Brokenhurst Manor Golf Club Email Brokenhurst Manor Brokenhurst Manor Golf Club

Brokenhurst Manor Golf Club - Calendar - Jun 2018


Time Name
Fri 1 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:49   Sue Boyt (Member)
 07:56   Garry G Jepson (Guest/Member)
 08:03   John Miller (Member)
 08:10   Brian Hoy (Member)
 08:17   Tony Colegrove (Member)
 08:24   Keith Moody (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Adam Bullas (Courtesy)
 09:43   Robert Turville (Member)
 09:52   Christopher Proffitt (Member)
 10:01   Nicki Hatch (Match)
 10:10   Graham V Henley (Guest/Member)
 10:19   Colin C.A Gregory (Member)
 10:28   John Bullen (Member)
 10:37   Peter P R Tapper (Guest/Member)
 10:46   John Astin (Member)
 10:55 - 11:13   O'Brien(Golfbreaks) (Tour Operator)
 11:22   Simon (Visitor)
 11:31 - 11:40   Members roll-up (Reserved For Members)
 11:49   Mary M E Tullie (Restricted Member)
 11:58 - 13:01   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:10   Members Roll Up (Reserved For Members)
 13:19 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Jason Gadsby (Guest/Member)
 13:46   Small (Stoneham) (Reciprocal)
 13:55   Crick-Royal jersey (Visitor)
 14:04 - 14:22   P Spooner(Your Golf Travel) (Tour Operator)
 14:31   WEST(SHANKLIN/SANDOWN) (County Card)
 14:40   Cosgrove (Mid Kent) (Visitor)
 14:49   Alexander A N G Kilgour (Guest/Member)
 14:58   John Barras (Guest/Member)
 15:25   Stone-Boundary lakes (County Card)
 16:46   Mark M C Figgins (Match)
 17:04   Tom Braime (Guest/Member)
Sat 2 Jun
 07:00   Shaun Redman (Member)
 07:07 - 12:34   Lifeboat Shield (Competition)
 12:43   Stephen S J Pollard (Competition)
 12:52   Lifeboat Shield (Competition)
 13:01   Julia Miller (Member)
 13:10   Naila Webb (Member)
 13:19   Pam McQueen (Member)
 13:28   Terry Oliver (Member)
 13:37   Joe Argiz (Member)
 13:46   Ben Close (Guest/Member)
 13:55   Michael M J Branfoot (Member)
 14:04   parton-shrewsbury (Visitor)
 14:13   Paul P Smith (Guest/Member)
 14:22   Robert Slade (Member)
 14:31   Clayton (Stoneham) (Visitor)
Sun 3 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:49   Dean D Lancaster (Member)
 07:56   Martin Rouse (Member)
 08:03   Paul Jarvest (Member)
 08:10   Brian Hoy (Member)
 08:17   Andrew Baxendine (Member)
 08:24   Caroline Richmond (Member)
 08:58   Moira Middleweek (Member)
 09:16   Mark M J Wyatt (Member)
 09:25   Martin Triggs (Member)
 09:34   Robert Slade (Member)
 09:43   Michael Troupe (Member)
 09:52 - 11:13   Ladies Stoneham Cup v Tylney Park (Match)
 11:31   Patricia Savill (Member)
 11:58   Angela Warren (Member)
 12:07   Keith Timewell (Member)
 13:01   Gates (Royal Jersey) (Visitor)
 13:28   Rodney Smith (Member)
 13:37   Steve Ansell (Member)
 14:04   Kevin K A Light (Guest/Member)
 14:22   Nicholas Campbell (Member)
 14:40   Richard R Russell (Member)
 14:49   Steve Weal (Member)
 15:34   Adam Seal (Member)
 15:43   Sandy Booth (Guest/Member)
Mon 4 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   David Gray (Member)
 07:49   Andrew Rogers (Guest/Member)
 07:56   Sue Boyt (Member)
 08:03   Tony Colegrove (Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:43   Malcolm Aldworth (Member)
 09:52   Martin Triggs (Member)
 10:10   John Astin (Guest/Member)
 10:19 - 11:22   Beales v Bramshaw (Match)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   David Dent (Member)
 13:46   Adam Seal (Member)
 13:55   Stan Reid (Member)
 14:04 - 14:22   Peter Jones (Visitor)
 14:31   Fox (Practice Round)
 15:16   John Barras (Guest/Member)
