Home

< 2015 >
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec

Brokenhurst Manor Golf Club - Calendar - May 2015


Time Name
Fri 1 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:55   Dennis D N Barker (Member)
 08:09   Jeremy Tombs (Member)
 08:16   Brian Hoy (Member)
 08:23   Tony Colegrove (Member)
 08:30   Members roll up (Restricted Member)
 08:39 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Richard Betts (Member)
 09:51   Tony A P Cutler (Guest/Member)
 10:00   Pete Mansbridge (Member)
 10:09   Kevan K J Glass (Member)
 10:27   Charles Cruse (Member)
 10:45   Badrock-Stoneham (Reciprocal)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Tonge-Lincoln (Guest/Member)
 11:12   John Astin (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   Tup Wickham (Member)
 13:54   Stan Reid (Member)
 14:03   Pauline Palmer (Member)
 14:12   Wayne Phillips (Member)
 14:21   Derrick Curtis (Member)
 14:30 - 14:48   Romsey(Gales Hockley) (Practice Round)
 14:57   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 15:06   James Holder (Visitor)
 15:15   Jerry Robinson (Visitor)
Sat 2 May
 07:06 - 07:20   Members roll-up (Reserved For Members)
 07:27 - 13:00   May Medal & Tuckey Cup (Competition)
 13:09   Julia Miller (Member)
 13:18   John J L Trist (Member)
 14:03   Deborah King (Member)
 14:12   Christopher Middleton (Member)
 14:21   John Bohm (Member)
 14:30   Brenda.Amos Amos (Member)
 14:39   Ashton (Visitor)
Sun 3 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:48   John Bohm (Member)
 08:02   Matthew Wingate (Member)
 08:09   Michael Troupe (Member)
 08:16   Dean D Lancaster (Member)
 08:23   Gary Chivers (Member)
 08:30 - 09:42   Gales Hockley v Romsey (Match)
 09:51   Phil P Cross (Guest/Member)
 10:00   Marc Bonagura (Member)
 10:09   Simon Robinson (Member)
 10:18   Malcolm Venn (Member)
 10:27   Alison A J Mecklenburgh (Member)
 10:36   Andrew Baxendine (Member)
 10:45   Daniel Cobb (Member)
 10:54   Stanwell House (Visitor)
 11:03   Sue Randall (Member)
 11:12   Lisa Wyatt (Member)
 11:21   David Bartlett (Guest/Member)
 11:30   Sue S Randall (Member)
 11:39   Paul Jarvest (Guest/Member)
 11:48   Ashton (Oxfordshire) (Visitor)
 11:57   Ian Pack (Member)
 12:33   Jean Sumner (Member)
 13:00   Jane Kingsley (Member)
 13:09   Pete Lloyd (Guest/Member)
 13:18   Sam Campbell (Member)
 14:30   Rodney R W Smith (Guest/Member)
Mon 4 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:55   Graham Rose (Member)
 08:02   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:09   Paul Stenning (Member)
 08:16   Mark M C Figgins (Member)
 08:23   John Edwards (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:42   Andrew Baxendine (Member)
 09:51   Christopher Waud (Member)
 10:00 - 11:03   Mixed Competition (Competition)
 11:12   Wayne Phillips (Member)
 11:21   Paul Savill (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Robert Boote (Member)
 13:45   Ian Allan (Member)
 13:54   Steve Ansell (Member)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:12   David Lewis (Member)
 14:21   Aiko Wilson (Member)
 14:30 - 14:39   Andrew Ferrett (Visitor)
 14:48   Tony A W Jenvey (Member)
 14:57   John J Colwell (Guest/Member)
Tue 5 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:09   Derrick Curtis (Member)
 08:30 - 11:12   Ladies Washington Singer(EG Medal) (Competition)
 11:21   Terry Oliver (Member)
 11:30   Colin Gregory (Member)
 11:39   David Marmot (Member)
 12:15   David Abrey (Member)
 12:24   David Pack (Member)
 12:33   Grice(Broadstone) (Reciprocal)
 13:09   Christopher Middleton (Member)
 13:36   John Colwell (Guest/Member)
 13:54   Chris Freer (Member)
 14:12   John Mills (Member)
Wed 6 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:55   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:02   John Miller (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Derrick D E R Curtis (Member)
 09:42   R Archer-Burton(Hindhead) (Reciprocal)
 10:00   Rick R Randall (Member)
 10:27   Colin C.A Gregory (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   Kelly-Stoneham (Reciprocal)
 13:54   Chris Freer (Member)
 16:54 - 17:57   Monty League v Wellow (Match)
Thu 7 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:34   David Hayles (Guest/Member)
 08:02   Steven Jeffery (Member)
 10:00   T Harvey(Broadstone) (Reciprocal)
 10:27 - 10:36   David Hull (Visitor)
 10:45   James J R A Robinson (Member)
 10:54   Tipping (Wisley) (Visitor)
 11:03   Keeble-Wisley (Visitor)
 11:12   Sally Curry (Courtesy)
 12:06   Gary Knight (Member)
 12:42   Chris Freer (Member)
 13:00 - 13:54   Bournemouth Sports Club (Society)
 14:12   T Westlake (Visitor)
 14:30   Malcolm Aldworth (Member)
Fri 8 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 07:48   John Miller (Member)
 07:55   Dennis D N Barker (Member)
 08:09   Jeremy Tombs (Member)
 08:16   Tony Colegrove (Member)
 08:23   Rita R Gregory (Match)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Nic Tufo(Ferndown) (Reciprocal)
 09:42   T Westlake (Visitor)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Nicholas N J Dawes (Member)
 11:12   Pat Graham (Member)
 11:21   Keith Goodson (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   David Brown(Parkstone) (Reciprocal)
 13:54   David Abrey (Member)
 14:03   Chris Freer (Member)
 14:12   Stan Reid (Member)
 14:21   Tup Wickham (Member)
Sat 9 May
 07:06 - 08:23   Three Tee Start from 08.30 (Closed)
 08:30 - 13:36   Gentleman's Invitation (Competition)
 13:45   David Walker (Member)
 13:54   Ray Coats (Member)
 14:03   Terry Oliver (Member)
 14:12   Ian I L Scaife (Member)
 14:21   Idris I Vernall (Member)
 14:30   Gary Chivers (Member)
Sun 10 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Dean D Lancaster (Member)
 08:09   Raymond Rate (Member)
 08:16   Rodney Smith (Member)
 08:23   Martin Lockwood (Member)
 08:30   John Bohm (Member)
 08:39   Garry Jepson (Member)
 08:48   Andrew Baxendine (Member)
 08:57   Paul Stenning (Member)
 09:06   Alan Barnett (Member)
 09:15   Simon Robinson (Member)
 09:24   Steve Read (Member)
 09:33   Aiko Wilson (Member)
 09:42   Paul Savill (Member)
 09:51   Sue S Randall (Member)
 10:00 - 12:33   S.W.Hants Junior League (Match)
 12:42   Briscoe (Hankley) (Visitor)
 12:51   Daniel D J Cobb (Member)
 13:00   Lisa Wyatt (Member)
 13:09   Malcolm Venn (Member)
 13:27 - 14:30   Ladies S'ham Cup v Southwood (Match)
Mon 11 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:16   Tony Colegrove (Member)
 08:23   Rita Gregory (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54   Roff-Parkstone (Reciprocal)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Ron Lee (Visitor)
 13:45   David Dent (Member)
 13:54   David Walker (Member)
 14:30   David Brown (Visitor)
Tue 12 May
 07:06 - 08:23   Ladies Open (Closed)
 08:30 - 14:21   Ladies Open (Open Competition)
 14:30   David Abrey (Member)
Wed 13 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Jeremy Tombs (Member)
 08:09   Derrick Curtis (Member)
 08:16   David Gray (Member)
 08:23   Tony Colegrove (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Susan Clays (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 14:03   Norman Barnes (Member)
 14:12   Graditch-Hockley (Reciprocal)
Thu 14 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:06   Tee1up G.S. (Society)
 10:27 - 11:03   Selsey Bill G.S. (Society)
 11:12 - 11:30   A.Allwright(Your Golf Travel) (Tour Operator)
 11:39 - 11:57   J.Aston(Your Golf Travel) (Tour Operator)
 12:33   Pawlak-Bowood (Courtesy)
 13:45 - 14:21   Tee1up G.S. (Society)
Fri 15 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:02   Derrick Curtis (Member)
 08:09   Jeremy Tombs (Member)
 08:16   Tony Colegrove (Member)
 08:23   Angela A Warren (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:42   Chris Hones(Broadstone) (Reciprocal)
 10:27   Pauline P E Palmer (Member)
 10:45   Robert Boote (Member)
 11:03   Nicholas N J Dawes (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   Keen(Freshwater) (Reciprocal)
 14:03   Norman Barnes (Member)
 14:30   David Smith (County Card)
 16:54 - 18:24   Friday Frolic (Competition)
Sat 16 May
 07:06 - 07:20   Members roll up (Reserved For Members)
 07:27 - 11:30   Lifeboat Shield Stableford (Competition)
 11:48   Rodney Smith (Member)
 11:57   Julia Miller (Member)
 12:06   Bridget Smith (Member)
 12:15   Maria Anderson (Member)
 12:24   Naila Webb (Member)
 12:33   Terry Oliver (Member)
 12:42   Alan Hosey (Member)
 12:51   Kevin Light (Member)
 13:00   Jamie Moir (Member)
 13:09   Malcolm M J Aldworth (Guest/Member)
 14:03   J Stewart (Guest/Member)
 14:30 - 14:39   Mr Wilkinson (Visitor)
Sun 17 May
 07:06 - 07:20   Members roll up (Reserved For Members)
 07:48   Shaun Hughes (Member)
 08:57 - 09:42   Beckford Bowl v Salisbury & South Wilts (Match)
 09:51   Steve Read (Member)
 10:00   hayles (Guest/Member)
 10:09   Lisa Wyatt (Member)
 10:27   Gary Chivers (Member)
 11:03   Brenda.Amos Amos (Member)
 11:12   Christopher Parker (Member)
 11:30 - 11:39   Mr B Mills (Visitor)
 11:57 - 12:06   reserved (Closed)
 12:15 - 13:09   Ladies Hezlet Trophy (Match)
 13:18   reserved (Closed)
 13:27 - 14:30   Beckford Bowl v Salisbury & South Wilts (Match)
Mon 18 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:23   Margaret M Porteus (Match)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 11:21   Brokenhurst Badger (Open Competition)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Robert Boote (Member)
 14:03   J Giddings(Broadstone) (Reciprocal)
Tue 19 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 11:30   Ladies Coronation Foursomes (Competition)
 12:06 - 13:09   Veterans v Romsey (Match)
Wed 20 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Royal Winchester (Courtesy)
 09:42   Badin(Hindhead) (Reciprocal)
 09:51   Osbourne(Hindhead) (County Card)
 10:27 - 10:54   The Roudabouts G.S. (Society)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 14:57   Royal Winchester (Courtesy)
Thu 21 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   IBM Hursley G.S. (Society)
 13:00   Mr Edwards(Ferndown) (Reciprocal)
 13:36 - 14:30   IBM Hursley G.S. (Society)
Fri 22 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:42   Hall (ferndown) (Visitor)
 10:00 - 10:27   Shorefield G.S. (Society)
 11:03   Jeff Harper(Ferndown) (Reciprocal)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
Sat 23 May
 07:06 - 07:20   Members roll up (Reserved For Members)
 07:27 - 13:00   May Stableford & Playing Fields Cup (Competition)
Sun 24 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:15   Juniors Dunford Cup (Competition)
 11:03   Kevin K Weeks (Guest/Member)
 13:00 - 14:03   B Team v Blackmoor (Match)
Mon 25 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
Tue 26 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 11:57   Ladies Medal(EG Medal) (Competition)
 12:06 - 13:09   Veterans v Hockley (Match)
Wed 27 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 14:21 - 15:06   Juniors Blackmoor Shield (Match)
 16:54 - 17:57   Monty League v Bramshaw (Match)
Thu 28 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:48   Corhampton (Courtesy)
 09:33   B Parsons (County Card)
 11:03   Cottrell-Cumberwell park (Courtesy)
 13:27   Knight-Corhampton (Visitor)
 14:03   Mark Jackson(Broadstone) (Reciprocal)
 14:30   Corhampton (Courtesy)
Fri 29 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Robberts (Ferndown) (Reciprocal)
Sat 30 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 09:24   Juniors Club Championship (Competition)
 11:57 - 12:24   Terry T J Oliver (Reserved)
 12:33 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45 - 14:39   Juniors Club Championship (Competition)
Sun 31 May
 07:06 - 07:27   Members roll up (Reserved For Members)
 11:03 - 11:12   Quinn (Visitor)
 11:57 - 13:00   Ladies S'ham Cup v Burley (Match)


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems