:10   Tom Platt (Member)
 07:40   Robert Sharp (Member)
 07:50   Neville Bracken (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Steve Metcalfe (Member)
 08:20   Richard Manning (Member)
 08:30   Janice Gibson (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Peter Smith (Member)
 09:10   Colin Dolman (Member)
 09:30   Maurice Jones (Member)
 09:40   Richard Scott (Member)
 09:50   William Bartlett (Member)
 10:00   Kevin Herbert (Member)
 10:10   Freddie Lupton (Member)
 10:20   Ian Scadding (Member)
 10:30   Tony Lumb (Member)
 10:40   Peter Emery (Member)
 10:50   Michael Sullivan (Member)
 11:00   R Atkinson (Society)
 11:10 - 11:50   Mr Atkinson (Society)
 12:00   David Wilson (Member)
 12:10   Andy Pepper (Member)
 12:20   Ian Moverley (Member)
 12:30   Chris Lawton (Member)
 12:40   John Pollock (Member)
 12:50   Paul Newman (Member)
 13:00   Duncan Rotherham (Member)
 13:10   John Grimes (Member)
 13:20   James Barnes (Member)
 13:30   Winterburn (Courtesy)
 13:40   Jack Williams (Member)
 13:50   Sean Marshall (Member)
 14:00   Malcolm Forsythe (Member)
 14:10   Thomas Brown (Member)
 14:20   James Harvey (Member)
 14:30   Ruth Bracken (Member)
 14:40   Benjamin Walker (Member)
 14:50   Nicholas Brown (Member)
 15:00   Olive Willis (Member)
 15:10   Joshua Sargent (Member)
 15:30   Wake (Lessons)
 15:40   G Shields (Member)
 16:00   Ben Staveley (Courtesy)
 16:10   Matthew Gath (Member)
 16:20   Mark Hawkins (Member)
 16:50   David Alexander (Member)
 17:00   Sean Hutton (Member)
 17:10   Richard Coultous (Member)
 17:20   Tom Pepper (Member)
 17:30   Jack Mead (Visitor)
 17:40   Gina Lawrie (Member)
 17:50   Chris Fowler (Member)
 18:20   Joseph Vaughan (Member)
Thu 4 Aug
 07:20   Melvin Coulson (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Paul Dack (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 08:40   Robert Smith (Member)
 08:50   David Alexander (Member)
 09:00   Steve Davies (Member)
 09:10   Ian Gibson (Member)
 09:30   Paul Grimwood (Member)
 09:40   Doreen Clark (Member)
 09:50   Mike Sterritt (Member)
 10:00   Lynn Walliss (Member)
 10:10   Margaret Watson (Member)
 10:20   Geoff Skilbeck (Member)
 10:30   Carole Withers (Member)
 10:40   Ken Skilbeck (Member)
 10:50   Jon Wright (Member)
 11:00   Chris O'Brien (Competition)
 11:10   Margaret Roskrow (Member)
 11:20   Butler (Visitor)
 11:40   Clive Hemmings (Member)
 11:50   Colin Greenwood (Member)
 12:20   Freddie Lupton (Member)
 12:30   Nicholas Brown (Member)
 12:40   Valerie Tildesley (Member)
 13:00   Rachel Jones (Member)
 13:10   Robert Shedden (Member)
 13:20   Bobby Beasley (Visitor)
 13:40   Paul Newman (Member)
 14:00   Neil Millan (Member)
 14:10   Gina Lawrie (Member)
 14:30   Nicola Simpson (Member)
 15:40   Nigel Cooper (Member)
 16:10   David Tompkins (Member)
 16:20   Graham Hodson (Member)
 16:30   Neville Bracken (Member)
 16:40   Stuart Brown (Member)
 17:20   Richard Bramall (Member)
 17:50   Joshua Parker (Member)
 18:40   Sue Pittham (Member)
Fri 5 Aug
 07:20   John Hughes (Member)
 07:50   Chris Lawton (Member)
 08:00   Michael Davison (Member)
 08:20   Phillip Hilling (Member)
 08:30   Malcolm Watson (Member)
 08:40   Malcolm Forsythe (Member)
 08:50   Stuart Brown (Member)
 09:00   Mark Hawkins (Member)
 09:30 - 15:50   Easingwold Cricket Club Charity Day (Corporate)
 16:00   David Conkleton (Member)
 16:10   James Bonner (Member)
 16:20   Chris Fowler (Member)
 16:30   John Buckby (Member)
 16:40   Andy Pepper (Member)
 17:00   Alan Hake (Member)
 17:10 - 17:20    (Member)
 17:40   Stephen Deerness (Member)
 17:50    (Member)
 18:00   GolfNow Booking (Visitor)
 18:10   Julian Knowles (Visitor)
 18:20   Zac Ayre (Visitor)
 18:30   Peter Guppy (Member)
Sat 6 Aug
 07:00   Gerry Robins (Member)
 07:30   Mark Pepper (Member)
 07:40   Joseph Maud (Member)
 07:50   Beatrice Pickles Mercer (Member)
 08:00   Peter Davis (Member)
 08:10   Luke Phillippo (Member)
 08:20   Jack Torrance (Member)
 08:30   Paul Dack (Member)
 08:40   Gary Greenwood (Member)
 08:50   John Aikman (Member)
 09:00   Michael Davison (Member)
 09:10   Chris Fowler (Member)
 09:20 - 09:30   Closed (Closed)
 09:40   Peter Kolton (Member)
 09:50   Closed (Closed)
 10:00   Sean Bass (Member)
 10:10   Closed (Closed)
 10:20   Craig Partington (Member)
 10:30 - 12:50   Closed (Closed)
 13:00 - 17:50   L&G Yorkshie Day Texas Scramble (Competition)
 18:00   James Gilbertson (Member)
Sun 7 Aug
 07:00   James Gilbertson (Member)
 07:10   Joseph Vaughan (Member)
 07:20   Mark Pepper (Member)
 07:50   Marcus Hutchinson (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Colin Greenwood (Member)
 08:30   Steve Pearson (Member)
 08:40   Jack Torrance (Member)
 08:50   Will Smith (Member)
 09:00   Joseph Maud (Member)
 09:10   James Barnes (Member)
 09:30   Ian Tooms (Member)
 09:40   David Freeborn (Member)
 09:50   Kevin Barlow (Member)
 10:00   Richard Bramall (Member)
 10:10   Adrian Hopwood (Member)
 10:20   Susie Manning (Member)
 10:30   Simon Gilson-Fox (Member)
 10:40   Mark Hawkins (Member)
 10:50   Cherryl Grainger (Member)
 11:00 - 11:50   Gt Ayton Cricket & Football GS (Society)
 12:10   Euan Mackenzie (Visitor)
 12:30   Joan Daniels (Member)
 12:40   Alan Taylor (Member)
 12:50   Vincent Moorhouse (Member)
 13:00   Olly Scott (Visitor)
 13:10   Carl Bracha (Visitor)
 13:20   Ian Cordell (Member)
 13:30   Simon Stephens (Visitor)
 13:40   David Conkleton (Member)
 13:50   Alfie Baldwin (Courtesy)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
 14:10   Hal Theakstone (Courtesy)
 14:20   Charlie Rae (Member)
 14:30   Ian Wrathall (Member)
 15:00   Snoot Johnson (Courtesy)
 15:10   Sam McIntyre (Visitor)
 15:20   Peter Bellwood (Member)
 15:30   Stuart Brown (Member)
 16:10   Sean Bass (Member)
 16:20   Richard Scott (Competition)
 16:30   Andrew Batterton (Member)
 16:40   Nick James (Visitor)
 16:50   Beatrice Pickles Mercer (Member)
 17:00   Sean Dixon (Member)
 17:20   David Watkinson (Member)
 17:30   Freddie Lupton (Member)
 18:00   Helen Morgan (Member)
Mon 8 Aug
 07:30   Roger Cooper (Member)
 07:40   Steve Davies (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Richard Manning (Member)
 08:20   Tony Martin (Member)
 08:30   Paul Dack (Member)
 08:40   Peter Smith (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Michael Davison (Member)
 09:10   Roger Plows (Member)
 09:20   Robert Sedgwick (Member)
 09:30 - 10:30   Seniors V Knaresborough (Team)
 10:40   Brian Wilkie (Member)
 10:50   Peter Bollands (Member)
 11:00   Geoff Skilbeck (Member)
 11:10   Trevor Such (Member)
 11:40   David Alexander (Member)
 11:50   David Wilson (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Michael Sullivan (Member)
 12:20   Melvyn Walker (Member)
 12:30   Judy Grant (Member)
 12:40   Par (Visitor)
 12:50   Lynn Walliss (Member)
 13:00   Peter Abel (Member)
 13:10   George Fairbairn (Member)
 13:20   Joseph Simpkin (Visitor)
 13:30   Cooper (Courtesy)
 13:40   Joel Johnson (Visitor)
 13:50   Olive Willis (Member)
 14:00   Freddie Lupton (Member)
 14:10   Ian Barker (Member)
 14:20   Tom Ellerker (Member)
 14:30   Paulyne Kelly (Member)
 14:40   Jamie Skinner (Courtesy)
 14:50   Nicholas Brown (Member)
 15:00   Darren Cowton (Member)
 15:10   Neil Millan (Member)
 15:20   Jack Sinclair (Member)
 15:30   Jacqui Evans (Member)
 15:40   Tyler Sharpe (Courtesy)
 15:50   Jeremy Comfort (Member)
 16:00   Martyn Oliver (Member)
 16:10   James Harvey (Member)
 16:20   Mark Pepper (Member)
 16:30   Jude Nicholls (Courtesy)
 17:00   Tom Pepper (Member)
 17:10   Luke Thornton (Courtesy)
 17:20   Steve Close (Member)
 17:30   Stuart Jenkins (Competition)
Tue 9 Aug
 07:00 - 17:00   Yorkshire Union Boys U16 & U14 Champions (Yorkshire Union)
 17:10   Mark Saurin (Competition)
 17:30   Trevor Such (Member)
 17:40   Martyn Oliver (Member)
 18:00   Peter Greenwood (Member)
 18:10   Matthew Gath (Member)
 18:20   Joshua Parker (Member)
 18:30   Nick Tomlinson (Member)
 18:50   Ed Ramsden (Member)
Wed 10 Aug
 07:10   Alan Hake (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:20   David Conkleton (Member)
 08:30   Andy Pepper (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:10   Michael Clarke (Member)
 09:20   Peter Smith (Member)
 09:30 - 12:00   Edna Mennell/9 hole Stableford (Competition)
 12:10   Stephen Deerness (Member)
 12:20   Peter Emery (Member)
 12:30   Ian Moverley (Member)
 12:50   Kevin Barlow (Member)
 13:00   Peter Abel (Member)
 13:10   David Allender (Visitor)
 13:20   David Wilson (Member)
 13:30   Keith Nicholson (Member)
 13:40   Freddie Lupton (Member)
 13:50   Brian Graystone (Member)
 14:00   HARGA Match (Competition)
 14:10   Andrew Masom (Member)
 14:20   Michael Sullivan (Member)
 14:30   Ian Wrathall (Member)
 14:40   Richard Manning (Member)
 14:50   Wake (Lessons)
 15:00   Ken Stirk (Visitor)
 15:10   Iain Willis (Member)
 15:30   Smith
 15:50   Mark Granger (Member)
 16:00   Stuart Brown (Member)
 16:10   Wayne Clark (Member)
 16:30   Michael Goryl (Member)
 16:40   Mark Hawkins (Member)
 16:50   Marcus Hutchinson (Member)
 17:00   Graham Sparrow (Member)
 17:10   Ben Goudie (Member)
 18:00   Chris Fowler (Member)
 18:30   Toby Fletcher (Member)
Thu 11 Aug
 06:40   Gents V Otley @ Otley
 06:50   Rabbits Hambleton Cup @ Bedale
 07:00   Club Stableford Enter on Day
 07:30   Michael Kelly (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Bill Allen (Member)
 08:30   Paul Dack (Member)
 08:40   Alan Hake (Member)
 08:50   Mike Sterritt (Member)
 09:00   David Alexander (Member)
 09:10   Ian Gibson (Member)
 09:20   Mark Pepper (Member)
 09:30   Richard Scott (Member)
 09:40   Ken Mackay (Member)
 10:00   William Bartlett (Member)
 10:10   Susan Edwards (Member)
 10:30 - 11:10   Phil Sutterby (Society)
 11:20   Geoff Skilbeck (Member)
 11:30   Trevor Such (Member)
 11:40   Ken Skilbeck (Member)
 11:50   Howard Masters (Member)
 12:20   Stephen Deerness (Member)
 12:30   Jeremy Comfort (Member)
 12:40   Michael Goryl (Member)
 12:50   Nicholas Brown (Member)
 13:20   Tim Abbey (Member)
 13:30 - 14:10   Phil Sutterby (Society)
 14:20   Brian Graystone (Member)
 14:40   Keith Hollinrake (Member)
 15:00   Benjamin Walker (Member)
 15:10   Wake (Lessons)
 15:20   Steven Throp (Visitor)
 15:50   Freddie Lupton (Member)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:10   Charles Helfferich (Member)
 16:30   Tom Ellerker (Member)
 16:40   Andy Arthur (Member)
 16:50   Joseph Maud (Member)
 17:00   Tom Pepper (Member)
 17:10   Chris Hornby (Member)
 17:20   Graham Sparrow (Member)
 17:30   David Ross (Member)
 17:40   Simon Gilson-Fox (Member)
 18:00   Philip Thorne (Member)
Fri 12 Aug
 07:00   Mark Pepper (Member)
 07:20   Steve Davies (Member)
 07:30   Michael Davison (Member)
 07:40   John Hughes (Member)
 07:50   Michael Marshall (Member)
 08:00   Robert Sedgwick (Member)
 08:10 - 08:20   Tee Closed (Closed)
 08:30 - 15:30   Gents Open (Open Competition)
 15:40   Ian Tooms (Member)
 15:50   Jonathan Allen (Member)
 16:00   Matthew Pilling (Visitor)
 16:10   Graham Hodson (Member)
 16:20   Joseph Vaughan (Member)
 16:30   Jonathan Dawes (Member)
 16:40   Tim Harvey (Member)
 16:50   Andrew Batterton (Member)
 17:50   Jack Torrance (Member)
 18:30   Tom Wilson (Member)
Sat 13 Aug
 07:00 - 13:30   Autumn Medal & J McNaughton (Competition)
 13:40   James Harvey (Member)
 13:50   Joseph Vaughan (Member)
 14:00   Andrew Batterton (Member)
 14:10   Stuart Brown (Member)
 15:00   Jacqui Evans (Member)
 15:30   Samuel Owers (Member)
 15:40   Gerry Robins (Member)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
 17:10   Gary Tyssen (Member)
 18:00   Nick Morgan (Member)
Sun 14 Aug
 07:00 - 10:50   YU Open Championship & Seward Trophy (York Union Event)
 11:00   Matthew Pirrie (Member)
 11:10   Jack Torrance (Member)
 11:20   Jesse Hood (Visitor)
 11:50   GolfNow Booking (Visitor)
 12:10 - 15:20   YU Open Championship & Seward Trophy (York Union Event)
 15:30   Lee Pollard (Member)
 16:00   Sean Bass (Member)
 16:10   Charles Robinson (Member)
 16:20   Simon stinger Lewis (Visitor)
 16:30   Jackie Hateley (Member)
 17:00   Paulyne Kelly (Member)
 17:20   Richard Manning (Member)
 17:40   Tim Axe (Member)
 17:50   Sue Pittham (Member)
 18:00   Eric Boyd (Member)
Mon 15 Aug
 07:00   Alan Hake (Member)
 07:30   George Coulson (Member)
 08:30   Paul Robson (Member)
 08:40   Richard Manning (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:10   David Alexander (Member)
 09:20   Michael Davison (Member)
 09:30   Robert Sedgwick (Member)
 09:40   William Bartlett (Member)
 10:00   Eric Boyd (Member)
 10:10   Geoff Skilbeck (Member)
 10:20   Ken Skilbeck (Member)
 10:30   Brian Wilkie (Member)
 10:40   Ian Moverley (Member)
 10:50   Tony Lumb (Member)
 11:00   Brian Parkin (Visitor)
 11:10   John Limbrick (Member)
 11:20   Michael Sullivan (Member)
 11:40   Mark Hunter (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Colin Hornby (Member)
 12:20   Ian Tooms (Member)
 12:30   Rod Burston (Visitor)
 12:50   Malcolm Forsythe (Member)
 13:00   Joe Atherton (Visitor)
 13:20   Penny Bollands (Member)
 13:30   Judy Grant (Member)
 13:50   Olive Willis (Member)
 14:00   Wake (Lessons)
 14:30   Ian Cordell (Member)
 14:40   Dominic Brooke (Visitor)
 15:00   Marcus Hutchinson (Member)
 15:10   David Watkins (Member)
 15:30   Nicholas Brown (Member)
 17:00   Tom Pepper (Member)
 17:10   Mark Owers (Member)
 17:20   Neville Bracken (Member)
 17:30   James Cornforth (Member)
Tue 16 Aug
 07:30   Roger Cooper (Member)
 08:30   Alan Taylor (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:40   Barbara Dawson (Member)
 09:50   Anne Shedden (Member)
 10:00   Gary Paul Jones (Member)
 10:30 - 12:30   Ladies Exchange Blackwell Grange (Exchange Day)
 13:10   Mr Elgie (Visitor)
 13:20   Wake (Lessons)
 14:10   Phil Knowles (Visitor)
 14:30   Nicholas Brown (Member)
 15:30   AP Robson (Member)
 15:40   Tom Hollinrake (Member)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:10   Steve Close (Member)
 16:20   Richard Swan (Member)
 16:30 - 17:30   Scratch Team Scarthingwell (Competition)
 17:40   James Cornforth (Member)
 17:50   Geoff Skilbeck (Member)
Wed 17 Aug
 06:50   Club Stableford Enter On Day
 07:10   James Bonner (Member)
 07:30   Sean Marshall (Member)
 08:00   Steve Davies (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:30   Benjamin Walker (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   Barry Shires (Member)
 09:00   Maurice Jones (Member)
 09:10   Dennis Jones (Member)
 09:20   Steve Pearson (Member)
 09:30   Richard Scott (Member)
 09:40   Chris Lawton (Member)
 10:00   Nicholas Brown (Member)
 10:10   Keith Nicholson (Member)
 10:20   Michael Davison (Member)
 10:30 - 11:50   Captains Exchange Day With Scarcroft GC (Exchange Day)
 12:00   Andrew Masom (Member)
 12:10   Michael Sullivan (Member)
 12:20   Colin Greenwood (Member)
 12:30   Andy Pepper (Member)
 12:40   Alan Watson (Member)
 12:50   Ian Moverley (Member)
 13:00   Callum Stark (Member)
 13:10   Wake (Lessons)
 13:20   Paul Cowley (Member)
 13:30 - 14:50   Captains Exchange Day With Scarcroft GC (Exchange Day)
 15:00   Mark Hopkins (Member)
 15:10   Mark Granger (Member)
 15:20   John McAlpine (Member)
 15:30   James Cornforth (Member)
 15:40   Mark Hunter (Member)
 15:50   Richard Coultous (Member)
 16:00   Michael Smith (Member)
 16:10   Mark Pepper (Member)
 16:20   Graham Herbert (Member)
 16:30   Adrian Hopwood (Member)
 16:40   GolfNow Booking (Visitor)
 16:50   Sean Bass (Member)
 17:00   Simon Wade (Member)
 17:10   Peter Guppy (Member)
 17:20   Beatrice Pickles Mercer (Member)
 17:40   Tom Pepper (Member)
 18:00   David Ross (Member)
Thu 18 Aug
 07:10   Alan Hake (Member)
 07:20   Melvin Coulson (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:40   Bill Allen (Member)
 08:50   Barry Wright (Member)
 09:10   Chris Lawton (Member)
 09:20   Anne Myers (Member)
 09:30   Sheila Allen (Member)
 10:00   DAVE PECK (Visitor)
 10:10   Susan Edwards (Member)
 10:20   Ken Skilbeck (Member)
 10:30   Geoff Skilbeck (Member)
 10:40 - 10:50   Tee Closed (Closed)
 11:00 - 12:00   Ladies Friendly V Fulford (Team)
 12:10   Ian Wills (Member)
 12:20   Brian Graystone (Member)
 12:30 - 13:10   William Laidler (Society)
 13:20   Antonia Forsythe (Member)
 13:30   Jack Jones (Member)
 13:40   Valerie Tildesley (Member)
 14:10   Norris Adams (Visitor)
 15:50   Olive Willis (Member)
 16:00   Craig Johnson (Visitor)
 16:20   Gary Greenwood (Member)
 17:10   Craig Suttle (Member)
 17:20   Trevor Boddison (Member)
Fri 19 Aug
 07:00   Mixed Pairs Match At Pike Hills - PM (Team)
 07:10   Jonathan Dawes (Member)
 07:30   Michael Davison (Member)
 08:00   Robert Sedgwick (Member)
 08:10   John Hughes (Member)
 08:20   Colin Greenwood (Member)
 08:30   Phillip Hilling (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:30   Mark Hunter (Member)
 09:50   Julia Alexander (Member)
 10:00   Geoff Corani (Member)
 10:10   Brian Graystone (Member)
 10:30 - 11:30   Seaton Carew Golf Society (Society)
 11:40   Nicholas Brown (Member)
 12:00   Michael Clarke (Member)
 12:30   James Lawton (Member)
 12:50   Ian Tooms (Member)
 13:00   Hilary Bell (Member)
 13:10   Jonathan Allen (Member)
 13:30   Dominic F Rawcliffe (Guest/Member)
 14:00   James Cornforth (Member)
 14:30   James Bonner (Member)
 15:40   James Gilbertson (Member)
 16:00   Craig Johnson (Visitor)
 16:10   Chris Fowler (Member)
 16:20   Andrew Spalding (Member)
Sat 20 Aug
 07:00   Mark Pepper (Member)
 07:30   Melvin Coulson (Member)
 07:50   David Pattison (Member)
 08:00   Gordon Dryden (Member)
 08:10   David Watkins (Member)
 08:20   Sean Bass (Member)
 08:30   Sean Hutton (Member)
 08:40   Jack Torrance (Member)
 08:50   Steve Davies (Member)
 09:00   Michael Davison (Member)
 09:10   Peter Simpson (Member)
 09:20   Chris Fowler (Member)
 09:30   Derek L Smith (Member)
 09:40   Luke Conkleton (Member)
 09:50   Derek L Smith (Member)
 10:00   William Bartlett (Member)
 10:10   John Pirrie (Member)
 10:20   Bill Allen (Member)
 10:30 - 11:20   Fishburn Golf Society (Society)
 11:30   Alan Watson (Member)
 11:40   Michael Sullivan (Member)
 11:50   Dave Sargeant (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Richard Blundell (Visitor)
 12:20   Peter Greenwood (Member)
 12:30   Graham Hodson (Member)
 13:00   Mark Hopkins (Member)
 14:00   GolfNow Booking (Visitor)
 15:10   Mike Park (Visitor)
 15:20   James Gilbertson (Member)
 15:30 - 16:30   Juniors 9 Hole Competition (Competition)
Sun 21 Aug
 07:10   Ben Ryder (Member)
 07:30 - 13:00   Gents Daily Mail Foursomes (2023 Qual (Competition)
 13:10 - 13:40   HSBC (Society)
 13:50   Chris Haigh (Visitor)
 14:00   Joan Daniels (Member)
 14:10   Susan Doig (Member)
 14:20   Kevin Herbert (Member)
 14:30   Richard Manning (Member)
 15:00   James Cornforth (Member)
 15:30   Jane James (Member)
 15:50   Stuart Brown (Member)
Mon 22 Aug
 07:00   Dean Fielding (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:20   Mark Wray (Member)
 08:30   Michael Davison (Member)
 08:40   David Alexander (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:10   William Bartlett (Member)
 09:20   Eric Boyd (Member)
 09:30 - 10:30   Seniors V Romanby (Team)
 10:40   Geoff Skilbeck (Member)
 10:50   Trevor Such (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   Ian Moverley (Member)
 11:20   David Morgan (Member)
 11:30   Peter Wing (Member)
 11:40   David Morgan (Member)
 11:50   Brian Wilkie (Member)
 12:00   Helen Pollard (Visitor)
 12:10   Peter Emery (Member)
 12:20   Mark Granger (Member)
 12:30   Paul Grimwood (Member)
 12:40   Ian Tooms (Member)
 12:50   Peter Abel (Member)
 13:00   Rae Youngman (Member)
 13:10   Charles Helfferich (Member)
 13:30   Judy Grant (Member)
 14:00   Andy Arthur (Member)
 14:30   Janice Gibson (Member)
 16:20   Joseph Maud (Member)
 17:00   Tom Pepper (Member)
Tue 23 Aug
 07:20   Tom Costley (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   David Rowlands (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:10   Anne Myers (Member)
 09:20   Grahame Jephson (Member)
 09:30 - 11:00   ladies 27 hole championship (Competition)
 11:10 - 13:00   Ladies 18 And 9 Hole (Competition)
 13:10   Wake (Lessons)
 13:30   Melvin Coulson (Member)
 14:00 - 16:10   ladies 27 hole championship round 2 (Competition)
 16:30   Neville Bracken (Member)
Wed 24 Aug
 07:00   CLUB STABLEFORD - ENTER ON THE DAY
 07:40   Robert Sharp (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:20   Richard Manning (Member)
 08:30   Maurice Jones (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:10   Michael Clarke (Member)
 09:20   Duncan Rotherham (Member)
 09:30   Michael Davison (Member)
 09:40   Richard Scott (Member)
 09:50   Peter Smith (Member)
 10:00   Kevin Herbert (Member)
 10:10   Linden Richardson (Member)
 10:20   Kevin Ruane-Richards (Member)
 10:30   HARGA (Competition)
 10:40   Ian Moverley (Member)
 10:50   Chris Lawton (Member)
 11:00   Kevin Dixon (Visitor)
 11:10   Michael Sullivan (Member)
 11:20   Mark Krame (Visitor)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:40   Simon Edwards (Member)
 11:50   Paul Cowley (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Andy Pepper (Member)
 13:00   Peter Abel (Member)
 13:30   Janice Gibson (Member)
 14:00   Malcolm Forsythe (Member)
 16:00   Gary Collins (Member)
 17:40   Tom Pepper (Member)
Thu 25 Aug
 07:20   Melvin Coulson (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Mel Watts (Member)
 08:30   Ken Dart (Member)
 09:00   Maurice Jones (Member)
 09:10   David Alexander (Member)
 09:20   Sheila Allen (Member)
 09:30   Jeremy Comfort (Member)
 09:40   Ken Mackay (Member)
 09:50   Trevor Jones (Member)
 10:10   Anne Myers (Member)
 10:20   Peter Simpson (Member)
 10:40   Steven Hall (Competition)
 10:50   Trevor Such (Member)
 11:00   Howard Masters (Member)
 11:10   Ken Skilbeck (Member)
 11:20   Geoff Skilbeck (Member)
 11:30   Alan Watson (Member)
 12:10   Jane James (Member)
 12:40   Susan Doig (Member)
 12:50   Peter Abel (Member)
 13:00   Stephanie Jephson (Member)
 13:10   Ann Mead (Member)
 13:30   David Watkinson (Member)
 14:00 - 14:30   Juniors - Dr Bullen (Competition)
 15:30   Keith Hollinrake (Member)
Fri 26 Aug
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:20   Michael Marshall (Member)
 08:30   Richard Manning (Member)
 08:40 - 08:50   Tee Closed (Closed)
 09:00 - 13:50   Gents Pairs Open (Open Competition)
 14:20   Malcolm Forsythe (Member)
 14:40   John Pirrie (Member)
 14:50   Steve Kay (Member)
 15:00   Jonathan Allen
 15:10   Ian Tooms (Member)
 15:20   Gordon Dryden (Member)
 15:30   Lee Pollard (Member)
Sat 27 Aug
 07:00 - 10:00   Presidents Utter Round 1 (Competition)
 10:10   Peter Davis (Member)
 10:20   Michael Davison (Member)
 10:30   Jack Torrance (Member)
 10:40   Peter Greenwood (Member)
 11:00   Eric Boyd (Member)
 11:30 - 15:00   Presidents Putter Round 2 (Competition)
 15:50 - 16:30   Juniors (Junior Coaching)
Sun 28 Aug
 07:00   James Gilbertson (Member)
 07:20   Ben Ryder (Member)
 08:10   Luke Phillippo (Member)
 08:20   Jack Torrance (Member)
 08:30   Andy Arthur (Member)
 09:20   Sheila Allen (Member)
 09:30 - 10:00   Denis Sanderson (Guest/Member)
 10:10   Gary Collins (Member)
 10:20   Kevin Ruane-Richards (Member)
 10:30   Andrew Gibson (Visitor)
 11:00   Susan Doig (Member)
 11:10   Steve Kay (Member)
 13:20   Roger Tildesley (Member)
 14:00   Kenneth Fickling (Member)
Mon 29 Aug
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:10   David Alexander (Member)
 09:30   Michael Davison (Member)
 09:40   Tom Pepper (Member)
 09:50   Dan Boyle (Member)
 10:00   Colin Hornby (Member)
 10:10   Andrew Masom (Member)
 10:20   John Limbrick (Member)
 10:30   Peter Emery (Member)
 10:40   Ian Moverley (Member)
 12:50   Mike Sterritt (Member)
 13:00 - 16:00   Cooledge Cup Mied Greensomes.Drawn (Competition)
Tue 30 Aug
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:40   Tony Martin (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Paul Dack (Member)
 08:20   Bill Allen (Member)
 08:30   Nicholas Duffield (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50   Maurice Jones (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:10   Anne Myers (Member)
 09:20   Angela Heasman (Member)
 09:30 - 13:00   Ladies 18 hole/9 hole competition (Competition)
 13:10   Sam Cairns
 13:20   Ian Gibson (Member)
 13:50   Lynne Fickling (Member)
 14:00 - 14:30   Juniors Dorothy Christie (Competition)
 16:00 - 17:00   Scratch Team Match V FOG (Competition)
Wed 31 Aug
 06:40   Club Stableford Enter On Day
 06:50   Rabbits Hambleton Cup @ Thirsk & Northal
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Michael Clarke (Member)
 09:10   Michael Davison (Member)
 09:20   Duncan Rotherham (Member)
 09:30   James Power (Member)
 09:40   William Bartlett (Member)
 09:50   Peter Smith (Member)
 10:00   Kevin Herbert (Member)
 10:10   Judy Grant (Member)
 10:20   Ian Moverley (Member)
 10:30 - 11:00   Malcolm McKitten (Society)
 11:10   Andrew Masom (Member)
 11:20   Colin Greenwood (Member)
 11:30   Peter Wing (Member)
 11:40   Richard Scott (Member)
 12:00   Richard Ward (Member)
 12:10   Andy Pepper (Member)
 16:10   Mark Saurin (Member)



  Online Booking Software provided by BRS Golf