Home

< 2014 >
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec

Brokenhurst Manor Golf Club - Calendar - Aug 2015


Time Name
Sat 1 Aug
 07:06 - 07:55   Course Preparation (Closed)
 08:02 - 13:00   Club Championship - Rnd1 (Competition)
 13:09   Julia Miller (Member)
 13:18   Naila Webb (Member)
 13:27   Maria Anderson (Member)
 13:36   Terry Oliver (Member)
 13:45   Bridget Smith (Member)
 14:21   David Abrey (Guest/Member)
 14:30   Sue Boyt (Member)
 14:48   Brenda.Amos B Amos (Guest/Member)
Sun 2 Aug
 07:06 - 07:55   Course Preparation (Closed)
 08:02 - 11:30   Club Championship - Rnd2 (Competition)
 11:39   Lisa Wyatt (Member)
 11:48   Rodney Smith (Guest/Member)
 11:57   Michael M Troupe (Member)
 12:15   Julia Miller (Member)
 12:24   Jeffrey J Copperwaite (Member)
 12:33   Charles Letchworth (Member)
 13:00   Douglas Lawson (Member)
 13:45   Brenda.Amos Amos (Member)
 13:54 - 14:30   John Casey (Society)
Mon 3 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Derrick Curtis (Member)
 08:09   Tony Yates (Member)
 08:23   Mike Toole (Member)
 08:30 - 08:48   Members roll up (Reserved For Members)
 08:57   Members roll up (Member)
 09:06 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Raymond R D Bishop (Member)
 09:42   Damon Allard (Visitor)
 09:51   Alexander A N G Kilgour (Guest/Member)
 10:00 - 11:03   Ladies v Hayling (Match)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Dent (Member)
 13:45   Damon Allard (Visitor)
 13:54   Phil Appleby (Member)
 14:03   David Bartlett (Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
Tue 4 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 16:45   Ladies Club Championships (Competition)
 16:54   Richard R MacRo (Guest/Member)
 17:30   Steve Wignall (Visitor)
Wed 5 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:55   Barry Short (Member)
 08:02   Derrick Curtis (Member)
 08:09   David Delany (Member)
 08:16   David Gray (Member)
 08:23   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Richard R Betts (Guest/Member)
 09:51   Terry Page (Member)
 10:00   Bartan-Burhill (Visitor)
 10:09   John Griffin (Guest/Member)
 10:18   Paul Savill (Member)
 10:27 - 11:03   Extreme G.S. (Society)
 11:12   Robert Boote (Member)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Peter Stannard (Member)
 13:45   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 13:54   Keith Carpenter (Member)
 14:12   Le Club (Visitor)
 14:21   Ken Quin (Member)
 14:30   Archie Nankivell (Member)
 14:39   Sonny Woolridge (Hockley) (County Card)
Thu 6 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:34   John Bohm (Member)
 07:41   Pat P Morgans (Member)
 07:55   Richard Jeffery (Member)
 08:16   Anthony Holtom (Member)
 08:23   David Gray (Member)
 09:15   Sue Boyt (Member)
 09:33   Alan Millar (Member)
 09:51   Mike J M H Fisher (Member)
 10:09   Dave Smith (Farnham) (Reciprocal)
 10:27 - 10:54   Mr Doe(Countrywide) (Tour Operator)
 11:12   Robert Turville (Member)
 11:21   David Abrey (Member)
 11:39   Davidson-Parkstone (Reciprocal)
 12:06   Northeast (littlehampton) (Visitor)
 12:33   John Mills (Member)
 13:00 - 13:54   Vets v Ironsides (Match)
 14:03 - 14:21   Peter Bennison (Visitor)
 14:30   Tice-Hockley (Reciprocal)
 14:39   Phil Stone (Baron hill) (Visitor)
 15:06   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 15:33   Abernethy-Broadstone (Reciprocal)
 16:00   paul rumble (Visitor)
 16:27   Christopher C J F Parker (Guest/Member)
 18:24   Steve S M Dacey (Guest/Member)
Fri 7 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Jeremy Tombs (Member)
 08:16   Barry Short (Member)
 08:23   Gerry G H Lambelle (Guest/Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Terry Page (Member)
 09:51   Neil Perrett (Visitor)
 10:00   Pauline Palmer (Member)
 10:09   Forster Blackmore (Courtesy)
 10:18   Paul Savill (Member)
 10:27   Board, Jacob (Visitor)
 10:36   David Walker (Guest/Member)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54 - 11:12   Ladies K.O. finals (Competition)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36 - 13:45   Gillian G A Baldwick (Guest/Member)
 13:54   Norman Barnes (Member)
 14:03   Grimes-High Post (Reciprocal)
 14:21   Ken Quin (Member)
 14:30   Norma Dunkley (Member)
 14:39   Idris I Vernall (Guest/Member)
 14:48   Brian B Russell (Guest/Member)
 15:06   Keith Nicholls (Parkstone) (Reciprocal)
 15:15   Kevin Christie (Visitor)
 15:33   Stewart S F Chanter (Guest/Member)
 15:42   David D Mewes (Guest/Member)
 18:06   Christopher C J F Parker (Guest/Member)
Sat 8 Aug
 07:06 - 07:20   Members roll up (Reserved For Members)
 07:27 - 13:00   August Medal (Competition)
 13:09   Julia Miller (Member)
 13:18   Bridget Smith (Member)
 13:27   Naila Webb (Member)
 13:36   Paul P Graham (Member)
 13:54   Roger Alexander (Member)
 14:03   Robert R L Turville (Match)
 14:12   Chris Breitenstein (Switzerland) (Visitor)
 14:30   Sue Boyt (Member)
 14:48   Robert R Day (Guest/Member)
Sun 9 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:34   John Colwell (Member)
 08:02   Tony Heelas (Member)
 08:23   Jack J Haywood (Member)
 08:30   Rodney Smith (Member)
 08:39   Paul Stenning (Member)
 08:48   Alan Millar (Member)
 08:57   Andrew Baxendine (Member)
 09:06   Marc Bonagura (Member)
 09:24   Simon Robinson (Member)
 09:33   Lisa Wyatt (Member)
 09:42   Paul Savill (Member)
 10:09   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 10:18   John J L Trist (Guest/Member)
 10:36   Julia Miller (Member)
 11:12 - 11:21   Richard Broderick (Visitor)
 11:39   Marilyn M Finlay (Member)
 11:48   Bill Madden (Member)
 13:09   Jeffrey Copperwaite (Member)
 13:18   Chris Hulley (Member)
 13:27   Christopher Waud (Member)
 13:36   Triss Sharp (Member)
 13:45   Jean Sumner (Member)
 14:21   Chris C Blake (Guest/Member)
Mon 10 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Alan A J Barnett (Member)
 08:23   Tony Yates (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Raymond R D Bishop (Member)
 09:42   D McClouan(Blackmoor) (Reciprocal)
 09:51   George Wirgman (Member)
 10:00   Archie Nankivell (Member)
 10:45   Christopher Waud (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Caroline Caswell (stoneham) (Reciprocal)
 11:30   Members roll up (Restricted Member)
 11:39 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Dent (Member)
 13:54   Anthony Jenvey (Guest/Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Paul Morgan (Member)
Tue 11 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:16   Garry Jepson (Member)
 08:23   Mc neil (Guest/Member)
 08:30 - 11:21   Ladies Stableford (Competition)
 11:30   Terry Oliver (Member)
 11:39   Colin Gregory (Member)
 11:48   Archie Miller (Member)
 11:57   Bill Madden (Member)
 12:06   David Pack (Member)
 12:15   David Abrey (Member)
 13:00   Clark Broadstone (Reciprocal)
 13:09   Kimber-West Hill (County Card)
 13:18   Paul Jamieson (Guest/Member)
 13:54   Malcolm M A Thomas (Guest/Member)
 14:03   Pauline Palmer (Member)
 14:12   David Hayles (Member)
 14:21   Ken Quin (Member)
 14:30   Julian J C Butler (Guest/Member)
 16:27   David Gray (Guest/Member)
Wed 12 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:48   Rory R J Hudson (Guest/Member)
 07:55   Douglas Lawson (Member)
 08:02   Derrick Curtis (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Jeffrey J Copperwaite (Member)
 09:51   Richard Trollope (Member)
 10:00   Mcnamara- (Visitor)
 10:27   Mike J M H Fisher (Member)
 10:45   Robert Turville (Member)
 10:54   Stewart Chanter (Member)
 11:03   Shaun Hughes (Member)
 11:12   C Barker(Brittany Ferries) (Visitor)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Phil Appleby (Member)
 13:45   John Badin (Tyrells Wood) (County Card)
 14:03   Norman Barnes (Member)
 17:03 - 18:06   Monty League v Barton on sea (Match)
 18:15   Chris C Blake (Guest/Member)
Thu 13 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:34   Alan Wright (Member)
 07:55   Richard Jeffery (Member)
 08:30   Paul Stenning (Member)
 09:15   Neil senior (bryanston) (Visitor)
 10:00   Marian Mercer (Parkstone) (Reciprocal)
 10:09 - 10:18   Paul Marechal (Brugge) (Visitor)
 10:36 - 11:21   Ray Cook G.S. (Society)
 11:48   Maria Anderson (Member)
 11:57   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 13:00   Sam Hagan (Member)
 15:06   DAVID HOBBY (Visitor)
 15:51   Chris Akerman (Visitor)
Fri 14 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Mike Buckley (Member)
 08:16   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Tony Colegrove (Member)
 10:00 - 10:36   The Stag G.S. (Society)
 10:45   Angela A Barnett (Guest/Member)
 11:21   Paul Savill (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Heaney-Australia (Visitor)
 13:45   1 (Reserved)
 13:54   Kevin Saunders (Match)
 14:03   David Jones (Eling) (Courtesy)
 14:12   Richard Betts (Guest/Member)
 14:21   Norman Barnes (Member)
Sat 15 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:34   Ian Allan (Member)
 07:55   Nick Roddis (Member)
 08:02   Paul P D Jarvest (Member)
 08:09   Stuart McDonald (Member)
 08:16   Paul Jamieson (Member)
 08:23   Rodney Smith (Member)
 08:30   David Gray (Member)
 08:39   Brian Hoy (Member)
 08:48   Grahame G Stanford (Member)
 08:57   Martin M W Paulley (Member)
 09:06   John Astin (Member)
 09:15   Richard Trollope (Member)
 09:24   Steve Read (Member)
 09:33   David Pack (Member)
 09:42   Ian Pack (Guest/Member)
 09:51   Wayne Phillips (Member)
 10:00   Malcolm Venn (Member)
 10:09   Sandra Mortimer (Member)
 10:18   Mark M J Wyatt (Member)
 10:27   Eddie E Hurst (Member)
 10:36   Anthony Holtom (Member)
 10:45   Julia Miller (Member)
 10:54   Bridget Smith (Member)
 11:03   Naila Webb (Member)
 11:12   Maria Anderson (Member)
 11:21   Charles Letchworth (Member)
 11:30 - 11:39   Stoneham Members (Courtesy)
 11:48   Chris Mapes (Member)
 11:57   Christopher Waud (Member)
 12:06 - 13:36   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45 - 13:54   Stoneham Members (Courtesy)
 14:03   Stoneham Members(Names TBC) (Courtesy)
 14:12   Triss Sharp (Member)
 14:21   Paul Wilkinson (Member)
 14:30   Tony A J Mourgue (Guest/Member)
 15:15   Rory R J Hudson (Guest/Member)
 15:33   Ian Chalk (Visitor)
 16:18   Roy stansbury (Visitor)
Sun 16 Aug
 07:06 - 07:55   Two Tee Start from 08.00hrs (Closed)
 08:02 - 09:33   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Open Competition)
 09:42 - 12:51   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Closed)
 13:00 - 14:30   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Open Competition)
 14:39 - 16:54   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Closed)
Mon 17 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:41   Cyril C F H Teed (Guest/Member)
 07:55   Tony Yates (Member)
 08:02   Ken K L Boyce (Guest/Member)
 08:09   Graham Rose (Member)
 08:16   David Gray (Member)
 08:23   Alan A J Barnett (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Tony Colegrove (Member)
 10:00 - 11:03   Ladies v Highcliffe (Match)
 11:12   Nigel harris (stoneham) (Reciprocal)
 11:21   Samuel Robert (Visitor)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Essex-Stoneham (Reciprocal)
 13:45   David Dent (Member)
 13:54   Robert Boote (Member)
 14:03   David Walker (Member)
 14:12   Paul Morgan (Member)
 14:21   Anthony Holtom (Member)
 14:30   Burley(Names TBC) (Courtesy)
 15:42   Marcus M.A.P Agius (Guest/Member)
Tue 18 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Alan Barnett (Member)
 08:30 - 11:12   Ladies Brownlow Cup(EG Medal) (Competition)
 11:21   Colin Gregory (Member)
 11:30   Terry Oliver (Member)
 11:39   Andrew Hall (Visitor)
 11:48   David Pack (Member)
 11:57   Ian Pack (Member)
 12:06   David Abrey (Member)
 12:15   Walters-Ferndown (Reciprocal)
 12:24   weston (Guest/Member)
 12:33   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 12:42   Charles Letchworth (Member)
 13:00   P C Lim (Guest/Member)
 13:09   Peter Stannard (Member)
 13:27   Thomas-Serverton (County Card)
 13:36   Idris I Vernall (Guest/Member)
 13:45   Paul Jamieson (Member)
 14:03   Sherborne GC (Courtesy)
 14:12   Raymond R D Bishop (Member)
 14:30   Ken Quin (Member)
 15:15   Rory R J Hudson (Guest/Member)
 15:24   Stewart S N Gillespie-Smith (Member)
Wed 19 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:34   John Bohm (Member)
 08:02   Jeremy Tombs (Member)
 08:16   John Creton (Guest/Member)
 08:23   Roger Alexander (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Yeovil(Names TBC) (Courtesy)
 09:42   Paul Savill (Member)
 09:51   Tony Colegrove (Member)
 10:00   Joan Russell (Member)
 10:09   Jack J Haywood (Guest/Member)
 10:18   John Astin (Member)
 10:27   L Andrews(Careys Manor) (Visitor)
 10:36   Danny D McGivern (Member)
 10:45   Ian Upson (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Jeff Maund (Guest/Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Clarke (weymouth) (Courtesy)
 13:45   Yeovil(Names TBC) (Courtesy)
 13:54   Martin Triggs (Member)
 14:12   Paul Graham (Member)
 14:21   Ken Quin (Member)
 14:30 - 14:39   Parkstone Trophy (Practice Round)
 15:06   Tim Piper (Bramshaw) (Visitor)
 16:00   On Line Tee Times Booking (Visitor)
Thu 20 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Alan Barnett (Member)
 08:16   Rodney Smith (Member)
 08:23   Martin Lockwood (Member)
 08:30   Brian Hoy (Member)
 08:57   Doug Lingafelter (Member)
 09:06   Sue Boyt (Member)
 09:15   Brenda Hunt (Blackmoor) (Reciprocal)
 09:24   Ronald R F Viveash (Guest/Member)
 09:33 - 10:09   Trundlers G.S (Society)
 10:18   Mike M J Gent (Guest/Member)
 10:27   Anthony Holtom (Member)
 10:36 - 12:15   Yesss Electrical G.S. (Society)
 12:24   Jeffrey J Copperwaite (Member)
 12:33   Westgate-Highwoods (Visitor)
 12:42   Hatton-High Woods (Visitor)
 12:51   Paul Smith (Visitor)
 13:00   Neil Pollard (Visitor)
 13:09   Naila Webb (Member)
 13:18   Robert R L Turville (Member)
 13:27   Joanne E J Madden (Guest/Member)
 13:36   Jean Sumner (Member)
 13:45   Martin Triggs (Member)
 14:03   Francis Wirgman (Member)
 14:12   Zander Stephen (The Drift) (Visitor)
 14:30 - 15:06   Trundlers G.S (Society)
Fri 21 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Jeremy Tombs (Member)
 08:16   David Tanner (Member)
 08:23   Elizabeth E Bennett (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Tony Colegrove (Member)
 09:51   Alastair A D Gordon (Member)
 10:00   Edwin E N Holtom (Member)
 10:18   Paul Savill (Member)
 10:27   Rennie R Law (Guest/Member)
 10:36   Tony A W Jenvey (Guest/Member)
 10:45   Lee Phillips (Hockley) (Reciprocal)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   George Wirgman (Member)
 11:12   Alty-Romsey (County Card)
 11:21   Stephen Zander (Visitor)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Cabe-Broadstone (Reciprocal)
 13:45   David Walker (Member)
 13:54   Norman Barnes (Member)
 14:03   Jack J Haywood (Guest/Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 14:30   David Hagan (Guest/Member)
 14:39   Robert R Day (Guest/Member)
 15:06 - 15:24   Simpson (Visitor)
 17:03 - 18:33   Friday Frolics (Competition)
Sat 22 Aug
 07:06 - 07:20   Members roll up (Reserved For Members)
 07:27 - 13:00   August Stableford (Competition)
 13:18   Paul Hutchins (Careys Manor) (Visitor)
 13:27   Sue Boyt (Member)
 13:36 - 13:54   Simpson (Visitor)
 14:03   Maria Anderson (Member)
 14:12   John J C Hudson (Guest/Member)
 14:21   Moh Dehghani (Member)
 14:30 - 14:39   albionworkplacesolutions (Visitor)
 15:06 - 15:24   Neal Collins (Society)
 16:09   Nick Read (Visitor)
Sun 23 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Seth Frampton (Member)
 08:09   Matthew Wingate (Member)
 08:16   Paul Jamieson (Member)
 08:23   Vicki V Smith (Member)
 08:30   Brian B Hoy (Member)
 08:39   David D A Jones (Member)
 08:48   Jack J Haywood (Member)
 09:06 - 09:24   Parkstone Trophy v Hankley Common (Closed)
 09:33 - 10:09   Parkstone Trophy v Hankley Common (Match)
 10:27   Paul Hutchins (Careys Manor) (Visitor)
 10:36   Paul Savill (Member)
 10:45    (Guest/Member)
 10:54   Gary Chivers (Member)
 11:03   Lisa Wyatt (Member)
 11:12   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 11:30   David Hagan (Member)
 11:39   Jeffrey Copperwaite (Member)
 11:48   Jane Kingsley (Member)
 11:57 - 13:00   Mixed v Hayling (Match)
 13:36 - 13:54   Parkstone Trophy v Hankley Common (Closed)
 14:03 - 14:39   Parkstone Trophy v Hankley Common (Match)
Mon 24 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Tony Colegrove (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Dent (Member)
 13:45   Stan Reid (Member)
 14:03   Peter Cameron (Member)
 14:30   Joy Cameron (Member)
Tue 25 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:23   Andy Squires (Member)
 08:57 - 11:03   Ladies Charity Waltzer (Competition)
 11:12   Colin Gregory (Member)
 11:21   Terry Oliver (Member)
 11:30   David Marmot (Member)
 12:06   Anthony colnane (Ferndown) (Reciprocal)
 13:00   Lever (careys manor) (Visitor)
 13:09   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 13:45   David Abrey (Member)
 13:54   Peter Cameron (Member)
Wed 26 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:23   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Tony Colegrove (Member)
 09:51   Alan Barnett (Member)
 10:00   Lever (careys manor) (Visitor)
 10:18   Paul Smith (Visitor)
 10:27   Brian Hampton (Member)
 10:45   Jeffrey Copperwaite (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   John Palmer (Farnham) (Reciprocal)
 14:03   Lawrence Clarke (Member)
 14:12   David Hayles (Member)
 14:21   Peter Cameron (Member)
Thu 27 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:55   Richard Jeffery (Member)
 08:09   Angela Barnett (Member)
 08:16   Michael Troupe (Member)
 08:23   John Mills (Member)
 08:30 - 08:48   Junior Open (Closed)
 08:57 - 11:30   Junior Open (Open Competition)
 11:39   Maria Anderson (Member)
 12:06   Tony Culnane (ferndown) (Reciprocal)
 12:15   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 12:24   Chris Mace (Studley wood) (Visitor)
 12:33   Alloway-Wilesly park (Visitor)
 14:03   Camedown (Courtesy)
 14:21   Ken Quin (Member)
 15:06   Gary Modsby (Reciprocal)
Fri 28 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:55   Derrick Curtis (Member)
 08:02   Jeremy Tombs (Guest/Member)
 08:16   Brian Hoy (Member)
 08:23   David Hart (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Steve Ansell (Guest/Member)
 09:42   Tony Colegrove (Member)
 10:00   David Hayles (Guest/Member)
 10:09   Malcolm Aldworth (Member)
 10:18   Brian Hampton (Guest/Member)
 10:27   Paul Savill (Guest/Member)
 10:36   Ian White (Courtesy)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54   David Abrey (Member)
 11:03   Grahame G Stanford (Guest/Member)
 11:12   Tim T Ferrier (Guest/Member)
 11:21   Martin Rouse (Member)
 11:30   Members roll up (Restricted Member)
 11:39 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45 - 13:54   Jason J Gadsby (Guest/Member)
 14:03   Norman Barnes (Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Stan Reid (Member)
 14:30   Elizabeth E Bennett (Member)
 15:24   Stewart S N Gillespie-Smith (Member)
 16:36   Jeffrey J Copperwaite (Guest/Member)
Sat 29 Aug
 07:06 - 07:20   Members roll up (Reserved For Members)
 07:27 - 10:54   Men's Alexander Cup (Competition)
 11:03   Christopher Waud (Member)
 11:12   Sue Boyt (Member)
 11:21   Rodney Smith (Member)
 11:39   Grahame G Stanford (Guest/Member)
 11:48   James J R A Robinson (Member)
 11:57 - 13:00   Men's Alexander Cup (Competition)
 13:09   Julia Miller (Member)
 13:18   Bridget Smith (Member)
 13:27   Maria Anderson (Member)
 13:36   Naila Webb (Member)
 14:12   Phil Appleby (Member)
Sun 30 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:48   Douglas D Lawson (Match)
 08:16   Dean D Lancaster (Member)
 08:23   Jason Gadsby (Member)
 08:39   Brian Hoy (Member)
 08:48   Andrew Baxendine (Member)
 08:57   Sue S Randall (Member)
 09:06   Grahame G Stanford (Guest/Member)
 09:24   Robert Slade (Member)
 09:33   Gary Chivers (Member)
 09:42   Brian Hampton (Member)
 09:51   Mike J M H Fisher (Member)
 10:00 - 10:18   Campbell Cup(greensome) (Competition)
 10:45   Darren Angel (Member)
 10:54 - 11:30   Campbell Cup(greensome) (Competition)
 11:48   Stewart Hosford (Guest/Member)
 11:57   Angela Warren (Member)
 12:06   Christopher Parker (Guest/Member)
 13:18   Deborah King (Member)
Mon 31 Aug
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:09   Peter P R Tapper (Member)
 08:16   David Bruguier (Member)
 08:23   Paul Jarvest (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Tony Colegrove (Member)
 09:42   Simon Robinson (Member)
 09:51   Smith-Stockley Park (Visitor)
 10:00 - 11:30   Mixed Competition (Competition)
 11:39 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Naila Webb (Member)
 13:45   Robert Boote (Member)
 13:54   Paul Morgan (Member)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:21   Christopher Waud (Member)
 15:06   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 15:15   Andrew Ferrett (Visitor)


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems