Selected month is in the past, defaulting to current month.
Time |
Name |
Thu 2 May |
07:00 - 18:00 |
May Medal (Competition) |
Fri 3 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:00 - 10:30 |
ShotGun Start At 1:00 (Reserved For Members) |
10:40 |
Gurnam Basran (Member) |
10:50 - 11:30 |
ShotGun Start At 1:00 (Reserved For Members) |
11:40 |
Matthew King (Member) |
11:50 - 12:50 |
ShotGun Start At 1:00 (Reserved For Members) |
13:00 - 17:00 |
Dave Sanders Am-Am (Corporate) |
17:10 |
Charlie Davies (Member) |
17:20 |
Jay Habbin (Member) |
17:30 |
Louis Salkeld (Member) |
18:00 |
Sophia Hunter (Member) |
Sat 4 May |
07:00 - 15:00 |
May Medal And Ladies EG Medal (Competition) |
15:08 |
Justin Scott (Member) |
15:16 |
Cameron Scott (Member) |
15:24 |
Louis Hockley (Member) |
16:04 |
Ramani Saeed (Member) |
Sun 5 May |
07:00 - 07:56 |
Gold Medal Finals (Closed) |
08:04 - 09:08 |
Gold Medal Finals (Competition) |
09:16 |
Charlie Bliss (Member) |
09:24 |
Wayne Lazenby (Member) |
09:32 |
James Lundy (Member) |
09:40 |
Neil Hancock (Member) |
09:48 |
Macbool Ahmed (Member) |
09:56 |
Lewis Hollingworth (Member) |
10:04 |
Graham Carr (Competition) |
10:12 |
Stephen Mogan (Member) |
10:20 |
David Roberts (Member) |
10:28 |
Darren Whitehouse (Member) |
10:36 |
Jay Habbin (Member) |
10:44 |
Ujjal Patel (Member) |
10:52 |
(Reserved For Members) |
11:00 |
David Smith (Member) |
11:08 |
Stephen Knight (Member) |
11:16 |
(Reserved For Members) |
11:24 |
Evelyn Calland (Member) |
11:32 - 11:56 |
(Reserved For Members) |
12:04 |
Garth McCarthy (Visitor) |
12:12 - 12:44 |
(Reserved For Members) |
12:52 |
Kevin Royston (Member) |
13:00 |
(Reserved For Members) |
13:08 - 13:32 |
Fawcett Trophy (Junior Competition) |
13:40 - 14:28 |
Taskers B Match (Team) |
Mon 6 May |
07:00 |
Bank Holiday (Reserved For Members) |
07:10 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:50 |
Jay Habbin (Member) |
11:10 |
Raymond Mincher (Member) |
11:30 |
France Trophy (Competition) |
11:40 |
Paul Harrison (Visitor) |
11:50 |
John Pearson (Member) |
Tue 7 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:40 |
Paul Growdon (Member) |
10:50 |
Tony Bolton (Member) |
11:00 |
Robert Haigh (Member) |
12:00 - 12:20 |
Seniors (Competition) |
13:00 |
Andy Turner (Visitor) |
16:40 |
D Beesley (Competition) |
Wed 8 May |
07:00 - 08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 - 10:50 |
Drabble Trophy Medal Round 1 (Ladies Competition) |
12:30 |
Mark Wilds (Member) |
13:00 |
Paul Burgess (Member) |
13:10 |
Richard Woffenden (Member) |
14:00 |
France Ko (Competition) |
16:30 |
France KO (Competition) |
16:50 |
Michael Bainbridge (Member) |
17:00 |
Nat Playing Lesson (Reserved) |
Thu 9 May |
07:00 - 09:20 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
09:30 |
Captains Ko (Competition) |
09:40 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:00 |
Trevor Tate (Member) |
10:10 |
David Smith (Member) |
10:20 |
David Rodgers (Member) |
10:30 - 12:00 |
Pat O'Grady Memorial (Society) |
12:10 - 12:20 |
Worksop Golf Club (Visitor) |
12:30 |
Ian Johnson (Member) |
12:40 |
Tony Bolton (Member) |
12:50 |
Robert Haigh (Member) |
15:30 |
France KO (Competition) |
16:10 |
Captains KO (Competition) |
Fri 10 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:00 - 11:50 |
12pm Shotgun (Closed) |
12:00 - 16:30 |
Howcroft Golf Day 12pm Shotgun Start (Society) |
Sat 11 May |
07:00 |
Drabble Trophy Medal Round 2 (Ladies Competition) |
07:08 - 14:20 |
Bennett Bowl - Medal Top 8 Qual For KO (Competition) |
14:28 - 15:24 |
Andrew Baker GS (Society) |
15:32 - 15:40 |
Hallamshire Courtesy (Visitor) |
Sun 12 May |
07:00 - 11:16 |
(Reserved For Members) |
11:24 - 13:00 |
Battery Cup - Mixed Foursomes Medal (Competition) |
13:40 - 13:48 |
Hallamshire Courtesy (Visitor) |
16:04 |
Danny Mcbride (Visitor) |
Mon 13 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:30 - 11:10 |
Masham Golf Society (Society) |
11:30 - 16:00 |
2020 Pro Tour (Society) |
16:30 |
Framce Ko (Competition) |
Tue 14 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
12:00 - 12:20 |
Seniors (Competition) |
Wed 15 May |
07:00 - 08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 - 10:50 |
Drabble Trophy Medal Round 2 (Ladies Competition) |
16:30 - 17:30 |
Scratch Team V Sickleholme (Team) |
Thu 16 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:20 |
joe walker (Visitor) |
Fri 17 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:00 |
Ashley Holmes (Visitor) |
10:20 |
Liam Mcdermott (Visitor) |
10:30 - 10:50 |
Paulo Crepaldi (Visitor) |
11:30 |
Liam Mcdermot (Visitor) |
13:30 - 13:40 |
Alan Williams (Visitor) |
Sat 18 May |
07:00 - 15:00 |
Ralph Russum - Stableford (Yellow Tees) (Competition) |
Sun 19 May |
07:00 - 14:04 |
SUGC Queens Jubilee Qualifier AM-AM (Competition) |
14:12 |
Dan Dean (Member) |
14:20 - 14:44 |
The Jack Hulley Trophy (Junior Competition) |
Mon 20 May |
07:00 - 09:20 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
09:30 - 12:00 |
Norah Swinscoe Trophy (Society) |
Tue 21 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
11:00 - 11:20 |
Woodsoma Hall Centenary Match (Visitor) |
12:00 - 12:20 |
Seniors (Competition) |
15:00 - 16:00 |
Taskers D V Sitwell (Team) |
Wed 22 May |
07:00 - 08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 - 10:50 |
Top Dogs Stableford (Ladies Competition) |
16:30 - 17:40 |
Scratch Team V Wheatley (Team) |
Thu 23 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
13:00 |
Alpha4Limited (Corporate) |
13:10 - 14:40 |
(Reserved For Members) |
14:50 |
Curry Night (Competition) |
15:00 - 18:00 |
Curry Night 5.30pm Shotgun Start (Competition) |
Fri 24 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:00 - 10:10 |
Sam Leader (Corporate) |
10:30 - 12:00 |
Kenwick Park GC (Society) |
12:10 |
L Dunning (Visitor) |
Sat 25 May |
07:00 - 07:56 |
Invitation Day (Closed) |
08:04 - 15:00 |
Invitation Day (Competition) |
Sun 26 May |
07:00 |
Top Dog Stableford (Ladies Competition) |
07:08 - 12:52 |
Monthly Stableford (Competition) |
13:00 - 13:48 |
Fulford Captains Match (Society) |
13:56 - 14:52 |
Taskers A V Hallamshire (Team) |
Mon 27 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
Tue 28 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
12:00 - 12:20 |
Seniors (Competition) |
Wed 29 May |
07:00 - 08:50 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 10:50 |
EG Medal - Millenium Plate (Ladies Competition) |
12:30 |
Kevin Smethurst (Visitor) |
Thu 30 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:20 |
Steve Blanchard (Visitor) |
10:30 |
Simon Gledhill (Society) |
10:40 - 10:50 |
S Gledhill (Society) |
Fri 31 May |
07:00 - 09:50 |
No Booking Required (Reserved For Members) |
10:00 - 10:50 |
(Reserved For Members) |
11:00 - 13:20 |
Neil Harding Captains Away Day (Society) |