Selected month is in the past, defaulting to current month.
Time |
Name |
Wed 8 May |
07:00 - 08:52 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 11:08 |
McHugh Cup 2 (Competition) |
11:16 |
Mr Alex Fogwill (Visitor) |
11:24 |
(Reserved For Members) |
11:32 - 11:56 |
David Robson (Visitor) |
12:04 - 12:20 |
(Reserved For Members) |
12:28 |
Zena Smith (Club Knockout Match) |
12:36 - 14:04 |
(Reserved For Members) |
14:12 |
Kevin Bradley (Visitor) |
14:20 |
Mr Jim McDonald (Visitor) |
15:00 |
Wayfarers Knockout (Club Knockout Match) |
16:04 |
Captains Cup (Club Knockout Match) |
16:12 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
16:36 - 17:16 |
Wayfarers V Monmouthshire (Team) |
Thu 9 May |
09:32 - 09:56 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:04 |
(Reserved For Members) |
10:12 |
Zena Smith (Club Knockout Match) |
10:20 - 10:36 |
(Reserved For Members) |
10:44 |
David Simmonds (Guest/Member) |
11:00 - 12:04 |
Seniors V St Pierre (Team) |
12:12 - 12:52 |
Rod Price/Dylan Matthew (Visitor) |
13:00 |
GolfNow Booking (Visitor) |
13:24 |
Ladies Senior Cup (Club Knockout Match) |
13:40 |
Seniors Cup (Club Knockout Match) |
14:04 - 14:36 |
Ladies 3rd V Pontardawe (Team) |
14:44 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
16:28 - 16:36 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
17:08 |
Dr Jeffrey Jones (Club Knockout Match) |
Fri 10 May |
07:00 - 08:52 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 10:28 |
Australian Spoons (Competition) |
10:36 - 10:44 |
Mr Davies (Visitor) |
10:52 |
(Check availability with Shop) |
11:00 - 11:08 |
George (Visitor) |
11:16 |
Robert D Seago (Guest/Member) |
11:24 |
(Check availability with Shop) |
11:32 |
Leo Wagemans (Visitor) |
11:40 - 11:48 |
(Check availability with Shop) |
11:56 |
Zena Smith (Club Knockout Match) |
12:04 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
15:00 |
Dr Jeffrey Jones (Club Knockout Match) |
16:04 |
Matthew Davidson (Guest/Member) |
16:36 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
16:44 - 17:24 |
SGC Mens 2nd V SGC Mens 1st (Team) |
Sat 11 May |
07:00 - 08:12 |
(Reserved For Members) |
08:20 |
Gordon Clay (Club Knockout Match) |
08:28 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
08:36 - 09:56 |
(Reserved For Members) |
10:20 |
Andrew P Morton (Guest/Member) |
10:44 - 10:52 |
(Reserved For Members) |
11:00 |
Dr Jeffrey Jones (Club Knockout Match) |
11:08 - 11:56 |
(Reserved For Members) |
12:04 |
Mixed Foursomes (Club Knockout Match) |
12:12 - 13:24 |
(Reserved For Members) |
13:32 - 14:04 |
Ladies 1st V Clyne (Team) |
14:12 |
Mixed Foursomes (Club Knockout Match) |
Sun 12 May |
07:00 - 08:20 |
(Reserved For Members) |
08:28 |
Jeffrey Jones (Club Knockout Match) |
08:36 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
08:44 - 08:52 |
(Reserved For Members) |
09:00 |
Dr Jeffrey Jones (Club Knockout Match) |
09:08 - 09:16 |
(Reserved For Members) |
09:24 |
Ian Park (Club Knockout Match) |
09:32 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
09:40 |
Zena Smith (Club Knockout Match) |
09:48 |
Jeffrey Jones (Club Knockout Match) |
10:00 - 11:12 |
Ladies Club Championship Qual And Medal (Competition) |
11:20 - 11:36 |
(Reserved For Members) |
11:44 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
11:52 - 12:48 |
(Reserved For Members) |
13:00 |
Mr Alastair Scott (Visitor) |
13:10 - 13:50 |
Alastair Scott (Visitor) |
14:00 |
Arthur Miller (Visitor) |
14:08 - 14:56 |
(Check availability with Shop) |
15:04 |
Ville Aer (Visitor) |
15:12 |
Alex Williams (Visitor) |
Mon 13 May |
09:00 - 11:00 |
May Stableford (Competition) |
11:08 |
Ladies Senior Cup (Club Knockout Match) |
11:16 |
Morrell Cup (Club Knockout Match) |
11:56 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
16:36 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
16:44 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
17:32 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
Tue 14 May |
09:16 |
Mary Nicholls Foursomes Knockout (Competition) |
09:32 - 09:56 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:04 - 10:28 |
(Reserved For Members) |
10:44 |
Simon (Visitor) |
11:00 - 12:04 |
Seniors V Newport (Team) |
13:32 |
Molly Stockwood Foursomes (Club Knockout Match) |
13:56 |
Tor Eriksson (Visitor) |
15:00 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
17:00 |
Scratch Foursomes (Club Knockout Match) |
17:32 - 17:56 |
Captains Divoting Evening (1st Tee Closed) |
Wed 15 May |
07:00 - 08:12 |
(Reserved For Members) |
08:20 - 10:20 |
Men's Yellow Box Stableford (Competition) |
10:28 - 11:56 |
(Reserved For Members) |
12:04 - 13:56 |
Men's Yellow Box Stableford (Competition) |
14:04 |
Matt Harris (Visitor) |
14:12 |
Barry N Radley (Guest/Member) |
14:28 |
Mr Stephen Burford (Visitor) |
16:44 - 17:24 |
Mens 1st V Sgc 2 (Team) |
Thu 16 May |
09:32 - 09:56 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:04 |
Mixed Foursomes (Club Knockout Match) |
10:12 - 10:28 |
(Reserved For Members) |
10:40 - 11:00 |
Mr Edmondson (Visitor) |
11:10 - 11:26 |
(Reserved For Members) |
11:34 |
Seniors Cup (Club Knockout Match) |
11:42 |
(Reserved For Members) |
11:50 |
Zena Smith (Club Knockout Match) |
11:58 |
(Reserved For Members) |
12:06 - 12:14 |
Andrew McGregor (Visitor) |
12:40 - 13:20 |
Transport Golf Society (Society) |
17:16 |
Wayfarers Knockout (Club Knockout Match) |
Fri 17 May |
07:00 - 08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 - 16:40 |
NFU Mutual Day (Competition) |
16:50 - 18:00 |
(Reserved For Members) |
Sat 18 May |
07:00 - 09:16 |
(Reserved For Members) |
09:24 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
09:32 - 09:48 |
(Reserved For Members) |
09:56 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
10:04 |
Belvin Corriette (Visitor) |
10:12 |
Liam Thomas (Visitor) |
10:52 - 13:24 |
(Reserved For Members) |
13:32 - 14:04 |
Ladies 1st GV Glamorganshire 2 (Team) |
15:00 |
Seniors Cup (Club Knockout Match) |
Sun 19 May |
07:00 - 08:12 |
(Reserved For Members) |
08:20 - 09:48 |
Mens White Box Stableford (Competition) |
09:56 |
Ladies Captain's Challenge (Competition) |
10:04 - 10:52 |
(Reserved For Members) |
11:00 |
Harvey Cup Foursomes (Club Knockout Match) |
11:08 - 11:56 |
(Reserved For Members) |
12:04 - 13:32 |
Mens White Box Stableford (Competition) |
13:40 - 14:28 |
(Reserved For Members) |
14:36 |
Mr Erlend Malfait & Mrs Catharina Deweer (Visitor) |
14:44 - 15:16 |
Juniors (Competition) |
Mon 20 May |
08:28 |
Seniors Cup (Club Knockout Match) |
09:00 - 11:00 |
May Medal/Bronze Qualifier (Competition) |
11:56 - 13:08 |
(Reserved For Members) |
13:16 |
Captains Cup (Club Knockout Match) |
13:24 |
(Reserved For Members) |
13:32 |
Morrell Cup (Club Knockout Match) |
13:40 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
14:04 |
Ian Stewart (Visitor) |
15:48 - 16:20 |
Hallet Park Cup (Competition) |
16:28 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
17:00 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
Tue 21 May |
08:04 - 09:30 |
HG3 (Competition) |
09:40 - 10:04 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:12 |
(Reserved For Members) |
10:20 |
Senior Ladies (Club Knockout Match) |
10:28 |
(Reserved For Members) |
10:36 |
Dolton (Visitor) |
11:04 - 11:36 |
Ladies 2nd V Maesteg (Team) |
13:04 |
Morrell Cup (Club Knockout Match) |
13:44 |
Lawq (Club Knockout Match) |
16:40 - 17:20 |
Wayfarers V Peterston Lakes (Team) |
Wed 22 May |
07:00 - 08:52 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 11:00 |
Coronation Foursomes (Competition) |
12:04 - 14:04 |
(Reserved For Members) |
16:52 - 17:32 |
Mens 1st V Mountain Ash (Team) |
Thu 23 May |
09:24 |
(Reserved For Members) |
09:32 - 09:56 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:04 - 10:28 |
(Reserved For Members) |
10:36 |
Dermot Kenny (Visitor) |
11:00 - 12:20 |
Ladies Mixed/seniors 4BBB (Competition) |
15:32 |
Dermot Kenny (Visitor) |
16:44 - 17:32 |
SGC 3 V Aberdare 3 (Team) |
Fri 24 May |
07:00 - 09:24 |
(Reserved For Members) |
09:32 |
Morrell Cup (Club Knockout Match) |
10:30 - 10:40 |
Mr Paul Tupper (Visitor) |
12:02 - 13:54 |
(Reserved For Members) |
14:02 |
Peter McEvoy (Guest/Member) |
16:42 - 17:22 |
SGC 2nds V RP 1sts (Team) |
17:30 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
Sat 25 May |
07:00 - 07:56 |
(Reserved For Members) |
08:04 - 10:04 |
Mens 36 Hole Club Champs Qualifier R1 (Competition) |
10:12 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
14:04 |
Luc Heijnen (Visitor) |
14:12 - 14:28 |
Mahlberg (Visitor) |
Sun 26 May |
07:00 - 07:56 |
(Reserved For Members) |
08:04 - 10:04 |
Mens 36 Hole Club Champs Qualifier R1 (Competition) |
10:12 |
Peter McEvoy (Guest/Member) |
10:20 |
(Reserved For Members) |
10:28 |
LAWQ (Club Knockout Match) |
10:36 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
14:28 - 15:00 |
Juniors (Competition) |
Mon 27 May |
07:00 - 08:12 |
(Reserved For Members) |
08:20 - 12:52 |
Mens Nick Ellis Trophy (Competition) |
13:00 - 13:08 |
(Reserved For Members) |
13:16 |
LAWQ (Club Knockout Match) |
13:24 - 13:32 |
(Reserved For Members) |
13:40 |
Claire Goldsworthy (Club Knockout Match) |
13:48 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
14:04 - 14:20 |
Alan Jones (Visitor) |
14:36 - 14:52 |
Matthew Davidson (Guest/Member) |
16:28 - 17:00 |
Halletts V Llantrisant (Competition) |
Tue 28 May |
09:24 |
Senior Ladies Cup (Club Knockout Match) |
09:32 - 09:56 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:04 - 10:28 |
(Reserved For Members) |
10:36 |
Robert Dachs (Visitor) |
11:00 - 12:04 |
Seniors V Clyne (Team) |
12:12 - 12:44 |
(Reserved For Members) |
12:52 - 13:24 |
John Ford (Society) |
17:00 |
Peace Cup (Club Knockout Match) |
Wed 29 May |
07:00 - 08:52 |
(Reserved For Members) |
09:00 |
LAWQ (Club Knockout Match) |
09:08 - 09:24 |
(Reserved For Members) |
12:04 - 13:56 |
(Reserved For Members) |
Thu 30 May |
09:32 - 09:56 |
Hanner Ffordd (Competition) |
10:04 |
Ladies Captain's Challenge (Competition) |
10:12 - 10:28 |
(Reserved For Members) |
10:36 |
Alfonso Castro (Visitor) |
11:00 - 11:24 |
Friendlies V Grove (Team) |
12:28 |
Max Gellekom (Visitor) |
12:36 - 14:36 |
Junior Open (Competition) |
Fri 31 May |
07:00 - 09:32 |
(Reserved For Members) |
11:00 |
Jac Sargent (Visitor) |
12:04 - 13:56 |
(Reserved For Members) |