 15:25   Turner-Stockbrook manor (Guest/Member)
Tue 5 Jun
 07:00 - 09:25   Three tee start from 09.30hrs (Closed)
 09:34 - 13:55   Ladies Invitation (Guest/Member)
 14:04   David Abrey (Member)
 14:13   David Pack (Member)
 14:22   David Lewis (Member)
 14:31   Richard R Trollope (Guest/Member)
Wed 6 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   Gary Knight (Member)
 07:42   Anthony Holtom (Member)
 07:49   Keith Wood (Member)
 08:03   Brian Hoy (Member)
 08:10   Tony Colegrove (Member)
 08:17   John Miller (Member)
 08:24   Andrew Gay (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Stuart Stephens (Restricted Member)
 09:43   Ashley Williams (Member)
 09:52   John Astin (Member)
 10:01   Breen(golf par excellence) (Visitor)
 10:10 - 10:19   Breen (Visitor)
 10:28 - 10:55   Royal Staff G.S. (Society)
 11:04   Elizabeth Cruse (Member)
 11:13   Craig Shaw (Guest/Member)
 11:22   Angela Warren (Member)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Goorapah-Parkstone (Reciprocal)
 13:46   Bundy-Chilworth (Courtesy)
 14:04   Lomer-Ferndown (Reciprocal)
 14:13   Idris Vernall (Member)
 14:22   Morgan (Bramley) (Visitor)
 14:31   James J E Anderson (Guest/Member)
 14:40   bishop-Kettering (County Card)
 15:16   Ben Close (Guest/Member)
 15:25   Jason Brookes (Guest/Member)
 15:34   Stuart S Sims (Guest/Member)
 16:01   Nick Redman (Member)
 16:19   Mark M C Figgins (Member)
 16:28 - 17:49   Monty v Romsey (Match)
Thu 7 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 08:31   David Gray (Member)
 08:40   Ashley Williams (Member)
 09:34 - 10:28   Royal Navy Match (Match)
 10:37   Steve Breaker (Guest/Member)
 10:46   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 10:55   M Webb(Stoneham) (Reciprocal)
 11:04   Harvey-Broadstone (Reciprocal)
 11:13   Edward Bell (Member)
 11:22   Jason Brookes (Member)
 11:31   Patricia Savill (Member)
 11:49   Kevin K A Light (Guest/Member)
 11:58   Flint-KingsNorton (Visitor)
 12:07   Potter-Osborne (Courtesy)
 12:16   Craig Reece (Member)
 12:25   Rodney Smith (Member)
 13:28   Anthony Holtom (Member)
 14:22   Cathie Stone (Member)
 14:58   Steve Ellis (Guest/Member)
Fri 8 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   Tony Cox (Member)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 07:56   Jeremy Tombs (Member)
 08:03   Paul P M Stenning (Member)
 08:10   Brian B Hoy (Member)
 08:17   Derrick Curtis (Member)
 08:24   David Pack (Member)
 08:31   David D Y S Russell (Reserved For Members)
 08:40 - 09:16   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:25   Estehuizon (Courtesy)
 09:34   John J W Kemp (Guest/Member)
 09:43   John Astin (Member)
 09:52   Craig Shaw (Member)
 10:01 - 11:22   Ladies Stoneham Cup v Chilworth (Match)
 11:31 - 13:19   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:28   Mary M E Tullie (Restricted Member)
 13:37   Andrew Rogers (Guest/Member)
 13:46   Stan Reid (Member)
 13:55   David Lewis (Member)
 14:04   Charlie Payne (Member)
 14:13   Peter Cameron (Member)
 14:22   Ritchie (Visitor)
 14:31   Bristow (Practice Round)
 14:40   Terry Frain (Guest/Member)
 14:49   Craig Reece (Member)
 14:58   Andrew Thomas (Guest/Member)
 15:07   David D Barnett (Guest/Member)
Sat 9 Jun
 07:00 - 12:52   June Stableford & Blind Golf (Competition)
 13:01   Julia Miller (Member)
 13:10   Naila Webb (Member)
 13:19   Nigel Gemmell (Member)
 13:28   Lesley Timewell (Member)
 13:37   Joe Argiz (Member)
 13:46   Darren Norman (Guest/Member)
 13:55   Jennifer Turville (Member)
 14:04   Michael Baker (Member)
 14:13   Mark M C Figgins (Guest/Member)
 14:22   Chris Wiles (Member)
 14:58   Bone-Mannings heath (Visitor)
 15:16   Craig Reece (Guest/Member)
Sun 10 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   Nigel Gemmell (Member)
 08:10   Ian Allan (Member)
 08:31   Daniel Cobb (Member)
 08:49   Richard Trollope (Member)
 09:16   Robert Slade (Member)
 09:43   Charles Letchworth (Member)
 10:01   Angela A Barnett (Match)
 10:10   Tom Braime (Guest/Member)
 10:19   Michael Troupe (Member)
 10:28   Richard Macro (Member)
 10:37   Edward Bell (Member)
 10:46   Stuart Gemmell (Guest/Member)
 10:55   Rodney Smith (Member)
 11:04 - 11:13   W Davey(golfteetimeservice) (Tour Operator)
 11:31   Craig Reece (Guest/Member)
 11:40   Brian Leatherdale (Member)
 11:49   Patel-Sittingbourne (Visitor)
 12:07   Bryn Shorey (Member)
 12:25   Henry Goodfellow (Member)
 12:34   Fred Stone (Member)
 12:52    (Closed)
 13:01 - 14:22   Mixed v South Winchester (Match)
 14:31 - 14:49   Junior Roll Up (Reserved For Members)
 15:07   richard fergusson (Visitor)
 15:25   Williams-Royston (Visitor)
Mon 11 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:49   Darren Norman (Member)
 07:56   Jeremy Tombs (Member)
 08:03   Tony Colegrove (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Josh(South Winchester) (Practice Round)
 09:43   John Astin (Member)
 09:52   Martin Triggs (Member)
 10:01   Roberts-Ferndown (Reciprocal)
 10:10   Martin (Dyrham Park) (Visitor)
 10:19 - 11:22   Ladies v Walhampton (Match)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   David Dent (Member)
 13:46   Peter Orr(Highcliffe GC) (Courtesy)
 13:55   Alan Millar (Guest/Member)
 14:04   Craig Simpkin (Stoneham g c) (Reciprocal)
 14:13   wood-Broadstone (Reciprocal)
 14:22   Andrew Simpson (Member)
 14:49   Shaun Redman (Member)
 15:07   Tony Thornhill (Visitor)
Tue 12 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   David Gray (Member)
 07:49   Brian Russell (Member)
 08:10   Brian Hoy (Member)
 08:17 - 08:24    (Closed)
 08:31   Mary M E Tullie (Restricted Member)
 08:40 - 11:13   Ladies Stableford (Competition)
 11:22   David Pack (Member)
 11:31   David Abrey (Member)
 11:49   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 11:58   Charles Letchworth (Member)
 12:07 - 13:01   Veterans v Hayling (Match)
 13:10   Craig Reece (Member)
 13:28   Hickling(parkstone gc) (Reciprocal)
 13:46   Richard Walker (Member)
 13:55   Ian Wallace (Member)
 14:04   Gary Knight (Member)
 14:13   Ken Quin (Member)
 14:22   Tom T Figgins (Member)
 16:01   Nick Redman
 17:04   Ben Close (Guest/Member)
Wed 13 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   Tony Colegrove (Member)
 07:49   Jeremy Tombs (Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Keith Wood (Member)
 08:24   Andrew Gay (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34 - 10:10   Trundlers G.S (Society)
 10:28   Craig Reece (Member)
 11:04   Benson-Royal Sydney (Visitor)
 11:13   John Astin (Member)
 11:22   David Scott (Member)
 11:31   Rodney R Ward (Restricted Member)
 11:40 - 11:58   Members roll-up (Reserved For Members)
 12:07   Phil P J Appleby (Restricted Member)
 12:16 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Lawrence PL Clarke (Guest/Member)
 13:46 - 14:13   Lawrence PL Clarke (Member)
 14:22   Peter Stannard (Member)
 14:31 - 15:07   Trundlers G.S (Society)
 15:16   Peter Clements (Visitor)
 15:25   Knight-PGA (Practice Round)
 15:34   Devonshire (Courtesy)
 16:01   Trewhella-PGA (Practice Round)
 16:46   Peter Turner (Guest/Member)
 17:04   Lisa L A Wyatt (Guest/Member)
 17:13   Cook (Practice Round)
 17:49   Steve Weal (Member)
Thu 14 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:56   Brian Russell (Member)
 08:10   Brian Hoy (Member)
 08:17   Patricia P Norman (Match)
 08:24   David Gray (Member)
 08:49   Rodney Smith (Member)
 08:58 - 09:07   Chris Powell (Visitor)
 09:16   Richard Trollope (Guest/Member)
 09:25   Andy Horn (Member)
 09:34 - 10:10   Seahorse GS (Society)
 10:19   Steve Haines (Visitor)
 10:28 - 10:37   A Halcrow (Visitor)
 10:46 - 10:55   Rising (West Byfleet) (Visitor)
 11:13   Raymond Rate (Member)
 11:22   Johnston-Teignmouth (County Card)
 11:40   Walsh (Pyecombe) (Visitor)
 11:49   Aiko Wilson (Member)
 11:58   Hillcousins-Hockley (Reciprocal)
 12:16   Roger Alexander (Member)
 12:25   Hazard G.S (Society)
 12:34 - 14:49   Hazard G.S. (Society)
 14:58 - 15:07   Chris Powell (Visitor)
 15:16   Chris C Brown (Guest/Member)
 15:25   Wilton (Practice Round)
 15:34   Hunter-Royal Winchester (Practice Round)
 15:43   Douglas D Lawson (Match)
 15:52   Fenwick (Visitor)
 16:01   David J Hodgson (Guest/Member)
Fri 15 Jun
 07:00 - 08:24    (Closed)
 08:31 - 08:49   BMGC Pro-am (Open Competition)
 08:58   BMGC PRO-AM (Open Competition)
 09:07 - 15:16   BMGC Pro-am (Open Competition)
 15:25 - 15:34   Jason Brookes (Guest/Member)
 15:43   Phil P J Appleby (Restricted Member)
 15:52   Jason Brookes (Guest/Member)
 16:01   Raymond Rate (Match)
 16:10   Luke L F Lewis (Member)
 16:19   Brian B Mortimer (Match)
Sat 16 Jun
 07:00 - 09:25   Two tee start from 09.30 (Closed)
 09:34 - 12:52   Men's Invitation (Guest/Member)
 13:01   David D Marmot (Member)
 13:10   Ken Wattam (Member)
 13:19   Julia Miller (Member)
 13:28   Naila Webb (Member)
 13:37   Tony A S Elliott (Member)
 13:46   Idris Vernall (Member)
 13:55   Nick Sackley (Member)
 14:04   Gary Chivers (Member)
 14:13   Rodney Smith (Member)
 14:22   David Lewis (Member)
 15:07   Eskridge (Visitor)
 15:25   Robert R Dorey (Guest/Member)
Sun 17 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   John J Colwell (Guest/Member)
 07:42   Wayne Phillips (Member)
 07:49   Caroline Richmond (Member)
 07:56   Daniel Cobb (Member)
 08:03   Stuart McDonald (Member)
 08:10   Brian Hoy (Member)
 08:24   Julian Osmond (Member)
 08:31   David Gray (Member)
 08:40   Simon Robinson (Guest/Member)
 08:49   Tim Ferrier (Member)
 08:58   Keith Moody (Match)
 09:07 - 09:16   D Forsythe(Golfbreaks) (Tour Operator)
 09:25   John Barras (Guest/Member)
 09:34 - 09:52    (Closed)
 10:01 - 10:55   Mixed Mid-Summer Cup Foursome Stableford (Competition)
 11:04   H Semple (Visitor)
 11:13   Richard Lascelles (Member)
 11:22   Charles Letchworth (Member)
 11:40   Nick Sayer (Member)
 11:49   Anthony Holtom (Member)
 11:58   Martin M Triggs (Member)
 12:07   James Tagg (Member)
 12:16   Steve Kaye (Member)
 12:34 - 12:52    (Reserved)
 13:01 - 14:13   Millennium League v Broadstone (Match)
 14:22   Sam Campbell (Member)
 16:01   H Semple (Visitor)
Mon 18 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:42   Edward Craze (Member)
 07:49   Jeremy Tombs (Member)
 07:56   Tony Colegrove (Member)
 08:03   John Miller (Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:24   Edward Bell (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Dennett-bristol (Visitor)
 09:43   David Scott (Member)
 09:52   Martin Triggs (Member)
 10:01 - 11:22   Ladies Stoneham Cup v Stoneham (Match)
 11:31   Members roll-up (Reserved For Members)
 11:40   Colin C W De Jongh (Restricted Member)
 11:49 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Paul Gough (Member)
 13:46   Nice-Ferndown (Reciprocal)
 13:55   Archie Miller (Member)
 14:04   Maurice Geisler (Member)
 14:13   Tup Wickham (Member)
 14:22   Ken Quin (Member)
 15:16   Steve S K Ansell (Guest/Member)
Tue 19 Jun
 07:00 - 07:42   Three tee start from 09.00 (Closed)
 07:49   John Edwards (Member)
 08:03 - 08:49   Three tee start from 09.00 (Closed)
 08:58 - 13:19   Ladies Captain's Day (Competition)
 13:28 - 13:55   R Wilkins(Golfbreaks) (Tour Operator)
 14:04   David Abrey (Member)
 14:13   David Pack (Member)
 14:22   Gary Knight (Member)
 14:31   Michael M Luntley (Match)
 14:40   Rose-Bentley (Visitor)
 14:58   Pitman (Dudsbury) (Reciprocal)
 16:01   Gary Champion (Member)
Wed 20 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:42   Anthony Holtom (Member)
 07:49   Keith Wood (Member)
 07:56   Tony Colegrove (Member)
 08:03   Brian Hoy (Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Sam Holtom (Member)
 08:24   Ashley Williams (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Colin Oates (County Card)
 09:43   Aileen A H Watt (Member)
 09:52   Craig Reece (Member)
 10:01   Brian Russell (Member)
 10:10   Rundle-Parkstone (Reciprocal)
 10:19   Betts-Sherborne (Visitor)
 10:28   E Howard(Broadstone) (Reciprocal)
 10:46   Idris I Vernall (Member)
 10:55   David D Mewes (Member)
 11:04   Patricia Savill (Member)
 11:13   Richard Macro (Member)
 11:22   Angela Warren (Member)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Peter Stannard (Member)
 13:46   Norman Barnes (Member)
 13:55   Paul Higgins (Member)
 14:04   Haynes(Tiverton G.C ) (County Card)
 14:13   Gareth James (Guest/Member)
 14:22   Army(R Spencer) (Courtesy)
 14:31   Colin Oates (County Card)
 14:40   Army (Courtesy)
 14:49   Sleight (Corhampton) (Courtesy)
Thu 21 Jun
 07:00 - 08:49   Two tee start from 09.00hrs (Closed)
 08:58 - 10:37   The Fortune Centre of Riding Therapy (Society)
 10:46 - 12:52   Two tees in use (Closed)
 13:01   Gareth James (Guest/Member)
 13:10   Andrew Gay (Member)
 13:28   Richard Trollope (Member)
 13:37   Charles Letchworth (Member)
 13:55   Douglas Lawson (Member)
 14:04   Peter P W Stannard (Match)
 14:13   Bastable-Oak park (Courtesy)
 14:22   Malcolm Graveling (Member)
 14:31   Ann Spaven (County Card)
 16:28   Michael M Luntley (Match)
Fri 22 Jun
 07:00   04.30hrs-J Gadsby(Longest day challenge) (Member)
 07:07 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:35   David Gray (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Tony Colegrove (Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Angela Barnett (Member)
 08:24   J Gadsby(Longest day challenge) (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Caroline Richmond (Member)
 09:52   Broome-Maidenhead (County Card)
 10:10   Mike M J Gent (Guest/Member)
 10:46   Brenda.Amos Amos (Member)
 10:55   C Hord (Courtesy)
 11:31 - 13:19   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:28   J Gadsby(Longest day challenge) (Member)
 13:37   Cooper-Southampton (Visitor)
 13:46   Paul Higgins (Member)
 13:55   Blayne-Stoneham (Reciprocal)
 14:04   Roberts-North hants (Visitor)
 14:13   Tup Wickham (Member)
 14:22   Stuart Stephens (Member)
 17:04 - 17:13   Friday Frolic (Competition)
 17:22   J Gadsby(Longest day challenge) (Member)
 17:31 - 18:25   Friday Frolic (Competition)
Sat 23 Jun
 07:00 - 16:28   Captain's Day (Competition)
Sun 24 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:49   Christopher Parker (Member)
 07:56   John Edwards (Member)
 08:03   Nick Redman (Member)
 08:10   Daniel Cobb (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Andrew Baxendine (Member)
 08:31   Garry Jepson (Member)
 08:40   Matthew Wingate (Member)
 08:58   Nigel Russell (Member)
 09:16   Wendy Gaffikin (Member)
 09:25   Simon Robinson (Member)
 09:34   Deborah D King (Match)
 09:43   Aileen A Simpson (Member)
 09:52   Kim Mansbridge (Member)
 10:01 - 10:10   C Pugh (Visitor)
 10:19   Michael Troupe (Member)
 10:28   Martin Triggs (Member)
 11:04   Paul Savill (Member)
 12:43   Dave Fisher (Member)
 12:52   Junior roll up (Visitor)
 13:01   junior roll up (Member)
Mon 25 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 08:03   Jeremy Tombs (Member)
 08:10   John Miller (Member)
 08:17   Tony Colegrove (Member)
 08:24   Derrick Curtis (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:52   David Hayles (Member)
 10:37   Brenda.Amos Amos (Member)
 11:04   Mcpharland-Parkstone (Reciprocal)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   David Dent (Member)
 13:46   Marley-Farnham (Reciprocal)
 14:13   Tup Wickham (Member)
 14:22   Malcolm Graveling (Member)
Tue 26 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:56   John Edwards (Member)
 08:03   Sue Boyt (Member)
 08:10   Alan Millar (Member)
 08:17 - 08:24    (Closed)
 08:31 - 11:58   Ladies Thomas Scratch & Pickles Cup (Competition)
 12:07 - 13:01   Veterans v Barton on Sea (Match)
 13:10   Beaumont-Ferndown (Reciprocal)
 13:19   Colin Gregory (Member)
 13:28   S Beecroft(Broadstone) (Reciprocal)
 13:37   Smith-Blackmoor (Reciprocal)
 13:46   Ian Wallace (Member)
 13:55   Payne-Freshwater (Reciprocal)
 14:04   David Pack (Member)
 14:13   David Abrey (Member)
Wed 27 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:56   Keith Wood (Member)
 08:03   Jeremy Tombs (Member)
 08:10   Tony Colegrove (Member)
 08:17   Derrick Curtis (Member)
 08:24   John Miller (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Craig Shaw (Member)
 10:46   John Astin (Member)
 10:55   Pascoe-South Winchester (County Card)
 11:04   J Spanswick (Visitor)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Pascoe-South Winchester (County Card)
 15:07   Thurgood-Blackmoor (Reciprocal)
Thu 28 Jun
 07:00 - 09:25   Three tee start from 09.30hrs (Closed)
 09:34 - 14:22   Veterans Open (Open Competition)
 14:31   Gareth James (Guest/Member)
Fri 29 Jun
 07:00 - 07:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:49   Craig Shaw (Member)
 07:56   Stuart McDonald (Member)
 08:03   Paul Stenning (Member)
 08:31 - 09:25   Members roll-up (Reserved For Members)
 09:34   Deborah D King (Match)
 09:43 - 09:52   Alexander A N G Kilgour (Society)
 10:01   Desai(Golfbreaks) (Tour Operator)
 10:10   N Addison (Visitor)
 10:19   Gareth James (Guest/Member)
 11:04   John Astin (Member)
 11:31 - 13:28   Members roll-up (Reserved For Members)
 13:37   Piper (South Winchester) (Courtesy)
 13:46   George Dark (Member)
 14:22   Mark Lanning (Member)
 14:31 - 14:49   Frilford Heath(Parkstone Trophy) (Practice Round)
Sat 30 Jun
 07:00 - 12:52   Medal Competition (Competition)
 13:01   Terry Oliver (Member)
 13:10   Matthew Wingate (Member)
 13:19   Julia Miller (Member)
 13:28   Pam McQueen (Member)
 13:37   Naila Webb (Member)
 13:46   Taylor (Visitor)
 13:55   Joe Argiz (Member)
 14:04   Marsden (Bolton) (Visitor)
 14:22   Simon Robinson (Member)


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems