The Darlington Golf Club The Darlington Golf Club
HOME

Selected month is in the past, defaulting to current month.


Jan
2018
Feb
2018
Mar
2018
Apr
2018
May
2018
Jun
2018
Jul
2018
Aug
2018
Sep
2018
Oct
2018
Nov
2018
Dec
2018

The Darlington Golf Club - 1st Tee - Calendar - Sep 2020


Time Name
Sat 19 Sep
 06:30 - 08:50   Stableford Final (Competition)
 09:00   Stableford Final (Captain)
 09:10 - 09:50   Stableford Final (Competition)
 10:00   Stableford Final (Ladies Captain)
 10:10 - 15:00   Stableford Final (Competition)
 15:10   Dianne Collins (Member)
 15:20   Mark Fryer (Member)
 15:30   David Charlton (Member)
 15:40   Dean Browne (Member)
 15:50   Philip Cummins (Member)
 16:20   Michael Bradley (Member)
Sun 20 Sep
 07:10   Daniel Ashenden (Member)
 07:20   Darren Kent (Member)
 07:30   Craig Fenny (Member)
 07:40   Andrew Park (Member)
 07:50   Gary Brotton (Member)
 08:00 - 10:50   Veterans Trophy (Competition)
 11:00 - 11:08   MR WATT (BAY HORSE GOLF SOCIETY) (Society)
 11:16 - 11:56   MR HEGINBOTHAM MELLOR GC (Society)
 12:04   Gary Lomnte 1908 (Visitor)
 12:12   Gary Lomonte 1908 (Visitor)
 12:20   David Lewis (Member)
 12:30   Ian Smith (Member)
 12:40   Darren Hird (Member)
 12:50   Mick Lethbridge (Member)
 13:00 - 14:04   JUNIORS DURHAM CUP SEMI FINAL (Junior Competition)
 14:20 - 15:00   Rumney Trophy (Ladies Competition)
 15:10   SGP CARD MR BLEASBY (Corporate)
 15:20   TWILIGHT MR RYAN (Visitor)
 15:30   Robert Creighton (Member)
 15:40   GolfNow Booking (Visitor)
 15:50   Ben Hope (Member)
 16:00   Philip Cummins (Member)
 17:20   Wendy Auton (Member)
Mon 21 Sep
 07:00   William Coatsworth (Member)
 07:30   Michael Swain (Member)
 07:40   Robert Bennett (Member)
 07:50   David Joy (Member)
 08:00   Michael Roach (Member)
 08:10   Andrew Welsh (Member)
 08:20   Steve Raper (Member)
 08:30   Ronald Blewitt (Member)
 08:40   Kenneth Richardson (Member)
 08:50   Ali Roberts (Member)
 09:10   Robert Watson (Member)
 09:40   Ian Kitching (Member)
 09:50   John Ogilvie (Member)
 10:00   Gordon Morehead (Member)
 10:10   Alan Bleasby (Member)
 10:20   Garry Hill (Member)
 10:30   Brian Batey (Member)
 10:40   Paul Colbeck (Member)
 10:50   Russell Carling (Member)
 11:00   Robert Bradley (Member)
 11:10   John Judson (Member)
 11:20   Raymond Hoggart (Member)
 11:30   barbara Davis (Member)
 11:50   Sue Graham (Member)
 12:20   Delphine Brady (Member)
 13:30   Christopher Duncan (Member)
 14:00   MR GREY MONDAY MADNESS (Visitor)
 14:30   Michael Bradley (Member)
 16:00   Samantha Cairns (Member)
 16:30   Gary Dent (Member)
 17:00   David Johnson (Member)
Tue 22 Sep
 07:40   Christopher Wilson (Member)
 08:00   Michael Roach (Member)
 08:10   Robert Watson (Member)
 08:20   Brian Lyall (Member)
 08:30   Henry Doran (Member)
 08:40   Keith Thompson (Member)
 08:50   James Nattress (Member)
 09:00   Raymond Smith (Member)
 09:10   Anthony Sutcliffe (Member)
 09:20   Irene Burry (Member)
 09:30 - 10:30   Ladies Section (Reserved For Lady Members)
 10:50   Terry Fisher (Member)
 11:00   David Lye (Member)
 11:10   Raymond Hoggart (Member)
 11:20   John Bradbury (Member)
 11:30   Kristina Smith (Member)
 11:40   Ian Cairns (Member)
 11:50   Gary Kemp (Member)
 12:00   Stuart Marlow (Member)
 12:10   John Armstrong (Member)
 12:50   Callum Thompson (Member)
 13:30   DIXON (Visitor)
 14:00   B Austin (Guest/Member)
 14:20   Johnathan Todd (Member)
 14:30   Michael Bradley (Member)
 15:00   Ronald Pollock (Member)
 15:20   Adam Silcock (Member)
 16:20   John Dent (Member)
 16:30   Jonathan Coates (Member)
 16:40   Paul Richardson (Member)
 16:50   Geoff Kell (Member)
 17:00   John Nellis (Member)
 17:10   Alan Copland (Member)
 17:20   Steve Adair (Member)
 17:30   Daniel Ashenden (Member)
Wed 23 Sep
 07:00 - 07:30    (Reserved For Members)
 07:40   Ray Bland (Member)
 07:50   Robert Bennett (Member)
 08:00   Michael Roach (Member)
 08:10   Stanley Longmire (Member)
 08:20   Steve Raper (Member)
 08:30   Robert Harwood (Member)
 08:40   John Judson (Member)
 08:50    (Reserved For Members)
 09:00   John Porter (Member)
 09:10    (Reserved For Members)
 09:20   Michael Woods (Member)
 09:30 - 09:40    (Reserved For Members)
 09:50   Jim Wright (Member)
 10:00   David Bates (Member)
 10:10   Alan Wilkinson (Member)
 10:20   Douglas McMann (Member)
 10:30   Christopher Duncan (Member)
 10:40   Robert Bradley (Member)
 10:50   Raymond Hoggart (Member)
 11:00   Peter Kirkland (Member)
 11:10   David M Jackson (Member)
 11:20   Anthony Sutcliffe (Member)
 11:30   Alan Bleasby (Member)
 11:40   Garry Hill (Member)
 11:50   Brian Batey (Member)
 12:00   Paul Ainslie (Member)
 12:10   Keith Thompson (Member)
 12:20   Kristina Smith (Member)
 12:30    (Reserved For Members)
 12:40   MR WRIGHT (Visitor)
 12:50   Delphine Brady (Member)
 13:00   Jim Halliday (Member)
 14:30   Michael Bradley (Member)
 14:50   Callum Moncur (Member)
 16:20   Brian Lyall (Member)
 16:30   Reginald Bascombe (Member)
 16:40   Gary Dent (Member)
Thu 24 Sep
 08:04   Ali Roberts (Member)
 08:12   Henry Doran (Member)
 08:52   Robert Watson (Member)
 09:00   Glenda Miller (Member)
 09:08   James Nattress (Member)
 09:24   David Craddock (Member)
 09:32   Philip Grey (Member)
 09:40   John Bradbury (Member)
 09:48   Ian Smith (Member)
 10:04   David Lye (Member)
 10:12   Dianne Collins (Member)
 10:28   Kristina Smith (Member)
 10:52   Russell Carling (Member)
 11:00   Colin Morris (Member)
 11:08   Raymond Hoggart (Member)
 11:56   Ian Cairns (Member)
 12:04   William Nesbit (Member)
 13:00 - 14:04   C.A.R.G.S GOLF SOCIETY (Society)
 16:28   John Dent (Member)
 16:52   Geoff Kell (Member)
 17:00   Gary Brotton (Member)
 17:08   Paul Colbeck (Member)
 17:16   LOCO 10 HOLE PLAY-OFF LADIES (Competition)
 17:24 - 17:32   LOCO 10 HOLE PLAY-OFF MENS (Competition)
 17:40   Daniel Ashenden (Member)
Fri 25 Sep
 07:16   Geoff Miles (Member)
 07:48   Robert Bennett (Member)
 07:56   David Joy (Member)
 08:04   Andrew Welsh (Member)
 08:12   Michael Roach (Member)
 08:20   Steve Raper (Member)
 08:28   David Metcalf (Member)
 08:36   Kenneth Richardson (Member)
 09:00   Bryan Cooper (Member)
 09:16   Michael Woods (Member)
 09:32   David Craddock (Member)
 09:48   Barry Symington (Member)
 09:56   Gary Kennedy (Member)
 11:00   Daniel Ashenden (Member)
 12:52   Suzanne Wallis (Member)
 13:00 - 13:40   Billingham Cons Club GS (Society)
 13:56   David Johnson (Member)
Sat 26 Sep
 06:30 - 08:50   Medal Final (Competition)
 09:00   Medal Final (Captain)
 09:10 - 09:50   Medal Final (Competition)
 10:00   Medal Final (Ladies Captain)
 10:10 - 15:00   Medal Final (Competition)
 15:10   Mcgarry (Guest/Member)
Sun 27 Sep
 07:00 - 12:52   Autumn Scramble (Closed)
 13:00 - 13:30    (Junior Competition)
 13:40 - 14:10   Haughton Rangers
Mon 28 Sep
 07:50 - 08:30   Senior Section (Member)
Tue 29 Sep
 09:30 - 10:30   Ladies Section (Reserved For Lady Members)
Wed 30 Sep
 07:00 - 10:20    (Reserved For Members)
 10:30   MR MURPHY (Visitor)
 10:40 - 12:30    (Reserved For Members)



  Online Booking Software provided by BRS Golf