Jan
2019
Feb
2019
Mar
2019
Apr
2019
May
2019
Jun
2019
Jul
2019
Aug
2019
Sep
2019

Bradford Golf Club - Calendar - Oct 2019


Time Name
Mon 21 Oct
 08:00 - 08:48    (Reserved For Members)
 08:56   Teresa Whittle (Member)
 09:28   Liakat Parapia (Member)
 09:36   Gamil Haddad (Member)
 09:52   Paul Jewell (Member)
 10:00   David Allen (Member)
 10:08   John Beaumont (Member)
 10:16   Roy Broadley (Member)
 10:32   Tim Langton (Member)
 10:40   Josh (Visitor)
 11:20   John Williams (Member)
 11:28   Roger Houghton (Member)
 12:00 - 12:48    (Reserved For Members)
 12:56   Alan Wade (Member)
 13:12   Adrienne Coen (Member)
 13:20   Brian Place (Member)
 13:36   Anne Campbell (Member)
Tue 22 Oct
 08:00 - 08:36    (Reserved For Members)
 08:45 - 13:15   ELGA Trust Trophy (Ladies Competition)
 13:24   Geoff Hargreaves (Member)
 13:34   Elizabeth Everson (Member)
 13:44   Ian Bennett (Visitor)
Wed 23 Oct
 08:00 - 08:16    (Reserved For Members)
 08:24   Phil Knowles (Member)
 08:32   Philip McBurney (Member)
 08:40   Ian Brown (Member)
 08:48   Michael Hall (Member)
 08:56    (Reserved For Members)
 09:04   Graham Sheard (Member)
 09:12   Mike Dixon (Member)
 09:20   Barry Cummins (Member)
 09:28   David J Fortey (Member)
 09:36   Gamil Haddad (Member)
 09:52   Roger Houghton (Member)
 10:00   Peter Butterworth (Member)
 10:16   John Williams (Member)
 10:24   John Laing (Member)
 10:40   David Drake (Member)
 11:04   Roy Broadley (Member)
 11:44   Tim Langton (Member)
 11:52   Richard Davison (Member)
 12:00   Ian Ackroyd (Member)
 12:08   Peter Tuff (Member)
 12:16   Tim Leddy (Member)
 12:24   Robert Holmes (Member)
 12:32   Alan Crosby (Member)
 12:40   Keith Hutchinson (Member)
 12:48 - 12:56    (Reserved For Members)
 13:12   Brian Place (Member)
 13:28   Jeff Kipling (Member)
 13:36   Martin Webster (Member)
 13:52   David Allen (Member)
Thu 24 Oct
 08:00 - 08:48    (Reserved For Members)
 08:56   Helen McBay (Member)
 09:28   William Burgess (Member)
 09:44   Jacqueline Jones (Member)
 10:00   Lorraine McFetridge (Member)
 10:16   Shirley Graham (Member)
 10:32   Brian Ashford (Member)
 10:48   Elaine Naylor (Member)
 10:56   June Smethills (Member)
 11:04   Geoff Hargreaves (Member)
 11:20 - 12:24   Yorkshire Property & Constsruction (Society)
 12:32   Peter Dixon (Member)
 12:40 - 12:56    (Reserved For Members)
 14:00   Alan Wade (Member)
Fri 25 Oct
 08:00 - 08:56    (Reserved For Members)
 09:04   Graham Sheard (Member)
 09:12   Mike Dixon (Member)
 09:20   Barry Cummins (Member)
 09:28   Liakat Parapia (Member)
 10:00   Peter Marsh (Visitor)
 10:08   Shirley Naughton (Member)
 10:16   Christina Craven (Member)
 10:48   John Beaumont (Member)
 10:56   Roy Broadley (Member)
 12:00    (Reserved For Members)
 12:08   Richard Davison (Member)
 12:16   Andrew John Thompson (Member)
 12:24   Nick Fraser (Member)
 12:32   Tim Langton (Member)
 12:40   Richard Wheatley (Member)
 12:48   Graham Rath (Member)
 12:56    (Reserved For Members)
 13:20   Brian Place (Member)
 13:28   Roger Houghton (Member)
 13:52   Keith Hutchinson (Member)
 16:00   Vince Murphy (Member)
Sat 26 Oct
 08:00 - 13:48   Tillotson Tankards (Competition)
Sun 27 Oct
 08:00   Andrew Paley (Member)
 08:08    (Reserved For Members)
 08:16   Michael Hall (Member)
 08:24   John Whiteley (Member)
 08:32   David V Dixon (Member)
 08:40 - 09:04    (Reserved For Members)
 09:12   Andrew Warrington (Member)
 09:20   Barbara Judson (Member)
 09:28   June D Moore (Member)
 10:00   Lorraine McFetridge (Member)
 10:08 - 10:24   Andy Heselgrave (Visitor)
 10:48   Stuart West (Visitor)
 11:20 - 11:28   Geoff Taylor (Visitor)
 11:52 - 12:00    (Reserved For Members)
 12:08   Elaine Naylor (Member)
 12:16   June Smethills (Member)
 12:24 - 12:48    (Reserved For Members)
Mon 28 Oct
 08:00 - 08:56    (Reserved For Members)
 09:04   Gerald Jones (Member)
 09:28   Liakat Parapia (Member)
 09:36   Gamil Haddad (Member)
 10:00   George Turner (Member)
 10:16   Ron Farr (Member)
 11:04   Jacqueline Jones (Member)
 11:20   John Williams (Member)
 11:28   Roger Houghton (Member)
 11:52 - 12:48    (Reserved For Members)
 13:44   Caroline Roberts (Member)
 14:08   Teresa Whittle (Member)
Tue 29 Oct
 08:00 - 08:36    (Reserved For Members)
 08:45 - 11:55   Produce Foursomes (Ladies Competition)
 12:05 - 12:15   Produce Foursomes (Closed)
 12:25 - 13:15   Produce Foursomes (Ladies Competition)
 13:24   Geoff Hargreaves (Member)
Wed 30 Oct
 08:00 - 08:24    (Reserved For Members)
 08:32   Philip McBurney (Member)
 08:40 - 08:56    (Reserved For Members)
 09:04   Graham Sheard (Member)
 09:12   Mike Dixon (Member)
 09:20   Barry Cummins (Member)
 09:36   Gamil Haddad (Member)
 09:44   Liakat Parapia (Member)
 09:52   Roger Houghton (Member)
 10:16   John Williams (Member)
 10:32   Martin Webster (Member)
 10:40   Andrew Bentley (Member)
 11:04   Ron Farr (Member)
 11:28   Tim Langton (Member)
 11:36   Richard Davison (Member)
 11:44   Ian Ackroyd (Member)
 11:52   Robert Holmes (Member)
 12:00   Peter Butterworth (Member)
 12:08   Alan Crosby (Member)
 12:16   Rodger Clark (Member)
 12:24   Howard Astin (Member)
 12:32 - 12:40    (Reserved For Members)
Thu 31 Oct
 08:00 - 08:24    (Reserved For Members)
 08:32 - 09:12   Fore-Business (Corporate)
 09:20   Fore- Business (Corporate)
 10:00   Lorraine McFetridge (Member)
 10:24   Helen Pugh (Member)
 11:04   June Smethills (Member)
 11:12   Elaine Naylor (Member)
 11:36   Geoff Hargreaves (Member)
 11:44 - 12:24    (Reserved For Members)
 12:32   Peter Dixon (Member)
 12:40    (Reserved For Members)



  Online Booking Software provided by BRS Golf Systems