Easingwold Golf Club Easingwold Golf Club
HOME

Easingwold Golf Club - Calendar - Jul 2022


Time Name
Fri 1 Jul
 07:40   Alan Hake (Member)
 07:50   Michael Davison (Member)
 08:00   William Bartlett (Member)
 08:10   Eric Wilson (Member)
 08:20   Michael Marshall (Member)
 08:30   Angela Hebdon (Member)
 08:40 - 08:50   Tee Closed (Closed)
 09:00 - 14:00   Ladies Open (Open Competition)
 14:10   Elliot Swiers-Hall (Visitor)
 14:30   Martin Chambers (Member)
 14:40   James Wake (Lessons)
 14:50   Penny Bollands (Member)
 15:00   Mark Granger (Member)
 15:10   Gillian Finlay-Smith (Member)
 15:20   Phil Cox (Member)
 15:30   James Wake (Lessons)
 15:40   Keith Hollinrake (Member)
 15:50   Ian Muir (Member)
 16:00   James Wake (Lessons)
 16:10   Ian Bowers (Member)
 16:30   Robert Sharp (Member)
 16:40   Steven Hall (Member)
 17:00   Andy Arthur (Member)
 17:10   Sean Hutton (Member)
 17:30   Craig Partington (Member)
Sat 2 Jul
 07:10 - 13:00   Presidents Cup & Pearson Bowl Rnd 2 (Competition)
 13:10   David Wilson (Member)
 13:20   Paul Walliss (Member)
 13:30   Craig Wilkinson (Visitor)
 14:00   Gillian Finlay-Smith (Member)
 14:10   Antonia Forsythe (Member)
 14:30   Steve Berryman (Visitor)
 14:50   James Bishop (Member)
 15:00   Benjamin Walker (Member)
 15:30   Samuel Owers (Member)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
Sun 3 Jul
 07:00   Paulyne Kelly (Member)
 07:10   Jonathan Dawes (Member)
 07:20   Dave Thompson (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:30   Jack Torrance (Member)
 09:00   Paul Robson (Member)
 09:20   Joshua Sargent (Member)
 09:30   Phil Scott (Member)
 09:40   Martin Chambers (Member)
 09:50   James Barnes (Member)
 10:10   Sheila Allen (Member)
 10:20   Colin Greenwood (Member)
 11:00   Jacqui Evans (Competition)
 11:20   Thomas Kirby (Member)
 11:30   Margaret Watson (Member)
 12:00   Vincent Moorhouse (Member)
 12:10   Bronwyn Moorhouse (Member)
 12:20   Ralph Russell (Visitor)
 12:30   Lynne Fickling (Member)
 12:40   Gary Collins (Member)
 12:50   Mark Saurin (Member)
 13:00 - 13:50   Mixed Save The Children (Greensomes Stab (Competition)
 14:00   Mixed Save the Children (greensomes Stab (Competition)
 14:10 - 14:50   Mixed Save The Children (Greensomes Stab (Competition)
 15:00   Dean Fielding (Member)
 15:30   Judy Grant (Member)
Mon 4 Jul
 07:50   Gary Paul Jones (Member)
 08:40   Phil Cox (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:10   Malcolm Forsythe (Member)
 09:20   Ernie Young (Member)
 09:30   Mike Sterritt (Member)
 09:40   Jonathan Dawes (Member)
 09:50   Ken Skilbeck (Member)
 10:00   Geoff Skilbeck (Member)
 10:10   Trevor Such (Member)
 10:20   Roger Tildesley (Member)
 10:30   Tony Lumb (Member)
 10:40   Brian Wilkie (Member)
 11:00   Ian Moverley (Member)
 11:10   Michael Sullivan (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:40   Trevor Boddison (Member)
 11:50   Peter Emery (Member)
 12:00   Chris O'Brien (Member)
 12:10   Steven Hall (Member)
 12:20   Nigel Cooper (Member)
 13:20   Alan Sharp (Visitor)
 13:30   Judy Grant (Member)
 13:40   Caroline Waters (Member)
 14:00   Olive Willis (Member)
 17:00   Paul Dack (Member)
 17:30   Tom Pepper (Member)
 17:40   Gavin Rees (Visitor)
Tue 5 Jul
 07:10   James Dulieu (Member)
 07:20   Tom Costley (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:30   Bill Allen (Member)
 08:40   Philip Hebdon (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:10   Barbara Dawson (Member)
 09:20   Ian Gibson (Member)
 09:30 - 12:30   Ladies Medal/9 hole Stableford (Competition)
 13:20   Mike Sterritt (Member)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:10   Ian Fairwood (Member)
 16:30   David Lines (Member)
 17:00   Tom Pepper (Member)
 17:40   Trevor Such (Member)
 17:50   Geoff Skilbeck (Member)
Wed 6 Jul
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 07:10   Gents V Bedale @Bedale (Team)
 07:40   Robert Sharp (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Phil Cox (Member)
 08:30   Duncan Rotherham (Member)
 08:40   Richard Powell (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Michael Clarke (Member)
 09:10   Roger Tildesley (Member)
 09:20   Michael Davison (Member)
 09:30   Steven Hall (Member)
 09:40   Richard Scott (Member)
 09:50   Peter Smith (Member)
 10:00   Kevin Herbert (Member)
 10:10   Keith Nicholson (Member)
 10:20   David Morgan (Member)
 10:30   Tony Lumb (Member)
 10:40   Ian Bowers (Member)
 10:50   Steve Davies (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   John Limbrick (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:50   Andy Pepper (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:30   Simon Edwards (Member)
 13:00 - 13:20   Peter Doherty (Society)
 13:40   Penny Bollands (Member)
 14:00   Malcolm Forsythe (Member)
 16:00   Mark Granger (Member)
 17:20   Ian Fairwood (Member)
Thu 7 Jul
 07:30   Roger Cooper (Member)
 07:40   Melvin Coulson (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Susie Manning (Member)
 08:30   Paul Dack (Member)
 08:40   Bill Allen (Member)
 08:50   Kevin Herbert (Member)
 09:00   Anne Myers (Member)
 09:10   Ken Mackay (Member)
 09:20   Susan Edwards (Member)
 09:30 - 11:00   Captain's Exchange Day With Howley Hall (Exchange Day)
 11:10   Captain's Exchnage Day With Howley Hall (Exchange Day)
 11:20   Captain's Exchange Day With Howley Hall (Exchange Day)
 11:30   Mark Shillito (Member)
 11:40   Jane James (Member)
 11:50   Margaret Watson (Member)
 12:00   Sheila Allen (Member)
 12:10   Fiona MacKay (Member)
 12:20   Fiona MacKay (Competition)
 12:40   Valerie Tildesley (Member)
 13:00   Chris O'Brien (Member)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
Fri 8 Jul
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:30   Phil Cox (Member)
 08:40   Michael Marshall (Member)
 08:50   Malcolm Forsythe (Member)
 09:20   Daniel Wood (Member)
 10:20   Samantha Sharp (Member)
 10:40 - 10:50   Tee Closed (Closed)
 11:00 - 12:00   Ladies A Team V Cleveland (Team)
 13:00   Penny Bollands (Member)
 13:30   Jonathan Allen (Member)
 14:00   Eric Boyd (Competition)
Sat 9 Jul
 07:30   Melvin Coulson (Member)
 08:00   Peter Davis (Member)
 08:20   Chris Jones (Member)
 08:30   Chris Fowler (Member)
 08:40   Jack Torrance (Member)
 08:50   Tee Closed (Closed)
 09:00 - 14:00   Mixed Invitation Day (Competition)
 14:10   David Wilson (Member)
 14:20   Hornbrook (Visitor)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
Sun 10 Jul
 07:20   Ben Ryder (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:50   Paul Robson (Member)
 09:00   Jack Torrance (Member)
 09:30   William Bartlett (Member)
 09:40   Matthew Pirrie (Member)
 09:50   Cherryl Grainger (Member)
 10:00 - 10:50   Aldos Legends Golf Society (Society)
 11:00   Tony Lumb (Member)
 11:10   Roger Tildesley (Member)
 11:30 - 12:10   Yorkshire Deaf Golf Society (Society)
 12:20   AP Robson (Member)
 12:30   Mark Owers (Member)
 12:40   Andrew Robson (Member)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
Mon 11 Jul
 08:30   Phil Cox (Member)
 08:40   Roger Plows (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   David Alexander (Member)
 09:10   Ernie Young (Member)
 09:20   Tony Lumb (Member)
 09:30 - 10:30   Seniors V Wetherby (Team)
 10:40   Richard Scott (Member)
 10:50   Roger Tildesley (Member)
 11:00   Geoff Skilbeck (Member)
 11:10   Trevor Such (Member)
 11:20   Robert Sharp (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:40   Michael Sullivan (Member)
 11:50   Ian Bowers (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Brian Wilkie (Member)
 13:30   Judy Grant (Member)
Tue 12 Jul
 07:30   Roger Cooper (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:30   Bill Allen (Member)
 08:40   Philip Hebdon (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:30 - 13:00   Ladies Trophy/9 hole Stableford (Competition)
 13:30   Paul Grimwood (Member)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:10   Rob Holliday (Member)
Wed 13 Jul
 06:50   Wednesday 9 & 18 Holes Stablefords
 07:40   Robert Sharp (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:30   David Watkinson (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   John Grimes (Member)
 09:00   Michael Clarke (Member)
 09:10   Duncan Rotherham (Member)
 09:20   Mike Sterritt (Member)
 09:30   Steven Hall (Member)
 09:40   Richard Scott (Member)
 09:50   Peter Smith (Member)
 10:00   Kevin Herbert (Member)
 10:10   Nigel Dorman (Member)
 10:20   Jonathan Bell-Syer (Member)
 10:30   Tony Lumb (Member)
 10:40   Ian S Gibson (Member)
 10:50   Ian Moverley (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   Kenneth Fickling (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:40   Sean Marshall (Member)
 11:50   Andy Pepper (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 14:00   Malcolm Forsythe (Member)
 16:00   Mark Granger (Member)
Thu 14 Jul
 07:30   Melvin Coulson (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Paul Dack (Member)
 08:30   Bill Allen (Member)
 09:10   Ian Gibson (Member)
 09:20   Sheila Allen (Member)
 09:30   Ken Mackay (Member)
 09:40   Geoff Skilbeck (Member)
 09:50   Trevor Jones (Member)
 10:00   Susan Edwards (Member)
 10:10   Margaret Roskrow (Member)
 10:20   Trevor Such (Member)
 10:30   Howard Masters (Member)
 10:40 - 10:50   Tee Closed (Closed)
 11:00 - 12:00   Ladies A Team V Fulford (Team)
 12:10   Margaret Watson (Member)
 12:40   Sue Watkinson (Member)
 13:30   Penny Bollands (Member)
 14:00   Lynne Fickling (Member)
 17:30   Tom Ellerker (Member)
Fri 15 Jul
 10:40 - 10:50   Tee Closed (Closed)
 11:00 - 12:00   Ladies B Team V Hunley Hall (Team)
 12:30 - 12:40   Lance Myhill (Visitor)
 12:50 - 13:10   Keith Thompson (Visitor)
Sat 16 Jul
 12:00   Richard Blundell (Visitor)
 13:30 - 13:40   Lance Myhill (Visitor)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
Sun 17 Jul
 07:00   Ladies YU Silver @ Bronze @ FOG
 11:00 - 11:10   Lance Myhill (Visitor)
 12:00 - 12:50   Tinshill & Cookridge Golf Society (Society)
Mon 18 Jul
 09:30 - 10:30   Seniors V Oakdale (Team)
Tue 19 Jul
 09:30 - 10:20   Invitation day 18 & 9 hole Stableford (Competition)
 10:30 - 12:30   Ladies invitation day (Competition)
 12:40 - 13:30   Invitation day (18 & 9) hole stableford (Competition)
 13:40 - 14:00   ladies invitation day (Competition)
 16:30 - 17:30   Scratch Team Forest Of Galtres (Competition)
Wed 20 Jul
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 14:00 - 15:50   Rabbits Hambleton Cup (Team)
Thu 21 Jul
 10:00 - 10:50   Meliner Golf Society (Society)
 11:00   Carl Sinclair (Visitor)
 13:30 - 14:20   Meliner Golf Society (Society)
 14:30 - 15:00   Juniors Dr Bullen Cup (Competition)
Fri 22 Jul
 07:00 - 10:20   Closed (Closed)
 10:30 - 15:30   Yorkshire Air Ambulance (Corporate)
Sat 23 Jul
 10:10 - 10:20   Tee Closed (Closed)
 10:30 - 14:00   NERGA Easingwold Hosting Day (Society)
 14:30   Chris Marshall (Visitor)
 15:50 - 16:30   Junior 9 Hole Competition (Competition)
Sun 24 Jul
 09:30   Alan N Hake (Competition)
 11:00 - 11:50   Andy Keightley-Smith (Society)
 12:00 - 12:10   Mark Firth (Society)
 13:00 - 14:30   York Union President's Day (York Union Event)
Mon 25 Jul
 07:00   Seniors V Wetherby (Away)
 07:10   Ladies A Team V Fulford (Away)
 10:30   Johnson (Visitor)
Tue 26 Jul
 09:30 - 13:00   Ladies Anne Smith trophy/9 hole St (Competition)
 16:30 - 17:30   Scratch Team York B (Competition)
Wed 27 Jul
 07:00   Club Stableford Enter On Day
Thu 28 Jul
 10:00 - 11:10   Terry Teesdale Rabbits Golf (Society)
 14:00 - 15:00   Ladies Summer Supper 9 Holes & Supper (Competition)
Fri 29 Jul
 11:00 - 11:20   Gerry Longstaff (Society)
 13:30 - 15:00   Rabbits And Inters Summer Eclectic Rnd3 (Competition)
Sat 30 Jul
 10:30 - 11:20   Stockton BUFFS GS (Society)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
Sun 31 Jul
 07:30 - 13:00   Ladies & Gents Hollins Grove Cup (Competition)



  Online Booking Software provided by BRS Golf