Brokenhurst Manor Golf Club
HOME
< 2015 >
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec

Brokenhurst Manor Golf Club - Calendar - Aug 2014


Time Name
Fri 1 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Mike Buckley (Member)
 07:56   Brian Russell (Member)
 08:03   Derrick Curtis (Member)
 08:10   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:30   Members roll up (Restricted Member)
 08:39 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D A Jones (Guest/Member)
 09:42   Scott Edwards (Pga) (Visitor)
 09:51   David D A Jones (Guest/Member)
 10:00   Mr Pears (parkstone) (Reciprocal)
 10:18   Michael Troupe (Guest/Member)
 10:27   David D Kouwen (Guest/Member)
 10:36   Terry simpson (burley) (Courtesy)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:21   David Walker (Member)
 11:30   Members roll up (Restricted Member)
 11:39 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Moh Dehghani (Member)
 13:45   Jason Gadsby (Guest/Member)
 13:54   Stan Reid (Member)
 14:03   Johnstone-High post (Reciprocal)
 14:12   Mark Lanning (Member)
 14:21   Ken Quin (Member)
 16:00   Mike M S Godfrey (Guest/Member)
 16:45   Maria M T Anderson (Guest/Member)
 17:03 - 18:33   Friday Frolic (Competition)
Sat 2 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Douglas Lawson (Member)
 08:03   Raymond Rate (Member)
 08:10   John J P Boag (Guest/Member)
 08:24   Rodney Smith (Member)
 08:39   David Gray (Member)
 08:48   Brian Hoy (Member)
 08:57   Nick Sackley (Member)
 09:06   Andrew Baxendine (Member)
 09:15   Trevor T N Mapes (Member)
 09:24   Anthony Holtom (Member)
 09:33   David Pack (Member)
 09:42   Ian Pack (Member)
 09:51   Alison A J Mecklenburgh (Member)
 10:00   Christopher Middleton (Guest/Member)
 10:09   Phil Hayes (Member)
 10:18   Malcolm Venn (Member)
 10:27   John Astin (Member)
 10:36   Stephen Line (Member)
 10:45 - 11:57   Mixed v High Post (Match)
 12:06   Julia Miller (Member)
 12:15   Bridget Smith (Member)
 12:24   Maria M T Anderson (Member)
 12:33 - 13:36   Members roll up (Reserved For Members)
 13:54   Ben Strange (Member)
 14:21   John Bohm (Member)
 14:39   On Line Tee Times Booking (Visitor)
 14:48   Sean Marrache (Visitor)
 15:24   Pete R L Lloyd (Guest/Member)
Sun 3 Aug
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 11:57   August Medal (Competition)
 13:18   Steve Read (Member)
 13:54   Pierce Speechley-Price (Member)
 14:03   Alexander A G Olney (Member)
 14:30   John Thunhurst (Member)
Mon 4 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:30   Members roll up (Restricted Member)
 08:39 - 09:15   Members roll up (Reserved For Members)
 09:24   Members roll up (Restricted Member)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:42   Raymond R D Bishop (Member)
 10:00   David Walker (Member)
 10:36   Steve Katterhorn(Blackmoor)N (Reciprocal)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54   John Kerr(Golf Voucher) (Courtesy)
 11:03   Malcolm Aldworth (Member)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Andrew moss (Visitor)
 13:45   David Dent (Member)
 13:54   James Tagg (Guest/Member)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:12   Mark Lanning (Member)
 14:30   Andy Gradidge(Hockley) (Reciprocal)
 14:39   Smart (Norwood Park) (Visitor)
 17:30   David D Hallam Jones (Courtesy)
Tue 5 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Richard Jeffery (Member)
 08:10   Douglas D Lawson (Member)
