Easingwold Golf Club Easingwold Golf Club
HOME

Easingwold Golf Club - Calendar - May 2022


Time Name
Sun 1 May
 07:00   Craig Suttle (Member)
 07:30   Sean Dixon (Member)
 08:00   Martin Platt (Member)
 08:10   Joseph Maud (Guest/Member)
 08:20   James Barnes (Member)
 08:50   Paul Robson (Member)
 09:10   Andy Arthur (Member)
 09:20   Stephen Deerness (Member)
 09:30   David Freeborn (Member)
 09:50   Janice Gibson (Member)
 10:00   Tudor Thomas (Member)
 10:20   Sheila Allen (Member)
 10:30   GolfNow Booking (Visitor)
 10:40   Matthew Pirrie (Member)
 10:50   Tom Wilson (Member)
 11:00   Susie Manning (Member)
 11:30   Nick Robinson (Visitor)
 11:40   Ian Tooms (Member)
 11:50   Andy Pepper (Member)
 12:00   Heather Anderson (Member)
 12:10   Vincent Moorhouse (Member)
 12:20   Bronwyn Moorhouse (Member)
 12:30 - 12:40   GolfNow Booking (Visitor)
 12:50   Graham Hodson (Member)
 13:00   Benjamin Walker (Member)
 13:10   Margaret Watson (Member)
 13:30   Mark Hawkins (Member)
 13:40   Jonathan Dawes (Member)
 14:00   Ruth Bracken (Member)
 14:50   Paulyne Kelly (Member)
 15:00   Jack Sinclair (Member)
 15:20   Luke Wood (Visitor)
 16:10   Neville Bracken (Member)
 17:30   Trevor Kay (Member)
Mon 2 May
 07:00   Joseph Vaughan (Member)
 07:10   Dean Fielding (Member)
 07:20   Phillip Hilling (Member)
 07:30   Joshua Parker (Member)
 07:40   Sean Hutton (Member)
 07:50   Jonathan Dawes (Member)
 08:10   James Barnes (Member)
 08:20   Jack Torrance (Member)
 08:40   Sean Bass (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Michael Marshall (Member)
 09:20   Robert Sedgwick (Member)
 09:30   Michael Davison (Member)
 09:40   Malcolm Forsythe (Member)
 09:50   Steven Hall (Member)
 10:00   Michael Sullivan (Member)
 10:10   Fred Midgley (Member)
 10:20   Martin Gaunt (Member)
 10:30   Ian Tooms (Member)
 10:40   David Wilson (Member)
 10:50   Eric Boyd (Member)
 11:00 - 12:50   Tee Closed For Competiton (Closed)
 13:00 - 14:30   Mixed Texas Scramble (Competition)
 14:40 - 16:00   Mixed Texas Scranble (Competition)
 16:10   Duncan Rotherham (Member)
 16:20   Dylan Jones (Member)
 16:30   Adrian Hopwood (Member)
 16:40   Simon Gilson-Fox (Member)
 16:50   Stephen Quinn (Member)
 17:00   Mark Hopkins (Member)
 17:10   Maurice Jones (Member)
 17:20   James Lawton (Member)
 17:30   Helen Morgan (Member)
 17:40   Daniel Gath (Member)
 17:50   Stuart Jenkins (Member)
Tue 3 May
 07:20   Tom Costley (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Chris Jones (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   Ian Kay (Member)
 09:10   Maurice Jones (Member)
 09:20   Grahame Jephson (Member)
 09:30 - 13:00   Ladies Medal/9 hole Stableford (Competition)
 13:10   Peter Abel (Member)
 13:20   Janice Stewart (Visitor)
 13:40   Ian Cordell (Member)
 13:50   Richard Manning (Member)
 14:00   Marcus Hutchinson (Member)
 14:40   Tony Wood (Member)
 15:10   Wake (Lessons)
 15:30   Jack Hunter (Member)
 16:30   Sean Hutton (Member)
 17:30   Geoff Skilbeck (Member)
 17:40   Ken Skilbeck (Member)
 18:00   Chris Fowler (Member)
 18:20   Peter Guppy (Member)
Wed 4 May
