The Darlington Golf Club The Darlington Golf Club
HOME

The Darlington Golf Club - 1st Tee - Calendar - May 2022


Time Name
Sun 22 May
 07:00   Michael Swain (Member)
 07:10   Paul Hutchinson (Member)
 07:20   Dan Asherdone (Visitor)
 07:30   Steven Eager (Member)
 07:40   Mark Fryer (Member)
 07:50   Gavin Lee (Member)
 08:00   Simon Dalton (Member)
 08:10   Ralph Hughes (Member)
 08:20   Alan Spence (Member)
 08:30   GolfNow Booking (Visitor)
 08:40   Andrew Horton (Member)
 08:50   GolfNow Booking (Visitor)
 09:00   Robert McKittrick (Member)
 09:20   Derek Simpson (Member)
 09:30   Andrew Mann (Member)
 09:40   Reto Rietmann (Visitor)
 09:50   GolfNow Booking (Visitor)
 10:00   Neil Chilton (Member)
 10:10   Jim Graham (Member)
 10:20   MR SMITH MBRO GC (Visitor)
 10:30 - 10:40   GolfNow Booking (Visitor)
 10:50   Michael Hay (Member)
 11:00 - 12:20   MR SILVER VP (Society)
 12:30   Anthony Sutcliffe (Member)
 12:40   Andrew Relph (Member)
 12:50   Chris Barnes (Member)
 13:00 - 13:40   Sunday Salver (Ladies Competition)
 14:00   Stephen Thompson (Member)
 14:30   Ben Pilkington (Member)
 14:40   Paul Dawson (Member)
 14:50   Luke Jenkinson (Member)
 15:40   Paul Murray (Member)
 15:50   Paul Underwood (Member)
 16:00   DCGU (Courtesy Tickets)
 17:00   Kevin Whitfield (Member)
 18:00   Martin Watson (Member)
Mon 23 May
 08:00   Robert Bennett (Member)
 08:10   Steve Raper (Member)
 08:20   Ken Richardson (Member)
 08:30   David Noutch (Member)
 08:40   Ronald Blewitt (Member)
 08:50   David Joy (Member)
 09:00   Stephen Farlow (Member)
 09:10   John Judson (Member)
 09:20   Michael Swain (Member)
 09:30   Tony Metcalfe (Member)
 09:40   Gordon Morehead (Member)
 09:50   Michael Kelly (Member)
 10:00 - 10:10   MR WALKER (Visitor)
 10:20   Alan Bleasby (Member)
 10:30   Gary Fenwick (Member)
 10:40   Robert Bradley (Member)
 10:50   Neil Raper (Member)
 11:00   MR WIDE (Visitor)
 11:10   Mr Britton (Visitor)
 12:00   Lorrae Rose (Member)
 13:00   John Armstrong (Member)
 13:10   2-ball Voucher (Visitor)
 14:30   Michael Bradley (Member)
 14:50   John Stabler (Member)
 15:00   Member (Member)
 16:40   David Johnson (Member)
 16:50   Ian Osborne (Member)
 17:00 - 18:00   Junior Team Match (Junior Competition)
 18:10   Neashams Round 1 (Competition)
 18:20   Paul Murray (Member)
 18:30   Natalie Creighton (Member)
Tue 24 May
 07:50   Henry Doran (Member)
 08:00   Keith Miller (Member)
 08:10   Terence Whitehead (Member)
 08:20   Brian Lyall (Member)
 08:30   John Derek Fleming (Member)
 08:40   Graham Collins (Member)
 08:50   Keith Thompson (Member)
 09:00   Andrew Mann (Member)
 09:10   David Metcalf (Member)
 09:20   Raymond Smith (Member)
 09:30 - 10:00   Haughton Vase (Ladies Competition)
 10:10   Irene Burry (Member)
 10:20   David Craddock (Member)
 10:30   Yates (Visitor)
 10:40   Keith Adams (Member)
 10:50   Michael Lofthouse (Member)
 11:00   Michael (Charlie) Ellis (Member)
 11:10   Paul lynagh (Member)
 11:40   Maxwell McLellan (Member)
 12:40   Stephen Thompson (Member)
 12:50   Michael Woods (Member)
 13:00   Tom Bell (Member)
 14:00   Johnathan Todd (Member)
 14:30   Michael Bradley (Member)
 15:00   Gary Dent (Member)
 16:00   John Dent (Member)
 16:30   Julie Wade (Member)
 16:40   Stuart Bell (Member)
 16:50   David Hughes (Member)
 17:00   Paul Richardson (Member)
 17:10   Glenn Hill (Member)
 17:20   Paul Sinclair (Member)
 17:30   Jonny Barnes (Member)
 17:40   Nigel Fenwick (Member)
 17:50   Eddie Thurloway (Member)
 18:00   David Oakes (Member)
 18:10   Paul Murray (Member)
 18:20   Neil Chilton (Member)
 18:30   John Dent (Member)
Wed 25 May
 07:40   Ronald Blewitt (Member)
 07:50   Robert Bennett (Member)
 08:00   Trevor Musson (Member)
 08:10   Stanley Longmire (Member)
 08:20   Steve Raper (Member)
 08:30   Arthur Edward Scott (Member)
 08:40   Michael Swain (Member)
 08:50   Members (Member)
 09:10   Eric Mann (Member)
 09:20   Bernard Clancy (Member)
 09:40   David Hill (Member)
 09:50   David Peart (Member)
 10:00   Douglas McMann (Member)
 10:10   Michael Kelly (Member)
 10:30   Peter Kirkland (Member)
 10:40   Garry Hill (Member)
 10:50   Brian Batey (Member)
 11:00   Keith Thompson (Member)
 11:10   Tony Metcalfe (Member)
 11:20   Anthony Sutcliffe (Member)
 11:30   Jim Halliday (Member)
 11:40   Colin Morris (Member)
 11:50   Neil Raper (Member)
 12:00   Robert Bradley (Member)
 12:30   Kristina Barrett (Member)
 13:00   Members (Member)
 13:40   Edward Fletcher (Member)
 13:50   Michael Bradley (Member)
 14:00   Lorrae Rose (Member)
 15:00   Member (Member)
 15:30   Lisa Austin (Member)
 15:50   Chris Robinson (Member)
 16:00 - 18:00   Teesside Union (Team)
Thu 26 May
 07:50   Henry Doran (Member)
 08:00   Keith Miller (Member)
 08:10   D Herrin (Visitor)
 08:20   Brian Lyall (Member)
 09:00   Andrew Mann (Member)
 09:20   David Lye (Member)
 09:30   Mr Luck (Visitor)
 09:40   Michael Woods (Member)
 09:50   James Nattress (Member)
 10:00   Keith Adams (Member)
 10:10   James McGonnell (Courtesy Tickets)
 10:20   Michael Kelly (Member)
 10:30 - 11:10   WINTERTON HOSPITAL GOLF SOCIETY (Society)
 11:20 - 11:40   S Blewitt V/p (Society)
 11:50   Stuart Carlson (Member)
 12:30   Kristina Barrett (Member)
 12:50   Natalie Creighton (Member)
 13:00 - 13:50   Over 55s Knockout (Team)
 14:00   David Hughes (Member)
 14:30   Lisa Austin (Member)
 15:00   Simon Dalton (Member)
 15:30   Stephen Thompson (Member)
 15:40   mel Simpson (Member)
 15:50   John Mills (Member)
 16:00   John Dent (Member)
 16:10   Micheal Reed (Member)
 16:20   Shaffique Ahmed (Member)
 16:30   Michael Hibbit (Member)
 16:40   Stephen Kershaw (Member)
 16:50   James Leafe (Member)
 17:00   Steve Adair (Member)
 17:10   Stuart Bell (Member)
 17:20   Neil Raper (Member)
 17:30   Michael Clarke (Member)
 17:40   Anthony Williams (Member)
 17:50   Robert Creighton (Member)
 18:00   Anthony Murray (Member)
Fri 27 May
 07:00 - 15:50   PRO AM (Reserved)
 16:00   Member (Member)
 16:10   Paul Hutchinson (Member)
 17:00   Luke Scarr (Member)
Sat 28 May
 07:00 - 08:50   May Stableford (Competition)
 09:00   May Stableford (Captain)
 09:10 - 12:50   May Stableford (Competition)
 13:00   Competition (Ladies Captain)
 13:10 - 14:00   May Stableford (Competition)
 14:10 - 14:30   JUNIOR COUNTY FORSOMES (Junior Competition)
 15:00   Michael Bradley (Member)
Sun 29 May
 07:30 - 14:00   Gentleman's Invitational (Competition)
 14:30 - 14:50   Durham County Ladies (Reserved)
Mon 30 May
 08:00 - 08:50   Seniors (Reserved For Members)
 11:00   GolfNow Booking (Visitor)
 14:00   1908 MR SHAW HOLME HALL (Society)
Tue 31 May
 09:30 - 10:00   Ladies CASharpe Trophies (Member)
 16:20 - 16:30   Ladies CASharpe Trophies (Member)



  Online Booking Software provided by BRS Golf