 08:24   Doug Lingafelter (Member)
 08:30 - 10:45   Ladies Medal (Competition)
 10:54   Colin Gregory (Member)
 11:03   Terry Oliver (Member)
 11:12   Kevin Saunders (Member)
 11:21   Archie Miller (Member)
 11:30   Robert McConnell (Guest/Member)
 11:48   K Ging (County Card)
 12:06   David Pack (Member)
 12:15   David Abrey (Member)
 12:24   Steve Richardson (parkstone) (Courtesy)
 12:33   Howes (Cold ashby) (Visitor)
 12:42   Laura L A Jones (Member)
 12:51   Richard Betts (Member)
 13:09   Ian Scaife (Member)
 13:18   Peter Stannard (Member)
 13:27   John Colwell (Member)
 13:45   Mille Michaud(French) (Visitor)
 13:54   Cameron (high post) (Reciprocal)
 14:03   Francis Wirgman (Member)
 14:30   David D J Bruguier (Member)
 14:39   William Davis (Visitor)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 6 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 07:56   Derrick Curtis (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   David Gray (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:42   John Trundle (Member)
 09:51   David D Y S Russell (Member)
 10:00   Brian Russell (Member)
 10:18   Richard R MacRo (Guest/Member)
 10:27   George Wirgman (Member)
 10:45   Christopher Middleton (Guest/Member)
 10:54   Malcolm Aldworth (Member)
 11:03   Steve Breaker(Ferndown) (Reciprocal)
 11:30 - 11:48   Members roll up (Reserved For Members)
 11:57   Members roll up (Restricted Member)
 12:06 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Kemp-Broadstone (Reciprocal)
 13:45   James J R A Robinson (Member)
 13:54   Seal (Member)
 14:57 - 15:06   Dan Clark (Visitor)
 17:03 - 17:57   Monty v New Forest (Match)
Thu 7 Aug
 07:56   Alan Barnett (Member)
 08:03   Bryan B Bell (Member)
 08:10   Ken K L Boyce (Guest/Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 08:48   North Hants Trophy (Match)
 09:06   Brian Russell (Member)
 09:33   Michael Watson (Member)
 09:51   David Barrow (Member)
 10:00   Lindsey L M Hawker (Member)
 10:09   Smith-High Post (Reciprocal)
 10:18   John Crouch-Barton on Sea (Visitor)
 10:27   Worley-Royal Winchester (Visitor)
 11:30   Aiko Wilson (Member)
 12:06   Hulse-Newcastle (Visitor)
 12:33   Mrs Brown (freshwater) (Reciprocal)
 13:00 - 13:54   Vets v Ironsides (Match)
 14:03   Sam S A Campbell (Guest/Member)
 14:12   Paul Jarvest (Guest/Member)
 14:21   Christopher Waud (Member)
 14:30   Michael Brooker (Visitor)
 15:15   Chris Wiles (Guest/Member)
 15:42   Jordan J J Ainley (Guest/Member)
 16:00   Stuart S.S Woodley (Guest/Member)
 16:18   justin bird (Visitor)
 19:00   Grant Pendreigh (Member)
Fri 8 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   John McCabe (Visitor)
 08:24   Paul P M Stenning (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:42   Mike Godfrey (Member)
 10:09   Robert Turville (Member)
 10:18   Michael Troupe (Member)
 10:27   Parkstone(TBC) (Reciprocal)
 10:36   David Walker (Member)
 10:45   Breitenstein (switzerland) (Visitor)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Ernst Barten (Member)
 11:12   Peter Stannard (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Stan Reid (Member)
 13:45   Mark Lanning (Member)
 13:54   John Fitzgerald (Member)
 14:03   Shilcock (lutterworth) (Visitor)
 14:12   David Gray (Member)
 14:21   Tup Wickham (Member)
 14:30 - 15:06   Ladies MOS v Farnham (Match)
 15:15   Trevor Cox (Visitor)
 15:24   Peter Lad (southwick) (Visitor)
 15:33   Patricia P Norman (Guest/Member)