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 07:40   Christopher McDonald (Member)
 08:00   Martin Platt (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:20   Jack Sinclair (Member)
 08:30   Nicholas Duffield (Member)
 08:40   Richard Powell (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Dennis Jones (Member)
 09:10   Roger Tildesley (Member)
 09:20   Ken Mackay (Member)
 09:30   Richard Scott (Member)
 09:40   William Bartlett (Member)
 09:50   Maurice Jones (Member)
 10:10   Linden Richardson (Member)
 10:30   Tony Lumb (Member)
 10:40   Ian Bowers (Member)
 10:50   Geoff Corani (Member)
 11:00   G Shields (Member)
 11:20   Duncan Rotherham (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:40   Andy Pepper (Member)
 11:50   Paul Cowley (Member)
 12:00   Sean Marshall (Member)
 12:20   Mark Hawkins (Member)
 12:30   Malcolm Forsythe (Member)
 12:40   Angela Hebdon (Member)
 12:50   Caroline Waters (Member)
 13:00   Brian Graystone (Member)
 13:10   David Ellis (Member)
 13:40   Jack Williams (Member)
 14:00   Peter Guppy (Member)
 15:00   Mark Hopkins (Member)
 16:00   Graham Herbert (Member)
 16:20   James Barnes (Member)
 16:30   Nathan Huggins (Member)
 16:50   Tom Wilson (Member)
 17:00   James Gilbertson (Member)
 17:10   Iain Willis (Member)
 17:20   Richard Coultous (Member)
 17:30   Graham Sparrow (Member)
Thu 5 May
 07:40   Melvin Coulson (Member)
 07:50   Harold Tomlinson (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Paul Dack (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 08:40   David Alexander (Member)
 09:10   Mike Sterritt (Member)
 09:20   Grahame Jephson (Member)
 09:30   Sean Dixon (Member)
 09:50   Trevor Jones (Member)
 10:00   Lynn Walliss (Member)
 10:10   Caroline Waters (Member)
 10:20   Margaret Watson (Member)
 10:30   Doreen Clark (Member)
 10:40   Jane James (Member)
 10:50   Geoff Skilbeck (Member)
 11:00   Tudor Thomas (Member)
 11:10   Trevor Such (Member)
 11:20   Howard Masters (Member)
 11:30   Lindsey Macloud (Visitor)
 11:40   Matthew Pirrie (Member)
 11:50   Freddie Lupton (Member)
 12:10 - 12:30   Richard Rodwell (Visitor)
 12:50   Mark Hawkins (Member)
 13:00   Peter Abel (Member)
 14:00 - 15:00   Rabbits V Scarborough North Cliff (Team)
 15:10   Chris Ashton (Visitor)
 15:30   James Lawton (Member)
 16:40   Craig Suttle (Member)
 17:00   Tom Wilson (Member)
 18:10   John Buckby (Member)
Fri 6 May
 07:00   Jon Wright (Member)
 08:00   Mark Saurin (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:30   Phillip Hilling (Member)
 08:40   Phil Cox (Member)
 08:50   William Bartlett (Member)
 09:00   Michael Marshall (Member)
 09:10   Malcolm Forsythe (Member)
 09:20   John Hughes (Member)
 09:40   Matthew Parkinson (Member)
 09:50   Lynn Walliss (Member)
 10:00 - 10:10   Tom Robinson (Society)
 10:20   Sean Bass (Member)
 10:30   Kevin Barlow (Member)
 10:40 - 10:50    (Closed)
 11:00 - 12:00   Ladies B Team V Thirsk & Northallerton (Team)
 12:10   Brian Graystone (Member)
 12:20   Tim Abbey (Member)
 12:30   Carole Withers (Member)
 13:20   Jonathan Allen (Member)
 13:30   Penny Bollands (Member)
 13:50   James Barnes (Member)
 14:00   Duggan (Member)
 14:20   Ian Tooms (Member)
 14:30   David Alexander (Member)
 14:50   Peter Guppy (Member)
 15:20   James Gilbertson (Member)
 15:30   Graham Hodson (Member)
 15:50   Gary Tyssen (Member)
 16:00   Wake (Lessons)
 16:20   Jonathan Dawes (Member)
 16:30   Joshua Sargent (Member)
 16:40   Tom Pepper (Member)
 17:30   Naithan McBride (Member)
 17:40   Jack Jones (Member)
Sat 7 May
 07:20   Wayne Clark (Member)
 07:30   Trevor Boddison (Member)
 07:50   Graham Herbert (Member)
 08:00   Richard Powell (Member)
 08:30   Jack Torrance (Member)
 08:40   Sean Marshall (Member)
 09:00   Jane Watkins (Member)
 09:10   Alan Hake (Member)
 09:20   Sean Bass (Member)
 09:30   Cherryl Grainger (Member)
 09:40   William Bartlett (Member)
 09:50   Michael Davison (Member)
 10:00   Heather Anderson (Member)
 10:10   Simon Gilson-Fox (Member)
 10:20   Gerry Robins (Member)
 10:30   Gary Tyssen (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   Kevin Hunter (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 12:00   Eric Boyd (Member)
 12:10 - 12:20   Paul Smithyman (Visitor)
 12:30   Simon Edwards (Member)
 12:50   Michael Dowson (Member)
 13:00   Sue Pittham (Member)
 13:50   Matt Thomson (Member)
 14:00   Barbara Rayner (Member)
 14:10   Peter Guppy (Member)
 14:20   James Lawton (Member)
 15:00   Neil Hawkins (Member)
 15:10   Charles Robinson (Member)
 15:20   James Cornforth (Member)
 15:30   Dave Sargeant (Member)
 15:40   John Buckby (Member)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
 17:00   Helen Morgan (Member)
Sun 8 May
 06:50   Ladies YU Fulford Rose Bowl @ Sandburn H
 07:10   James Gilbertson (Member)
 07:20   Ben Ryder (Member)
 07:30 - 13:30   O’Gorman Claret Jug (Competition)
 13:40   Sean Maguire (Member)
 13:50   Susie Manning (Member)
 14:00   Tom Wilson (Member)
 14:10   Bronwyn Moorhouse (Member)
 14:20   Tim Patterson (Member)
 14:30   Paulyne Kelly (Member)
 14:40   Jack Bain (Guest/Member)
 14:50   Barbara Rayner (Member)
 15:00   Jack Sinclair (Member)
 15:10   Malcolm Forsythe (Member)
 15:20   Naithan McBride (Member)
 15:30   Tudor Thomas (Member)
 16:00   Tim Harvey (Member)
 16:50   Freddie Lupton (Member)
 17:00   Charles Robinson (Member)
 17:20   Andrew Batterton (Member)
 18:00   Nick Morgan (Member)
Mon 9 May
 07:00   Jon Wright (Member)
 08:20   Roger Plows (Member)
 08:30   Richard Manning (Member)
 08:40   Ernie Young (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Malcolm Forsythe (Member)
 09:10   Ian Bowers (Member)
 09:20   Matthew Parkinson (Member)
 09:30   Trevor Such (Member)
 09:40   Geoff Skilbeck (Member)
 09:50   Steven Hall (Member)
 10:00   Brian Wilkie (Member)
 10:10   Michael Sullivan (Member)
 10:20   Roger Tildesley (Member)
 10:30 - 11:40   Garforth GC Reps Group (Society)
 11:50   David Wilson (Member)
 12:00   Kevin Hunter (Member)
 12:10   Peter Emery (Member)
 12:30   Judy Grant (Member)
 12:50   David Rowlands (Member)
 13:00   Michael Davison (Member)
 13:10   Ian Tooms (Member)
 13:20   Keith Hollinrake (Guest/Member)
 13:30 - 14:40   Garforth GC Reps Group (Society)
 15:00   Caroline Waters (Member)
 15:10   Jacqui Evans (Member)
 15:30   Freddie Lupton (Member)
 15:50   Gary Collins (Member)
 16:00   Ken Mackay (Competition)
 16:20   Joe Wright (Member)
 17:20   Tom Pepper (Member)
 17:30   Tom Wilson (Member)
Tue 10 May
 07:20   Tom Costley (Member)
 07:30   Paul Walliss (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:20   Mel Watts (Member)
 08:30   David Conkleton (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50 - 09:00   Stewart Fairest (Society)
 09:10   William Bartlett (Member)
 09:20   Margaret Roskrow (Member)
 09:30   Ladies drawn competition and 9 hole Stab (Competition)
 09:40   9 Hole Stableford (Competition)
 09:50 - 10:00   Ladies drawn competition and 9 hole Stab (Competition)
 10:10 - 11:10   Ladies drawn competition (Competition)
 11:20 - 11:40   Ladies 9 Hole Stableford (Competition)
 11:50 - 12:10   Ladies drawn competition (Competition)
 12:20   Peter Simpson (Member)
 13:00   Peter Abel (Member)
 13:30   Mark Hawkins (Member)
 14:20   David Alexander (Member)
 15:00   Marcus Hutchinson (Member)
 15:20   John Buckby (Member)
 15:30   Neil Hawkins (Member)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:30 - 17:30   Scratch Team Forest Park (Competition)
 17:40   Trevor Such (Member)
 17:50   Geoff Skilbeck (Member)
 18:00   Craig Partington (Member)
 18:10   Stuart Brown (Member)
 18:20   Adrian Hopwood (Member)
 18:30   Nigel Cawthra (Member)
Wed 11 May
 07:50   Richard Manning (Member)
 08:00 - 12:50   Seniors & Veterans Trophies (Competition)
 13:00   Michael Davison (Member)
 13:10   Ian Bowers (Competition)
 13:20   Colin Hornby (Competition)
 13:30   Malcolm Forsythe (Member)
 13:40   Michael Sullivan (Member)
 13:50   Caroline Waters (Member)
 14:00 - 14:10   Wake (Lessons)
 14:20   James Gilbertson (Member)
 14:50   Michael Smith (Member)
 16:10   Peter Guppy (Member)
 16:20   Tom Wilson (Member)
 16:30   Joshua Parker (Member)
 16:40   Joseph Maud (Member)
 16:50   Jack Hunter (Member)
 17:00   Tom Ellerker (Member)
 17:50   Matt Thomson (Member)
 18:00   Chris Fowler (Member)
Thu 12 May
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 07:10   Mark Hawkins (Member)
 07:30   Melvin Coulson (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 09:00   Paul Grimwood (Member)
 09:10   John Slingsby (Member)
 09:20   Mike Sterritt (Member)
 09:30   David Watkinson (Member)
 09:50   Sue Smith (Member)
 10:00   Susan Edwards (Member)
 10:10   Sheila Allen (Member)
 10:20   Doreen Clark (Member)
 10:30   Margaret Roskrow (Member)
 10:40   Trevor Such (Member)
 10:50   Jon Wright (Member)
 11:00   Russell Briggs (Visitor)
 11:10   Terry Martin (Visitor)
 11:20   Mark Johnson (Member)
 11:30   Doreen Taylor (Member)
 11:40   Sue Watkinson (Member)
 11:50   Jane James (Member)
 12:00 - 13:30   Hillcrest GC V Hull GS (Society)
 13:40   Penny Bollands (Member)
 13:50   James Barnes (Member)
 14:00   Jeremy Comfort (Member)
 14:30   Olive Willis (Member)
 14:50    (Lessons)
 15:00   Peter Emery (Lessons)
 15:10    (Lessons)
 17:00   Dan Abraham (Visitor)
 17:30   Craig Parington (Visitor)
 17:40   Adrian Hopwood (Member)
 17:50   Stuart Jenkins (Member)
 18:10   Jack Jones (Member)
Fri 13 May
 07:10   Keith Hollinrake (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:30   Sean Bass (Member)
 08:50   Tony Martin (Member)
 09:00   Michael Marshall (Member)
 09:10   Richard Manning (Member)
 09:20   John Hughes (Member)
 09:30   Mark Saurin (Member)
 10:00   Brian Graystone (Member)
 10:20   Mark Johnson (Member)
 10:40   Tim Abbey (Member)
 11:30   Peter Guppy (Member)
 11:50   Julia Alexander (Member)
 12:00   Member (Member)
 12:40   Penny Bollands (Member)
 12:50   Jon Wright (Member)
 13:00   Steve Berryman (Visitor)
 13:40   Jonathan Allen (Member)
 14:00   Ian Tooms (Member)
 14:30   Alastair TENNANT (Visitor)
 14:40   Dave Thompson (Member)
 15:10   Duggan (Member)
 15:30   Lynn Walliss (Member)
 15:40   Graham Hodson (Member)
 16:00   Ian Wrathall (Member)
 16:20   Simon Gilson-Fox (Member)
 16:30   Jacob Hawkins (Member)
 16:40   Ian Bowers (Member)
 16:50   John Buckby (Member)
 17:00   Andrew Batterton (Member)
Sat 14 May
 07:00   Joseph Maud (Member)
 07:10   Simon Gilson-Fox (Member)
 07:20   Melvin Coulson (Member)
 07:30 - 13:00   Wombwell Cup (Competition)
 13:10   David Wilson (Member)
 13:20   Alex Fowler (Member)
 13:40   Peter Guppy (Member)
 13:50   GolfNow Booking (Visitor)
 14:00   Richard Compton (Member)
 14:30   Garry Jones (Member)
 15:30   Mark Owers (Member)
 15:40   Charlie Rae (Member)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
 17:30   Stuart Brown (Member)
 18:10   Nick Morgan (Member)
Sun 15 May
 07:00   Joseph Vaughan (Member)
 07:20   Ben Ryder (Member)
 07:30   Thomas Allan (Member)
 07:40   Lee Pollard (Member)
 07:50   Matt Thomson (Member)
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Jack Torrance (Member)
 08:40   David Freeborn (Member)
 08:50   Stephen Deerness (Member)
 09:00   Paul Robson (Member)
 09:10   Jane Watkins (Member)
 09:20   Graham Herbert (Member)
 09:30   Wayne Clark (Member)
 09:40   Barbara Rayner (Member)
 09:50   Susie Manning (Member)
 10:00   Peter Greenwood (Member)
 10:10   Sheila Allen (Member)
 10:20   Susan Doig (Member)
 10:30 - 14:00   INTERS Hosting Day (Society)
 14:10   Andy Robinson (Visitor)
 14:20   Ian Tooms (Member)
 14:30   Vincent Moorhouse (Member)
 14:40   Bronwyn Moorhouse (Member)
 14:50   Benjamin Walker (Member)
 15:00   Dave Sargeant (Member)
 15:10   GolfNow Booking (Visitor)
 15:20   Tom Wilson (Member)
 15:30   Janice Gibson (Member)
 15:40   Stephen Quinn (Member)
 15:50   Jackie Hateley (Member)
 16:00   Allister Nixon (Member)
 16:10   Naithan McBride (Member)
 16:20   Freddie Lupton (Member)
 16:30   Paulyne Kelly (Member)
 17:00   Simon Gilson-Fox (Member)
 17:10   Martyn Oliver (Member)
 17:20   Tim Axe (Member)
Mon 16 May
 07:00   Seniors V Knarsborough @Knarsborough
 08:40   Richard Manning (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:40   William Bartlett (Member)
 09:50   Steven Hall (Member)
 10:00   Geoff Skilbeck (Member)
 10:10   Trevor Such (Member)
 10:20   Eric Boyd (Member)
 10:30   David Morgan (Member)
 10:40   Ian Moverley (Member)
 10:50   Rae Youngman (Member)
 11:00   Geoff Corani (Member)
 11:10   Michael Sullivan (Member)
 11:20   Ian Wills (Member)
 11:30   Michael Davison (Member)
 11:50   Paul Robson (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Brian Wilkie (Member)
 12:30   David Wilson (Member)
 12:50   Ian Cordell (Member)
 13:30   Judy Grant (Member)
 13:40   Joan Daniels (Member)
 14:00   Tony Wood (Member)
 15:30   Lynn Walliss (Member)
 16:00   Heather Anderson (Member)
 17:00   Alan Hake (Member)
Tue 17 May
 07:20   Tom Costley (Member)
 07:30   Roger Cooper (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Derek Smith (Member)
 08:20   Doug Scott (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 08:40   Richard Scott (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:10   Grahame Jephson (Member)
 09:20   Peter Simpson (Member)
 09:30 - 12:30   Ladies Ping 4BBB/9 hole Stableford (Competition)
 16:00   Trevor Boddison (Member)
 16:10   Keith Hollinrake (Member)
 17:00   Tom Pepper (Member)
 17:40   Geoff Skilbeck (Member)
Wed 18 May
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 08:00   Martin Platt (Member)
 08:10   Steve Metcalfe (Member)
 08:20   James Gilbertson (Member)
 08:30   Rae Youngman (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   Richard Manning (Member)
 09:10   Martin Gaunt (Member)
 09:20   John Grimes (Member)
 09:30   William Bartlett (Member)
 09:40   Maurice Jones (Member)
 09:50   Peter Smith (Member)
 10:00   Paul Cowley (Member)
 10:10   Keith Nicholson (Member)
 10:20   Kevin Herbert (Member)
 10:30   Ian Scadding (Member)
 10:40   Ian Moverley (Member)
 10:50   David Huntley (Visitor)
 11:00 - 11:10   Alexander Ritchie (Visitor)
 11:20   David Lines (Member)
 11:30   Andrew Masom (Member)
 11:40   David Wilson (Member)
 11:50   Michael Sullivan (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:10   Brian Wilkie (Member)
 12:20   Andy Pepper (Member)
 12:40   Malcolm Forsythe (Member)
 13:00   Mark Saurin (Member)
 13:10   Brian Graystone (Member)
 14:00   Steve Davies (Member)
 14:10   David McPherson (Member)
 14:30   Caroline Waters (Member)
 15:50   Mark Granger (Member)
 16:00   Simon Edwards (Member)
 16:30   Joseph Maud (Member)
 17:00   Gary Goodwin (Competition)
 18:00   Lee Pollard (Member)
 18:10   Tom Boyle (Member)
Thu 19 May
 07:20   Roger Cooper (Member)
 07:30 - 09:00   John Pollock (Member)
 09:10   Andy Arthur (Member)
 09:30   Anne Myers (Member)
 09:40   Peter Bollands (Member)
 09:50   Trevor Jones (Member)
 10:00   Lynn Walliss (Member)
 10:10   Susan Edwards (Member)
 10:20   Margaret Watson (Member)
 10:30   Doreen Clark (Member)
 10:40   Geoff Skilbeck (Member)
 10:50   Trevor Such (Member)
 11:00   Judy Grant (Guest/Member)
 11:10   Ken Skilbeck (Member)
 11:30   Fitzmaurice (Visitor)
 12:00   Paulyne Kelly (Member)
 12:10   Barbara Rayner (Member)
 12:30   Mark Saurin (Member)
 13:00   Sam Blacker (Member)
 13:20   Valerie Tildesley (Member)
Fri 20 May
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:10   Steven Hall (Member)
 08:20   Steve Davies (Member)
 08:30   Phillip Hilling (Member)
 08:40   John Hughes (Member)
 08:50   Richard Manning (Member)
 09:00   Michael Marshall (Member)
 09:10   Malcolm Forsythe (Member)
 09:20   James Cornforth (Competition)
 09:30 - 10:00   North Tees Hospital GS (Society)
 10:10   Richard Coultous (Member)
 10:20   Matthew Parkinson (Member)
 10:30   Carole Withers (Member)
 10:40   Alan Watson (Member)
 10:50   Brian Graystone (Member)
 11:00 - 11:30   Blacksmiths Golf Society (Society)
 11:40   Keith Hollinrake (Member)
 12:00   William Bartlett (Member)
 12:10   Jon Wright (Member)
 12:20   Mark Johnson (Member)
 13:00   Mr Harley (Visitor)
 13:40   Jonathan Allen (Member)
 14:30   David Alexander (Member)
 14:50   Tom Boyle (Member)
 15:10   Penny Bollands (Member)
Sat 21 May
 07:30   Melvin Coulson (Member)
 07:40   Lee Pollard (Member)
 08:00   Peter Davis (Member)
 08:30   Alex Fowler (Member)
 08:50   David Freeborn (Member)
 09:00   Stephen Deerness (Member)
 09:10   William Bartlett (Member)
 10:00   Michael Davison (Member)
 10:10   Cherryl Grainger (Member)
 10:20   Peter Greenwood (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   Nigel Dorman (Member)
 11:20   Fred Midgley (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 12:00   Richard Ward (Member)
 12:30   Stuart Brown (Member)
 15:50 - 16:30   Juniors 9 Hole Competition (Competition)
 18:00   Joseph Vaughan (Member)
Sun 22 May
 07:30 - 13:00   Gents Texas Scramble (Competition)
 13:10   Nick Grewer (Member)
 13:20   Roger Tildesley (Member)
 13:30   Alan Taylor (Member)
 13:40   Doreen Taylor (Member)
 14:10   Richard Manning (Member)
 16:00   Heather Anderson (Member)
Mon 23 May
 07:00   Ladies B Team V Kirkbymoorside Away
 08:00   Jack Robson (Member)
 08:40   David Alexander (Member)
 08:50   Barry Simpson (Member)
 09:00   Roger Plows (Member)
 09:10   Richard Manning (Member)
 09:20   Ernie Young (Member)
 09:30   Michael Davison (Member)
 09:40   Trevor Such (Member)
 09:50   Geoff Skilbeck (Member)
 10:00   Ian Bowers (Member)
 10:10   Chris Lawton (Member)
 10:20   Roger Tildesley (Member)
 10:30   David Morgan (Member)
 10:40   Malcolm Forsythe (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   John Limbrick (Member)
 11:30   Mark Granger (Member)
 11:40   Ian Tooms (Member)
 11:50   Robert Sharp (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:20   Judy Grant (Member)
 12:30   Tony Wood (Member)
 12:40   James Gilbertson (Member)
 13:00 - 16:00   Rabbits & Inters Spring Eclectic Rnd2 (Competition)
Tue 24 May
 07:00   Ian Hutchinson (Member)
 07:20   John Hughes (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Chris Jones (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 08:40   Andy Pepper (Member)
 08:50   David Conkleton (Member)
 09:00   William Bartlett (Member)
 09:20   Grahame Jephson (Member)
 09:30 - 13:00   Ladies Dinah Knowlson Rd 1/ 9 hole Stabl (Competition)
 13:10   Peter Abel (Member)
 13:40   David Rowlands (Member)
 14:00   Beverley Kippax (Member)
 17:00   Chris Hornby (Member)
Wed 25 May
 07:00   Club Stableford Enter On Day
 08:10   Robert Sedgwick (Member)
 08:40   Peter Davis (Member)
 08:50   David Watkinson (Member)
 09:00   John Pirrie (Competition)
 09:10   Richard Manning (Member)
 09:20   Michael Davison (Member)
 09:30   Steven Hall (Member)
 09:40   Richard Scott (Member)
 09:50   Peter Smith (Member)
 10:00   Peter Simpson (Member)
 10:10   Kevin Herbert (Member)
 10:20   Duncan Rotherham (Member)
 10:30   Ian Moverley (Member)
 10:40   Ian Scadding (Member)
 10:50   Andrew Masom (Member)
 11:00   Michael Sullivan (Member)
 11:10   Rae Youngman (Member)
 11:20   Sean Marshall (Member)
 11:30   David Wilson (Member)
 11:50   Andy Pepper (Member)
 12:00   Peter Emery (Member)
 12:30   Simon Edwards (Competition)
 12:50   James Gilbertson (Member)
 13:00   Peter Abel (Member)
 13:30 - 14:00   Juniors Dorothy Christie Cup (Competition)
 14:30   Mark Wray (Member)
 18:00   Tom Pepper (Member)
Thu 26 May
 07:30   Melvin Coulson (Member)
 07:50   Peter Smith (Member)
 08:00   David McCrea (Member)
 08:10   Doug Scott (Member)
 08:20   Paul Dack (Member)
 08:30   Peter Smith (Member)
 09:20   Grahame Jephson (Member)
 09:30   Peter Bollands (Member)
 09:40   Trevor Jones (Member)
 09:50   Cherryl Grainger (Member)
 10:00   Margaret Roskrow (Member)
 10:10   Margaret Watson (Member)
 10:20   Sean Marshall (Member)
 10:30   Brian Parkin (Visitor)
 10:40 - 10:50   Tee Closed (Closed)
 11:00 - 12:00   Ladies A Team V Ripon City (Team)
 12:10   Jon Wright (Member)
 12:20   Trevor Such (Member)
 12:30   Ken Skilbeck (Member)
 12:40   Sue Watkinson (Member)
 12:50   Geoff Skilbeck (Member)
 13:20   Stephanie Jephson (Member)
 13:30   Paul Grimwood (Member)
 14:00 - 15:00   Rabbits V Masham (Team)
 15:30   Beverley Kippax (Member)
Fri 27 May
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:50   Michael Marshall (Member)
 09:00   Richard Manning (Member)
 09:10   John Hughes (Member)
 09:20 - 09:30   Steven Smith (Visitor)
 10:10   Ian Moverley (Member)
 10:20 - 10:40   Ian Moverley (Guest/Member)
 11:20   Mark Trissitt (Visitor)
 11:30   David Wilson (Guest/Member)
 11:40 - 12:10   Ashley Heys (Society)
 12:30 - 13:40   Harry Newbould (Society)
 13:50   David Ross (Member)
 15:30   Ian Tooms (Member)
 16:30   Andy M Pepper (Member)
Sat 28 May
 07:10   Chris Fowler (Member)
 07:20   Jack Torrance (Member)
 07:30 - 15:00   Gents Invitation Day (Competition)
 15:10   Lee Pollard (Member)
 15:50 - 16:30   Junior Coaching (Junior Coaching)
Sun 29 May
 08:00   Eric Wilson (Member)
 08:30   Jack Torrance (Member)
 10:00   Richard Manning (Member)
 10:10   Cherryl Grainger (Member)
 10:30 - 10:50   Richard Marshall (Society)
 11:00   Tony Wilford (Member)
 11:20   Joan Daniels (Member)
 11:50   Tee Closed (Closed)
 12:00 - 13:00   Jane James (Competition)
 13:30   James Cornforth (Member)
 13:50   Stephanie Jephson (Member)
 14:00   Beverley Kippax (Member)
Tue 31 May
 09:30 - 13:00   Ladies competition Dinah Knowlson 2/ 9 h (Competition)
 16:30 - 17:30   Scratch Team Malton & Norton (Competition)



  Online Booking Software provided by BRS Golf