Brokenhurst Manor Golf Club
HOME
< 2014 >
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec

Brokenhurst Manor Golf Club - Calendar - May 2014


Time Name
Thu 1 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   10468 Bohm (Member)
 08:17   Angela Barnett (Member)
 08:57 - 09:42   Rod Perry (Society)
 09:51   Richard R MacRo (Member)
 10:00 - 11:03   Tankards G.S. (Society)
 11:12   Burton(Blackmoor) (Reciprocal)
 11:21   Gary Knight (Member)
 11:39   Charles R C Letchworth (Member)
 12:06   Gerrard-Hockley (Reciprocal)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:21   Malcolm Aldworth (Member)
 14:48 - 15:33   Rod Perry (Society)
 15:42   John J C Hudson (Member)
 16:27 - 16:54   Tankards G.S. (Society)
Fri 2 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Richard Betts (Member)
 07:42   Joan Russell (Member)
 08:03   Jeremy Tombs (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Jerry Mills (Visitor)
 09:42   Judy McConnell (Member)
 09:51   Robert McConnell (Member)
 10:00   Richard R MacRo (Member)
 10:09   Jeff J W Hooper (Member)
 10:18   Greg King (Member)
 10:27   Francis Wirgman (Member)
 10:36   John Astin (Member)
 10:45   James Tagg (Member)
 10:54   Dean D Lancaster (Member)
 11:12   J. Payne(Freshwater Bay) (Reciprocal)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Jerry Mills (Visitor)
 13:45   John Fitzgerald (Member)
 13:54   Stan Reid (Member)
 14:12   John Creton (Member)
 14:21   Mark Lanning (Member)
 15:15   Christopher Charlton (Visitor)
Sat 3 May
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 13:00   May Medal & Tuckey Cup (Competition)
 13:09   Rita R Gregory (Member)
 13:18   Julia J A Miller (Member)
 13:27   Bridget B T Smith (Member)
 13:36   Maria M T Anderson (Member)
 13:45   David D G Abrey (Member)
 13:54   George Snudden (Member)
 14:03   Conrad Curtis (Guest/Member)
 14:12   Chris Wiles (Member)
 14:21   Angela Barnett (Member)
 14:30   John Dodd (Member)
 14:39 - 15:15   Mail on Sunday (Match)
 15:24   david robinson (Visitor)
Sun 4 May
 07:35   John Colwell (Member)
 07:56   Lisa Wyatt (Member)
 08:03   Simon Carter (Member)
 08:10   Gareth Bracher (Member)
 08:24   Vicki Smith (Member)
 08:39   Brian B Hoy (Member)
 08:48   Stephen Line (Member)
 08:57   Tim Lines (Member)
 09:06   Shaun S Hughes (Member)
 09:15   David Hood (Member)
 09:24   Brian Hampton (Member)
 09:42   Paul Saunders (Member)
 10:00   Andy Squires (Guest/Member)
 10:18 - 11:21   Ladies S'ham Cup v Botley (Match)
 11:30   Christopher C J Middleton (Member)
 11:39   Richard Wright-Balmer Lawn (Visitor)
 11:48   Aiko Wilson (Member)
 11:57 - 12:51   Millennium League v Hockley (Match)
 13:00   Jean Sumner (Member)
 13:09   Malcolm Aldworth (Member)
 13:27   Sallie Leatherdale (Member)
 14:30   David Hagan (Guest/Member)
Mon 5 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   John Colwell (Member)
 07:49   Ian Pack (Member)
 07:56   Alan A J Barnett (Member)
 08:03   Tony Colegrove (Member)
 08:10   John Miller (Member)
 08:17   David Hood (Member)
 08:24   Paul Saunders (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Vicki Smith (Member)
 09:42   Elaine Barrow (Member)
 09:51   Raymond R D Bishop (Member)
 10:00 - 11:21   Mixed Competition (Competition)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Robert Boote (Member)
 13:45   Naylor-Barton-on-sea (Visitor)
 13:54   George Wirgman (Member)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:12   David Walker (Member)
 14:21   Phil Hayes (Member)
 14:30   Nick Roddis (Member)
 14:39   Stuart S Sims (Guest/Member)
 14:48   Nigel N Barrow (Guest/Member)
 15:06   Andrew Ferrett (Visitor)
 15:15   Phil P J Appleby (Restricted Member)
 16:54   Nicholas Alexander (Visitor)
Tue 6 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 11:48   Ladies Washington Singer Cup (Competition)
 11:57   Colin Gregory (Member)
 12:06   Steve S Breaker (Guest/Member)
 12:15   David Abrey (Member)
 12:24   David Pack (Member)
 12:33   Goorapa David (Parkstone) (Reciprocal)
 12:42   William Smith (wildernesse) (Visitor)
 13:18   Richard Jeffery (Member)
 13:27   Paul P D Jarvest (Guest/Member)
 13:36   Charles Letchworth (Member)
 13:45   Chris Freer (Member)
 14:03   Tony Lloyd (John Ogaunt) (Visitor)
 14:21   Norman Barnes (Member)
 14:30   Douglas Lawson (Member)
 16:00   Olly Leicester (Visitor)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 7 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Derrick Curtis (Member)
 07:56   Tony J A Colegrove (Member)
 08:03   Tony Yates (Member)
 08:10   Brian Russell (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:51   Jane Groves(Broadstone) (Reciprocal)
 10:27   Mr Gayle (Visitor)
 10:36   John Colwell (Member)
 10:45   Brian Hampton (Member)
 10:54   Rick R Randall (Member)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   Malcolm Aldworth (Member)
 13:54   Aileen A H Watt (Member)
 14:03   Richard Trollope (Member)
 14:12   Roger Alexander (Member)
 14:21   Julia Miller (Member)
 17:03 - 17:57   Monty v Barton-on-sea (Match)
Thu 8 May
 08:03 - 08:30   Selsey Bill G.S. (Society)
 09:06 - 09:15   Nigel Featherstone (Visitor)
 09:24   Joy Cameron (Member)
 09:51   Brenda.Amos Amos (Member)
 10:00   Roberts-Ferndown (Reciprocal)
 11:03   Phil Dowell (Bridport& West Dorset) (Courtesy)
 12:33   Light-Wellow (Visitor)
 12:42   Chris Freer (Member)
 13:00 - 13:54   Bournemouth Sports Club (Society)
 14:03 - 14:12   Nigel Featherstone (Visitor)
Fri 9 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Jeremy J Tombs (Member)
 08:10   Alan Wright (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Noel N Kavanagh (Guest/Member)
 09:42   Michael M R Collins (Member)
 09:51   Ian Upson (Member)
 10:00   Michael King (Visitor)
 10:18   David Walker (Member)
 10:27   Triss Sharp (Member)
 10:36   David Burns (Member)
 10:45   David D M Porteus (Guest/Member)
 10:54   Colin Gregory (Guest/Member)
 11:03   Moira Middleweek (Member)
 11:12   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   James Tagg (Member)
 13:45   John Fitzgerald (Member)
 13:54   Aiko Wilson (Guest/Member)
 14:03   Ken Quin (Member)
 14:12   Paul Morgan (Member)
 14:21   David Bartlett (Member)
 14:30   Christopher Waud (Member)
 14:39   David D R Hicks (Guest/Member)
Sat 10 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Richard Betts (Member)
 08:03   Gareth Bracher (Member)
 08:17   Nick N A Sackley (Member)
 08:24   Rodney Smith (Member)
 08:30   Martin Lockwood (Member)
 08:39   Grahame G Stanford (Member)
 09:15   Stephen Line (Member)
 09:33   Derrick Curtis (Member)
 09:42   Jason Gadsby (Member)
 09:51   Phil Hayes (Member)
 10:00   Malcolm Venn (Member)
 10:09   Burrell -kenilworth (Visitor)
 10:18   Tony Hewitt (Member)
 10:27   Julia Miller (Member)
 10:36   Bridget Smith (Member)
 10:45   Brenda.Amos B Amos (Member)
 10:54   Maria M T Anderson (Member)
 11:03   Burrell-Kenilworth (Visitor)
 11:30   Sallie S Leatherdale (Member)
 11:39   Pauline P E Palmer (Member)
 12:06   George G Snudden (Member)
 12:15   Andy Lake (Member)
 12:24   Paul P Smith (Member)
 12:33 - 13:36   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   Cooper-Brookmans Park (Visitor)
 13:54   Thomas T Bladen (Guest/Member)
 14:03   Christian Morris (Member)
 14:30   Stuart McDonald (Member)
Sun 11 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:24   Paul Saunders (Member)
 08:30   10468 Bohm (Member)
 08:48   Paul Stenning (Member)
 08:57   Brian Hoy (Member)
 09:24   Robert Slade (Member)
 09:33   David Hood (Member)
 09:42   Paul Savill (Member)
 09:51   Mike J M H Fisher (Guest/Member)
 10:00 - 12:24   S.W.Hants Junior League (Match)
 12:33    (Reserved)
 12:51   Robert R J Hunt (Member)
 13:00   Charles Letchworth (Member)
 13:09   Jamie Hunt-Golf breaks (Visitor)
 13:18   Daniel Cobb (Member)
 13:45   David Bartlett (Member)
 14:03   Gary Chivers (Member)
 14:21   Graham G Warren (Member)
Mon 12 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Tony Colegrove (Member)
 08:03   John Miller (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Aiko Wilson (Member)
 09:51   Aileen A H Watt (Member)
 10:00   Richard Betts (Member)
 10:09   Peter P R Tapper (Member)
 10:18 - 11:21   Ladies Beales v Canford Magna (Match)
 11:30   Members roll up (Reserved For Members)
 11:39   Colin C W De Jongh (Restricted Member)
 11:48 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Stan Reid (Member)
 13:45   Robert Boote (Member)
 13:54   Tup Wickham (Member)
 14:03   Doug Lingafelter (Member)
 14:12   Chris Freer (Member)
 14:21   David Walker (Member)
 14:30 - 14:39   Patrice Batut(LeClub) (Visitor)
 14:48   Brenda Amos(Knight Cup) (Match)
Tue 13 May
 07:00 - 08:24   Ladies Open (Closed)
 08:30 - 14:21   Ladies Open (Open Competition)
 14:30   Anthony Holtom (Member)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 14 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Joan Russell (Member)
 07:56   John Miller (Member)
 08:03   Derrick Curtis (Member)
 08:10   Nick Sackley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   David Pack (Member)
 08:30 - 09:33   Members roll up (Reserved For Members)
 09:51   David D B H Hughes (Member)
 10:00 - 10:45   Batchwood Hall G.S. (Society)
 10:54 - 11:03   David Hull (Visitor)
 11:12   Archie A T Miller (Guest/Member)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Chris Freer (Member)
 13:45   M Lynch (Visitor)
 13:54   Mr Kain(Hockley) (Reciprocal)
 14:03   Christopher C G Waud (Member)
 14:12   Douglas D Lawson (Guest/Member)
 14:21   Martin Rouse (Member)
 14:30   Christopher Middleton (Guest/Member)
 15:06   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
Thu 15 May
 08:24   Angela Barnett (Member)
 08:30   Richard Jeffery (Member)
 08:57 - 10:00   Globe Trotters G.S. (Society)
 10:09 - 10:18   R Lee(Countrywide) (Tour Operator)
 10:27   Michael Troupe (Member)
 10:36   Darell Marshall(Broadstone) (Reciprocal)
 10:45   Richard R MacRo (Member)
 10:54   Elizabeth Cruse (Member)
 11:03 - 11:21   John Bolton (Visitor)
 11:30   Michelle M Collier (Member)
 11:39   Jeff Maund (Guest/Member)
 11:48   Wesley-High post (Reciprocal)
 11:57   Jill Freer (Member)
 12:06   Chris Freer (Member)
 12:15   Naila Webb (Member)
 12:24   Archie Miller (Member)
 12:42   Martin Rouse (Member)
 12:51   Rose R M O'Connor (Member)
 13:00 - 14:03   BU Charity Day (Society)
 14:12   Gary Knight (Member)
 14:21   Jeff J W Hooper (Member)
 14:30 - 15:33   Globe Trotters G.S. (Society)
Fri 16 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:17   Anthony Holtom (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 09:51   Tom Mariner (County Card)
 10:18   Threse-Ferndown (Reciprocal)
 10:27   Chapman-Copt Heath (County Card)
 10:36   Michael Troupe (Member)
 10:45   Norma Dunkley (Member)
 10:54   James Tagg (Member)
 11:03   Rita Gregory (Member)
 11:12   Nicholas N J Dawes (Member)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30   Colin C W De Jongh (Restricted Member)
 11:39 - 11:57   Members roll up (Reserved For Members)
 12:06   Mary M E Tullie (Member)
 12:15 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Sean McAlinden (County Card)
 13:45   Richard Betts (Member)
 13:54   Hancock-Kendleshire (Visitor)
 14:03   Christopher Waud (Member)
 14:12   Stan Reid (Member)
 14:21   Mark Lanning (Member)
 14:30   Wendy Gaffikin (Member)
 14:57 - 15:15   Tom Mariner (County Card)
 17:03 - 18:33   Friday Frolic (Competition)
Sat 17 May
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 10:27   Men's Challenge Cup - 36 holes (Competition)
 10:36 - 11:48   Men's Challenge Cup - 36 holes (Closed)
 11:57 - 15:24   Men's Challenge Cup - 36 holes (Competition)
 15:33   Dave Gadd (Visitor)
 15:42   Peter P W Stannard (Match)
 15:51   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
Sun 18 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   John Colwell (Member)
 08:03   Keith Timewell (Guest/Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Bryn Shorey (Member)
 08:30   Dave Gadd (Visitor)
 08:39   David Gray (Member)
 08:48   Paul P M Stenning (Member)
 08:57   Brian B Hoy (Member)
 09:06   Susan Collinson (Member)
 09:15   Paul P Savill (Member)
 09:24   David Hood (Guest/Member)
 09:33   Michael Palmer (Member)
 09:42   Simon Robinson (Member)
 09:51   Wendy Gaffikin (Member)
 10:00   Brenda Amos(Knight Cup) (Match)
 10:09   Malcolm Venn (Member)
 10:18   Pierce Speechley-Price (Guest/Member)
 10:27   Lisa Wyatt (Member)
 10:36   Aiko Wilson (Member)
 10:54   Julia Miller (Member)
 11:03   Reeks (Visitor)
 13:00   Alison Mecklenburgh (Member)
 13:45   Sallie Leatherdale (Member)
 14:03   Bill Madden (Member)
 14:30   Sam Campbell (Member)
 15:42   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
Mon 19 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:17   David Tanner (Member)
 08:24   Ian Upson (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 11:12   Brokenhurst Badger Trophy (Open Competition)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:18   Members roll up (Reserved For Members)
 13:27 - 14:21   Ladies v High Post (Match)
 14:30   David Dent (Member)
 15:06   Edward E P Keohane (Guest/Member)
Tue 20 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:39   Peter P W Stannard (Member)
 09:06 - 10:27   Ladies Coronation Foursomes (Competition)
 10:36   David Marmot (Member)
 10:45   Colin C.A Gregory (Member)
 10:54   Kevin Smith (Member)
 11:48   K Ging(Hindhead) (Reciprocal)
 11:57   Christopher Middleton (Member)
 12:06   Carter (Wyke Hill) (Visitor)
 12:15   David Pack (Member)
 12:24   Wayne Phillips (Member)
 12:33 - 13:27   Vets v Romsey (Match)
 13:45   Edward E P Keohane (Guest/Member)
 13:54   John Colwell (Member)
 14:03   Disbury-Edgbaston (Visitor)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 21 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Alan Barnett (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Nick Sackley (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:51   David Bruguier (Member)
 10:00   Brenda Amos(Knight Cup) (Match)
 10:09   Roger Clays (Member)
 10:27 - 10:36   Fabian Sutel (Tour Operator)
 10:45   Andrew Boyd (Member)
 10:54   Charles Letchworth (Member)
 11:12   David Marmot (Member)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   Diana Stewart (Member)
 13:54   James J Bartlett (Guest/Member)
 14:03   Peter P W Stannard (Member)
 14:30   Archie Miller (Member)
 16:00   Malcolm M K Venn (Guest/Member)
 16:18   White (Guest/Member)
 17:03 - 17:57   Monty v Bramshaw (Match)
Thu 22 May
 08:10   Angela Barnett (Member)
 08:17   Douglas Lawson (Member)
 08:24   Cohen-South Herts (Visitor)
 08:30 - 09:24   IBM Hursley G.S. (Society)
 09:33 - 10:00   Nick Wright (Society)
 10:09   Richard R MacRo (Member)
 10:18   Martin M Rouse (Guest/Member)
 10:27 - 10:36   Warner (Visitor)
 10:54   Jeff J W Hooper (Member)
 11:03   Patrick Smit (Visitor)
 11:12   Stephen S Taylor (Member)
 11:21   Raymond R D Bishop (Member)
 11:39   Christopher Middleton (Member)
 13:36 - 14:30   IBM Hursley G.S. (Society)
 14:39 - 15:06   Nick Wright (Society)
 15:33 - 15:42   Warner (Visitor)
Fri 23 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Derrick Curtis (Member)
 08:03   Jeremy Tombs (Member)
 08:24   Douglas Lawson (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:42   Michael M R Collins (Member)
 09:51   Brian Hoy (Member)
 10:00   Terry-Selsey (Courtesy)
 10:18   Stuart Sims (Guest/Member)
 10:45   David Walker (Member)
 10:54   David Lewis (Member)
 11:03 - 11:12   Alan Amos (Visitor)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Stan Reid (Member)
 13:45   John Fitzgerald (Member)
 14:12   Brandy B Gill (Member)
 14:21   Archie Miller (Member)
 14:30   Matthew Grove(Broadstone) (Reciprocal)
 14:39   Boulain-Stoneham (Reciprocal)
 14:48   Rennie R Law (Match)
 14:57   Colin Feltham(Broadstone) (Courtesy)
 15:06   walker/Astin (Match)
 15:15   Gregory/Cross (Match)
Sat 24 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   John Colwell (Member)
 07:49   John Bohm (Member)
 08:10   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 08:17   Grahame G Stanford (Member)
 08:24   Rodney Smith (Member)
 08:30   David Gray (Member)
 08:48   Paul Stenning (Member)
 08:57   Paul Saunders (Member)
 09:06   Sue S Boyt (Member)
 09:15   Norman N Boulter (Member)
 09:24   Nick Sackley (Member)
 09:33   David Pack (Member)
 09:51   Mark M J Wyatt (Member)
 10:00   Eddie E Hurst (Member)
 10:09   Anthony Holtom (Member)
 10:18   Jackson J G S Ainley (Member)
 10:27   Julia Miller (Member)
 10:36   Bridget Smith (Member)
 10:45   Maria M T Anderson (Member)
 10:54   Brenda.Amos B Amos (Member)
 11:12   Stephen Line (Member)
 11:21   Elaine Barrow (Member)
 12:24   Wayne Phillips (Member)
 12:33 - 13:36   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   David Lewis (Member)
 14:21   John J G Lake (Member)
 15:06   Philippe HENRY (Visitor)
Sun 25 May
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 13:00   May Stableford & Playing Fields Cup (Competition)
 13:09   Stewart S P Hosford (Guest/Member)
 13:18   Brenda.Amos Amos (Member)
 13:27   Jackson-Richmond (Visitor)
 13:45   Margaret M Porteus (Member)
 13:54   Julia J A Miller (Match)
 14:03   Rodney Smith (Member)
 14:12   Jowett (Member)
 14:21   David D J Tanner (Match)
 14:30   Pat Clark(Broadstone) (Courtesy)
 14:57   Tony A J Mourgue (Guest/Member)
 15:15   Ben Farr (Visitor)
Mon 26 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Bruce Rose (Member)
 07:49   Andy Lake (Member)
 07:56   Steve Read (Member)
 08:03   Mike Buckley (Member)
 08:10   Garry Jepson (Guest/Member)
 08:17   Paul Saunders (Member)
 08:24   Richard Trollope (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Diana D L Stewart (Match)
 09:42   David D Hood (Member)
 09:51   David Walker (Member)
 10:00 - 11:21   Mixed Competition (Competition)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Robert Boote (Member)
 13:45   Chris Freer (Member)
 14:03   Mastel-Finchley (Visitor)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Stephen Taylor (Member)
 14:30   Nick Roddis (Guest/Member)
Tue 27 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Kevin Hughes (Guest/Member)
 08:10   Richard Jeffery (Member)
 08:30 - 11:30   Ladies McCloed Cup - 1st leg (Competition)
 11:39   Colin Gregory (Member)
 11:48   David D Marmot (Member)
 11:57   Archie Miller (Member)
 12:06   David Pack (Member)
 12:15   Tony Hewitt (Member)
 12:24   David Abrey (Member)
 12:33 - 13:27   Vets v Hockley (Match)
 13:36   David Marmot (Member)
 13:45   Parkstone(TBC) (Reciprocal)
 13:54   Huddleston (Visitor)
 14:12   Chris Freer (Member)
 14:21   Jeff J W Hooper (Member)
 14:30   John Colwell (Member)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 28 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Brian B G Knight (Member)
 08:03   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Diana Stewart (Member)
 09:42   Michael M R Collins (Member)
 09:51   Ray Coats (Guest/Member)
 10:00   Steadman-St Georges hill (Visitor)
 10:09   Mike J M H Fisher (Member)
 10:18   Huddleston (Visitor)
 10:27   Michael Troupe (Member)
 10:36   David Walker (Member)
 10:45   Andrew Boyd (Member)
 10:54   Allen-Ferndown (Reciprocal)
 11:12   Charles Cruse (Member)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 11:39   Members roll up (Reserved For Members)
 11:48   Members roll up (Restricted Member)
 11:57 - 12:24   Members roll up (Reserved For Members)
 12:33   Members roll up (Restricted Member)
 12:42 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   George Wirgman (Member)
 13:45   Denise Manley (Member)
 14:12   Raymond R D Bishop (Member)
 14:21   Norman Barnes (Member)
Thu 29 May
 08:24   Sue Randall (Member)
 09:15 - 10:00   Mike Lennon G.S. (Society)
 10:36   Burke-Broadstone (Reciprocal)
 10:54   Stephen Taylor (Member)
 11:03 - 11:48   College Assessment Day (Reserved)
 11:57 - 12:15   Les Helling(Your Golf Travel) (Tour Operator)
 12:42 - 13:27   Mike Lennon G.S. (Society)
 13:45   John Colwell (Guest/Member)
 13:54   Aiko Wilson (Member)
 14:30   Archie A T Miller (Match)
 15:06   James Hunter (Visitor)
 15:33   Mastel-Finchley (Visitor)
Fri 30 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Jeremy J Tombs (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David Walker (Member)
 09:42   Peter Mann(Broadstone) (Reciprocal)
 09:51   Douglas Lawson (Member)
 10:00 - 10:45   Blarney G.S. (Society)
 10:54   Ernst Barten (Member)
 11:03   Charles Cruse (Member)
 11:12   Robert Boote (Member)
 11:21   Angela A Warren (Member)
 11:30 - 12:06   Members roll up (Reserved For Members)
 12:15   Angela A E Pease (Restricted Member)
 12:24 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   James Tagg (Member)
 13:45   Stan Reid (Member)
 13:54   Tup Wickham (Member)
 14:03   John Fitzgerald (Member)
 14:12   Francis Wirgman (Member)
 14:21   Dave Baker(Stoneham) (Reciprocal)
 14:30   Ken Quin (Member)
 14:57   Stuart S.S Woodley (Guest/Member)
 16:09   David D M Dent (Guest/Member)
Sat 31 May
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Daniel Cobb (Member)
 08:17   Alison Mecklenburgh (Member)
 08:24   David Gray (Member)
 08:30   Anthony A R Start (Member)
 08:39   Garry G Jepson (Member)
 08:48   Paul Stenning (Member)
 08:57   Paul Turner (Member)
 09:06   Steve Read (Member)
 09:15   Jeff Hooper (Member)
 09:24   Elaine Barrow (Member)
 09:33   David Pack (Member)
 09:42   Ian Pack (Member)
 09:51   Mark M J Wyatt (Member)
 10:00   Eddie E Hurst (Member)
 10:09   Phil Cross (Member)
 10:27   Julia Miller (Member)
 10:36   Bridget Smith (Member)
 10:45   Brenda.Amos B Amos (Member)
 10:54   Maria M T Anderson (Member)
 11:03   Stephen Line (Member)
 11:12   Anthony Holtom (Member)
 11:21   Graham Warren (Member)
 11:30   David Barrow (Member)
 11:48   Richard Lloyd (Member)
 12:15   Martin M W Paulley (Member)
 12:24   Wayne Phillips (Member)
 12:33 - 13:36   Members roll up (Reserved For Members)
 14:12   Nicola Anstey (Visitor)
 15:06   On Line Tee Times Booking (Visitor)
 15:24   Sean Marrache (Visitor)



  Online Booking Software provided by BRS Golf Systems