 16:27   Richard Jones (Buggy only)
Sat 9 Aug
 07:00 - 08:24   Three Tee Start from 08.30hrs (Closed)
 08:30 - 17:12   Men's Invitation (Guest/Member)
Sun 10 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:17   Stuart McDonald (Member)
 08:24   David Gray (Member)
 08:30   Ian Pack (Member)
 08:48   Brian B Hoy (Member)
 08:57   Paul Stenning (Member)
 09:06   David Hood (Member)
 09:24   Michael Troupe (Member)
 09:33   Tim Lines (Member)
 09:42   Heath Bland (Member)
 10:00   Jennifer Turville (Member)
 10:09   Lisa Wyatt (Member)
 10:18   Eddie E Hurst (Member)
 10:27   Christopher Middleton (Member)
 10:45   Mr Hampton (Visitor)
 12:33 - 13:27   Men's 'B' Team v Broadstone (Match)
 13:36   Colin Hawkins (Member)
 14:30   Naila Webb (Member)
Mon 11 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 07:49   Keith Timewell (Member)
 07:56   Peter Stannard (Member)
 08:03   Tony Yates (Member)
 08:10   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   John J P Boag (Guest/Member)
 09:42   David D Y S Russell (Member)
 10:00   Mr stradling (Visitor)
 10:09 - 11:03   Ladies v Stoneham (Match)
 11:12   George Wirgman (Member)
 11:21   Derek D McNeil (Guest/Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Stan Reid (Member)
 13:45   David Walker (Member)
 13:54   Mark Lanning (Member)
 14:03   Michael Palmer (Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Christopher Waud (Member)
Tue 12 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Douglas Lawson (Member)
 08:03   Richard Jeffery (Member)
 08:30 - 11:30   Ladies Stableford (Competition)
 11:39   Colin Gregory (Member)
 11:48   Terry Oliver (Member)
 11:57   Bayliss-Goring and Streetley (Courtesy)
 12:06   David Pack (Member)
 12:15   Ian Pack (Member)
 12:24   Finley Mill (Member)
 12:33   Jack Jowett (Member)
 12:42   Charles Letchworth (Member)
 13:00   Cooper (hampworth) (Visitor)
 13:18   Malcolm Graveling (Member)
 14:03   John Colwell (Member)
 14:30   Ian roper (corhampton) (Visitor)
 16:00 - 16:36   Junior Stableford (Competition)
Wed 13 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Richard R MacRo (Member)
 07:42   Paul P D Jarvest (Member)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 07:56   Derrick Curtis (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   Brian Russell (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Nick Roddis (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:51   Saunders-Finchley (Visitor)
 10:00   Mike J M H Fisher (Member)
 10:09   Worlidge-Tandridge (Visitor)
 10:18   Tony Day(Broadstone) (Reciprocal)
 10:27   Robbie flower (royal winch) (Visitor)
 10:36   Jennifer Turville (Member)
 10:45   Robert Turville (Member)
 10:54   Hill (bramshaw hill) (Visitor)
 11:03   Christopher Middleton (Member)
 11:21   David Lewis (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   Louise Chaplen (stoneham) (Reciprocal)
 13:54   Christopher Waud (Member)
 14:03   Baunfield (coventry) (Visitor)
 14:12   Malcolm Graveling (Member)
 14:21   Michael Watson (Member)
 14:30   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 14:39   On Line Tee Times Booking (Visitor)
 16:00   Jeff J Waddington (Guest/Member)
 16:09   Chris Blake (Member)
 16:27   Gradidge-Hockley (Reciprocal)
 16:54   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
Thu 14 Aug
 08:10   Christopher Waud (Member)
 08:17   David Gray (Member)
 08:24   David D A Pack (Match)
 08:30 - 08:48   Junior Open (Closed)
 08:57 - 10:45   Junior Open (Open Competition)
 10:54   David D Mewes (Guest/Member)
 11:03   Mrs Hone(Hindhead) (Reciprocal)
 11:12   Helyer (fulwell) (Visitor)
 11:21   Maria Anderson (Member)
 11:30   Pennington-Wentworth (Visitor)
 11:39   Charles Letchworth (Member)
 11:48   Rita R Gregory (Guest/Member)
 11:57   Irene Fluss-Sere (Visitor)
 12:15 - 12:24   Roy Coxon (County Card)
 12:33   Mark Simmons(Blackmoor) (Reciprocal)
 13:00   Peter Stannard (Member)
 13:27   Lynch-West Surrey (Visitor)
 14:12   Cullen (barton on sea) (Visitor)
 14:30   Roy Saunders (Visitor)
 16:27   Steve S M Dacey (Guest/Member)
Fri 15 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Douglas Lawson (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Guest/Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Raymond R D Bishop (Member)
 09:42   David D Y S Russell (Member)
 09:51   Anthony Holtom (Member)
 10:00   Mike M S Godfrey (Guest/Member)
 10:09   Hall-Ferndown (Reciprocal)
 10:18   Eddie E A Turner (Member)
 10:27   Irene Fluss-Sere (Visitor)
 10:36 - 10:45   Bill Philpot (Kenilworth) (Visitor)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Garman (romsey) (Visitor)
 11:12   Edwin E N Holtom (Member)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 11:57   Members roll up (Reserved For Members)
 12:06   Members roll up (Restricted Member)
 12:15 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Mark Lanning (Member)
 13:45   John J W Kemp (Guest/Member)
 13:54   Stan Reid (Member)
 14:03   Moh Dehghani (Member)
 14:12   Harris-Weybrook Park (Practice Round)
 14:21   David Abrey (Member)
 14:30   Tup Wickham (Member)
 14:39   Darren Walkley (hayling) (Practice Round)
 14:48   Bradley B New (Guest/Member)
 15:33   Bramshaw2 (Practice Round)
 15:42 - 15:51   Bramshaw2
 16:27   Kim K Plunkett (Member)
Sat 16 Aug
 07:00 - 07:42   Two tee start 07.45hrs (Closed)
 07:49   The Mike Smith Memorial Trophy (Open Competition)
 07:56 - 09:06   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Open Competition)
 09:15 - 12:51   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Closed)
 13:00 - 14:57   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Open Competition)
 15:06 - 17:12   Men's Scratch Open(Mike Smith Trophy) (Closed)
Sun 17 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:24   Rodney Smith (Member)
 08:30   David Gray (Member)
 08:39   Matthew M Wingate (Member)
 08:48   Andrew Baxendine (Member)
 08:57   Brian Hoy (Member)
 09:06   Robert Slade (Member)
 09:15   Steve Read (Member)
 09:24   Jane Kingsley (Member)
 09:51   Paul Saunders (Member)
 10:00   Malcolm Venn (Member)
 10:09   Steverink (Netherlands) (Visitor)
 10:18   Charles Letchworth (Member)
 10:27   Mike J M H Fisher (Member)
 10:36   Phil Hayes (Member)
 10:45 - 11:21   Stoneham (Courtesy)
 11:30   Grahame G Stanford (Guest/Member)
 11:48   Maria Anderson (Member)
 12:24 - 13:27   Millennium League v Blackmoor (Match)
 13:36 - 14:39   Mixed v Stoneham (Match)
 14:48   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 15:06 - 15:24   Eugene Slevin(Weybrook Park) (Practice Round)
 15:33   Francis F M Wirgman (Guest/Member)
Mon 18 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   John Bohm (Member)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:30   Members roll up (Restricted Member)
 08:39 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Raymond R D Bishop (Member)
 09:42   Mr Daniels (ferndown) (Reciprocal)
 10:00   Curel- East Devon (Visitor)
 10:18   Phil Appleby (Guest/Member)
 10:27   Smith-Cyprus (Visitor)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54   Harry Yates (Member)
 11:21   James J E Anderson (Guest/Member)
 11:30 - 11:57   Members roll up (Reserved For Members)
 12:06   Members roll up (Restricted Member)
 12:15 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Dent (Member)
 13:45   Chris Freer (Member)
 13:54   Allan-Stoneham (Reciprocal)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:12   Peter P W Stannard (Member)
 14:21   David Bruguier (Member)
 14:30   Neil Payne(Hockley) (Reciprocal)
 14:39   Tessa T Tizzard (Member)
 14:48   On Line Tee Times Booking (Visitor)
 16:00   Tuke (Visitor)
Tue 19 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Douglas Lawson (Member)
 08:03   Steven Jeffery (Member)
 08:30 - 11:12   Ladies Brownlow Cup (Competition)
 11:21   Terry Oliver (Member)
 11:30   Colin Gregory (Member)
 11:39   Archie Miller (Member)
 11:48   Idris Vernall (Member)
 12:15   David Pack (Member)
 12:24   Tony Hewitt (Member)
 12:33   Joss-Chobham (Visitor)
 12:51   Tony Heelas (Member)
 13:00   Charles Letchworth (Member)
 13:09   Richard Betts (Member)
 13:18   Chris Freer (Member)
 13:36   Richard Lloyd (Guest/Member)
 13:54   Christopher Waud (Member)
 14:03   Harry H Yates (Guest/Member)
 14:30   Roger Thorley (Visitor)
 14:39   Tony Cross (Visitor)
 16:00 - 16:36   Junior Stableford (Competition)
 16:54   Steve S Breaker (Guest/Member)
Wed 20 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 07:49   Alan Barnett (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Roger Clays (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Raymond R D Bishop (Member)
 09:42   David D Y S Russell (Member)
 09:51   Smith-Cyprus (Visitor)
 10:00   Foskett-High Post (Reciprocal)
 10:18   Brian Hampton (Member)
 10:54   Johnson-Parkstone (Visitor)
 11:03   Alexander A N G Kilgour (Guest/Member)
 11:12   Highett-Smith (Visitor)
 11:21   Martin M Rouse (Match)
 11:30   Members roll up (Restricted Member)
 11:39 - 12:06   Members roll up (Reserved For Members)
 12:15   Members roll up (Restricted Member)
 12:24 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Michael M J Branfoot (Guest/Member)
 13:45   David Walker (Member)
 13:54   Rory R J Hudson (Guest/Member)
 14:03   Clark-Broadstone (Reciprocal)
 14:12   Naila Webb (Member)
 14:21   Matthew Hewitt (Member)
 14:30   Sherborne Golf Club (Courtesy)
 15:15   Peter P J Soles (Guest/Member)
 15:33   Gent-North Downs (Visitor)
 16:45   Anthony A Allen (Guest/Member)
Thu 21 Aug
 08:10   Angela Barnett (Member)
 08:24   David Gray (Member)
 09:24   Matt Vineer (Member)
 09:42   Aiko Wilson (Member)
 09:51   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 10:00   Mr Hampton (freshwater) (Reciprocal)
 10:09   John Preston (canford) (Visitor)
 10:18   Maria Anderson (Member)
 10:27   Jennifer J R Barten (Guest/Member)
 10:45   Azor-Hockley (Reciprocal)
 10:54   Nick N A Sackley (Member)
 11:03 - 12:15   GCMA v Sweden (Match)
 12:33   John J G Lake (Member)
 12:42   Gary Knight (Member)
 12:51   Leon L Crouch (Member)
 13:00   Grimes-High Post (Reciprocal)
 13:18   Jeremy Tombs (Member)
 13:27   Simes (shirley) (Visitor)
 13:36   Jennings (Freshwater) (Reciprocal)
 14:03   Raymond R D Bishop (Member)
Fri 22 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Douglas Lawson (Member)
 07:49   Mike Buckley (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:15   Members roll up (Reserved For Members)
 09:24   Members roll up (Restricted Member)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:51   Kevin White (walhampton) (Visitor)
 10:00   John J P Boag (Guest/Member)
 10:18   Mike Toole (Member)
 10:36   David Barrow (Guest/Member)
 10:45   Pat P J Hill (Member)
 11:03   Pat P Sharp (Guest/Member)
 11:12   Mrs Abbott(Farnham) (Reciprocal)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Walker (Member)
 13:45   John Fitzgerald (Member)
 13:54   Rita Gregory (Member)
 14:03   Wayne W Phillips (Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Stan Reid (Member)
 14:30   Tony A E Jones (Member)
 14:39   Chris Hunt (Visitor)
 14:48   Gerry G H Lambelle (Guest/Member)
 14:57   Andy Cheeseright(Stoneham) (Reciprocal)
 15:06 - 15:24   Bramshaw Gales /Hockley (Courtesy)
 15:33   Jonathan J Young (Guest/Member)
 16:09   Andy Lake (Guest/Member)
 17:48   Gareth G Bracher (Guest/Member)
Sat 23 Aug
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 13:00   August Stableford (Competition)
 13:09   Julia Miller (Member)
 13:18   Bridget Smith (Member)
 13:45   Michael Palmer (Member)
 13:54   Anthony A Allen (Member)
 14:03   Jennifer Turville (Member)
 14:12   Chris Freer (Guest/Member)
 14:30   Malcolm Graveling (Member)
Sun 24 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:24   Seth Frampton (Member)
 08:30   Mike J M H Fisher (Member)
 08:39   Paul Stenning (Member)
 08:57   Brian Hoy (Member)
 09:06   Andrew Baxendine (Member)
 09:15   David Hood (Member)
 09:24   Robert Slade (Member)
 09:33   Charles Cruse (Member)
 09:51   Mark M J Wyatt (Member)
 10:00   Gales Hockley - Semi Final (Match)
 10:09 - 10:54   Gales Hockley - Semi final (Match)
 11:03   Gales Hockley - Semi Final (Match)
 11:12   Gales Hockley - Semi final (Match)
 11:21   Jean Sumner (Member)
 11:30   Graeme Badenoch(Balmer Lawn) (Visitor)
 11:57   Christopher Parker (Member)
 12:06   Charles Letchworth (Member)
 12:33   Rob R J Gowers (Courtesy)
 13:00   Leon L Crouch (Member)
 13:09   Conrad Curtis (Member)
 13:36   Richard R E James (Guest/Member)
 14:03   Susan Collinson (Member)
 14:30   Michael Burke (Visitor)
 14:48   Phil Southorn (Guest/Member)
 16:00   Stewart S N Gillespie-Smith (Restricted Member)
Mon 25 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:10   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   David Hart (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:51   Stuart S McDonald (Member)
 10:00 - 11:21   Mixed Competition (Competition)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 14:03   Steve Ansell (Member)
 14:12   Ian Allan (Member)
Tue 26 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:17   Ralph Pitman (Member)
 08:30 - 11:21   Ladies McCloed Cup - 2nd Leg (Competition)
 11:30   Colin Gregory (Member)
 11:39   Terry Oliver (Member)
 11:48   Archie Miller (Member)
 11:57   William Jowett (Member)
 12:33   Spaven (northampton) (Visitor)
 12:42   David Pack (Member)
 12:51   David Abrey (Member)
 14:03   Ken Quin (Member)
 15:33 - 16:09   Junior Stableford (Competition)
Wed 27 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Douglas Lawson (Member)
 07:49   David Tanner (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Paul Jarvest (Member)
 08:10   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Matthew M Wingate (Member)
 08:24   Doug Lingafelter (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:42   Seth Frampton (Member)
 10:00   Derek D N Rosling (Guest/Member)
 10:18   Paul Graham (Member)
 10:27   David D Wheeler (Member)
 10:36   Iain Hayter (Member)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54   Christopher Middleton (Member)
 11:03   John Astin (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Eileen Graveling (Member)
 13:45   Paul P D Jarvest (Guest/Member)
 13:54   Kevin Durrant (Practice Round)
 14:03   Alan Millar (Member)
 14:12   Diana Stewart (Member)
 14:21   Christopher Waud (Member)
 14:30   Ken Quin (Member)
 14:57   Gent (Visitor)
Thu 28 Aug
 07:56   Richard Jeffery (Member)
 08:24   David Gray (Member)
 08:30   Brian Hoy (Member)
 08:57   Elaine Barrow (Member)
 10:00   Chris robinson (brooklands park) (Visitor)
 10:45   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 10:54   Tony Hand(Ferndown) (Reciprocal)
 11:12   Naila N Webb (Member)
 12:06   Barrie Whiteford (Member)
 12:33   Janice Berry(Broadstone) (Reciprocal)
 12:42   Cowin-Kings Norton (Visitor)
 12:51   Derek Wyeth (Member)
 13:00   David Walker (Member)
 13:36   Paul P Graham (Guest/Member)
 13:45   John Colwell (Guest/Member)
 13:54   Christopher Waud (Member)
 14:03   Ken Quin (Member)
 14:30   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 16:00   Robert Tuke (Visitor)
 16:54   Paul P Stevens (Guest/Member)
Fri 29 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:10   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Joan J Russell (Member)
 08:24   John Bohm (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 09:42   Bart Biemans (Visitor)
 09:51   David D Y S Russell (Member)
 10:00   Fowler-Goodwood (Visitor)
 10:09   Roberts (stoneham) (Visitor)
 10:18   Michael Troupe (Member)
 10:27   Rowe Jones(Parkstone) (Reciprocal)
 10:36   David Burns (Member)
 10:45   Robert Boote (Member)
 10:54   Neil farmer (chobham) (Visitor)
 11:21   David Lewis (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   John Fitzgerald (Member)
 13:54   Stan Reid (Member)
 14:03   Tup Wickham (Member)
 14:12   Angela A Warren (Member)
 14:21   Francis Wirgman (Member)
 14:39   John Pettitt (Visitor)
Sat 30 Aug
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   John Colwell (Member)
 08:17   Rodney Smith (Member)
 08:24   Grahame G Stanford (Member)
 08:30   David Gray (Member)
 08:39   Derrick Curtis (Member)
 08:48   Paul Turner (Member)
 09:06   Brian Hoy (Member)
 09:15   Steve Dacey (Member)
 09:24   Steve Read (Member)
 09:33   David Pack (Member)
 09:42   Ian Pack (Member)
 09:51   Phil Hayes (Member)
 10:00   Malcolm Venn (Member)
 10:09   Angela A Warren (Member)
 10:18   Dean D Lancaster (Member)
 10:27 - 11:21   Millennium League v Broadstone (Match)
 11:30   Julia J A Miller (Member)
 11:39   Brenda.Amos B Amos (Member)
 11:48   Maria M T Anderson (Member)
 11:57   Bridget Smith (Member)
 12:15   Motto (castle comb) (Visitor)
 12:24   Charles Letchworth (Member)
 12:33 - 13:36   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   Mr Minchin (Visitor)
 13:54   Tim Lines (Member)
 14:03   Andy Lake (Member)
 14:12   Aiko Wilson (Member)
 14:21   Steve Ansell (Member)
 14:30   Andy Clark (Practice Round)
Sun 31 Aug
 07:00 - 08:24   Two Tee Start from 1st & 9th (Closed)
 08:30 - 17:03   Courage & Mid Amateur (Match)



  Online Booking Software provided by BRS Golf Systems