Brokenhurst Manor Golf Club
HOME
< 2014 >
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec

Brokenhurst Manor Golf Club - Calendar - Jul 2014


Time Name
Tue 1 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30 - 11:12   Ladies Medal (Competition)
 11:21   Colin Gregory (Member)
 11:30   Terry Oliver (Member)
 11:48   David Abrey (Member)
 11:57   David Pack (Member)
 12:06   David D Marmot (Guest/Member)
 12:33 - 13:27   Vets v Barton-on-sea (Match)
 13:36   Bourgoise (jersey) (Practice Round)
 13:54   Jean Sumner (Member)
 14:03   Hoyland-Lees Hall (Practice Round)
 14:12   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 14:30   Cooper-Canford (Practice Round)
 15:06   John J Colwell (Member)
 16:00   Dorey (Hankley Comman) (Visitor)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
 17:39   Martin M Young (Guest/Member)
Wed 2 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Michael M R Collins (Member)
 09:42   Jeremy Tombs (Member)
 09:51   Danny D McGivern (Member)
 10:00   David Walker (Member)
 10:09   Jeff Hooper (Member)
 10:18   John feick (Visitor)
 10:27   Len L A Miles (Member)
 10:45   John Astin (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03 - 11:21   Seniors Scratch Open - round 2 (Closed)
 11:30   Seniors Scratch Open (Open Competition)
 11:39 - 14:48   Seniors Scratch Open - round 1 (Open Competition)
 14:57   Mark M J Lanning (Member)
 15:06   Weldon-Dunstable Downs (Reciprocal)
 15:15   Green-South Winchester (Visitor)
 16:45   Ian I Himmens (Guest/Member)
 17:03 - 18:06   Monty v Highcliffe (Match)
Thu 3 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Derrick D E R Curtis (Member)
 07:56   David Gray (Member)
 08:03 - 08:24   Seniors Scratch Open - round 2 (Closed)
 08:30   Seniors Scratch Open (Open Competition)
 08:39 - 11:48   Seniors Scratch Open - round 2 (Open Competition)
 12:33   Pete Rodgers (Courtesy)
 12:51   Elliott E Baxman (Member)
 13:00   Crowe (Hockley) (Reciprocal)
 13:09   Phillip Green (Visitor)
 13:45   Mike Godfrey (Member)
 14:03   Francis Wirgman (Member)
 14:12   Gerry G H Lambelle (Guest/Member)
 14:30   Michael Watson (Member)
 14:57 - 15:15   BMGC Past Captains (Reserved)
 16:00   Hetherington-Bramall (Visitor)
Fri 4 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Bruce B Rose (Member)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Anthony Holtom (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 10:18   Freshwater Match (Match)
 10:27   Burrill(Hindhead) (Reciprocal)
 10:36   Elliott E Baxman (Member)
 10:45   Lily giddens (Visitor)
 10:54   Nicholas N J Dawes (Member)
 11:03   John Astin (Member)
 11:12   Richard Lascelles (Member)
 11:21   Denise Manley (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Hawley-Cottesloe (Visitor)
 13:45   Martin Lewis(Farnham) (Reciprocal)
 13:54   John Fitzgerald (Member)
 14:03   Ken Quin (Member)
 14:12   Ian Allan (Member)
 14:21   Mark Lanning (Member)
 14:30 - 15:15   Freshwater Match (Match)
 15:24   Shaun S Hughes (Guest/Member)
 15:33   Richard R F Lloyd (Guest/Member)
Sat 5 Jul
 07:00 - 07:14   Members roll up (Reserved For Members)
 07:21 - 13:45   Captain's Day (Competition)
 14:30   John Blowers (Visitor)
Sun 6 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Anthony Holtom (Member)
 08:03   Andrew Baxendine (Member)
 08:10   David Gray (Member)
 08:17   Rodney R W Smith (Member)
 08:24   Junior Jacobs Jigger (Open Competition)
 08:30   Juniors Jacobs Jigger (Open Competition)
 08:39 - 09:06   Junior Jacobs Jigger (Open Competition)
 09:15   Andy Lake (Member)
 09:24   Aaron Gibbons (Member)
 09:33   Anthony A R Start (Member)
 10:00   Brian Hampton (Member)
 10:09   David D Hood (Member)
 10:18   John Blowers (Visitor)
 10:27   Malcolm Venn (Member)
 10:36   Sue Boyt (Member)
 10:45   Stephen Line (Member)
 10:54   Lisa Wyatt (Member)
 11:03   Jean Sumner (Member)
 11:12   Aiko Wilson (Member)
 11:57 - 12:51   Men's B Team v Stoneham (Match)
 13:00   Paul Graham (Member)
 13:09   Pierce Speechley-Price (Member)
 13:18 - 14:03   Junior Jacobs Jigger (Open Competition)
 14:12 - 14:21    (Closed)
 15:06   White (North Hants) (Visitor)
Mon 7 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Brian B Hoy (Member)
 08:24   Bill Madden (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Ken K C Campbell (Guest/Member)
 09:42   Raymond R D Bishop (Member)
 09:51 - 10:54   Ladies Beales v High Post (Match)
 11:03   Gillian Baldwick (Member)
 11:12   George Wirgman (Member)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:45   David Dent (Member)
 13:54   Francis Wirgman (Member)
 14:03   Josh Gates (Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   David Bartlett (Member)
 14:30 - 14:48   Southern GCMA (Promotion)
 14:57   Mr Pooley (Visitor)
Tue 8 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Richard Jeffery (Member)
 08:24   Christopher Waud (Member)
 08:30   Elaine Barrow (Member)
 08:48 - 10:18   Ladies Daily Mail Foursomes (Competition)
 10:27   Colin Gregory (Member)
 10:36   Terry Oliver (Member)
 10:45   David Podmore (Member)
 10:54   Steve Katterhorn(Blackmoor) (Reciprocal)
 11:03   Archie Miller (Member)
 11:12   Peter Whittingham (Courtesy)
 11:48   Tony Hewitt (Member)
 11:57   David Pack (Member)
 12:06   Bill Kent(Broadstone) (Reciprocal)
 12:33 - 13:36   Vets v High Post (Match)
 13:54   Gary Chivers (Member)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 9 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Tony Yates (Member)
 08:10   John Creton (Member)
 08:17   Lee Boyt (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David Delany (Member)
 09:42   James cox (stoneham) (Reciprocal)
 09:51   Brian Russell (Member)
 10:00   Michael Watson (Member)
 10:18   Idris I Vernall (Member)
 10:45   Pat Graham (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:12   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Parkstone-parker (Reciprocal)
 13:45   Leon L Crouch (Match)
 13:54   Ken Quin (Member)
 14:03   Doug Lingafelter (Member)
 14:30   Richard R F Lloyd (Guest/Member)
 15:06   Colin Shaw (Visitor)
Thu 10 Jul
 07:00 - 08:24   Three tee start from 08.30hrs (Closed)
 08:30 - 16:27   Blackhamsley Bowl (Open Competition)
 16:36   Finlay Mill (Guest/Member)
 16:45   Grant Pendreigh (Guest/Member)
Fri 11 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Anthony Holtom (Member)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   Nick Sackley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Pam P Capon (Match)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 10:09   Jerry Curtin (Society)
 10:18   David Lewis (Member)
 10:27   Mr Ansell (Hockley) (Reciprocal)
 10:36   Jennings-Freshwater Bay (Reciprocal)
 10:45   Pieter Puijpe (Visitor)
 10:54   Michael Watson (Member)
 11:03   Alan Tong (Visitor)
 11:12   Robert Boote (Member)
 11:21   Stephen Line (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Ken Quin (Member)
 13:45   Francis Wirgman (Member)
 13:54   John Fitzgerald (Member)
 14:03   Spavan (Northampton) (Visitor)
 14:12   Pete Lloyd (Member)
 14:21   Tup Wickham (Member)
 14:30   Cooke-Careys Manor (Visitor)
 14:39   Andy Graditch (Visitor)
 14:48 - 15:24   Jerry Curtin (Society)
 15:33 - 16:36   Ladies Mail on Sunday v Royal Winchester (Match)
Sat 12 Jul
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 13:00   July Medal & Aliss Merlo (Competition)
 13:09   Julia Miller (Member)
 13:18   Bridget Smith (Member)
 13:27   Graham G R Hatch (Member)
 13:45   Pat Sharp (Member)
 13:54   Sue Boyt (Member)
 14:03   Luke L F Lewis (Member)
 14:12   Jean Sumner (Member)
 14:21   Robert Turville (Guest/Member)
 14:30   Michael Palmer (Member)
 15:06   Tina Gibbons (Visitor)
Sun 13 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Elliot Coates (Guest/Member)
 08:10   Alan Barnett (Member)
 08:17   Ian Pack (Member)
 08:24   Vicki V Smith (Member)
 08:30   Martin M W Paulley (Member)
 08:39   Shaun Hughes (Member)
 08:48   Brian Hoy (Member)
 08:57   Simon Robinson (Member)
 09:06   Nick Roddis (Member)
 09:15   Steve Ansell (Guest/Member)
 09:24   David Hood (Member)
 09:33   Brian Hampton (Member)
 09:42   Michael Troupe (Member)
 09:51   Cooke-Careys Mnaor (Visitor)
 10:00   Lisa Wyatt (Member)
 10:09   Elizabeth Cruse (Member)
 10:18 - 11:21   Ladies S'ham Cup v North Hants (Match)
 11:30 - 12:24   Millennium League v Broadstone (Match)
 12:33   Rita Gregory (Member)
 13:36 - 13:54   James J Campbell (Member)
 14:39   David D A Jones (Guest/Member)
 16:09   Stewart S N Gillespie-Smith (Restricted Member)
Mon 14 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   John Creton (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Peter Stow (PGA Hankley) (Visitor)
 09:42   Raymond R D Bishop (Member)
 09:51   Alastair A D Gordon (Member)
 10:00   Schuster (Visitor)
 10:18   Bishop (Addington) (Visitor)
 11:12   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Dent (Member)
 13:45   Feltham(Broadstone) (Reciprocal)
 14:03   Wayne Phillips (Member)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Stan Reid (Member)
 14:30   Ken Quin (Member)
Tue 15 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Richard Jeffery (Member)
 08:30 - 11:30   Ladies Brownlow Cup (Competition)
 11:39   Archie Miller (Member)
 11:48   Terry T J Oliver (Member)
 11:57   Mike M O'Connor (Member)
 12:06   David Abrey (Member)
 12:15   David Pack (Member)
 12:24   Colin Gregory (Member)
 12:33 - 13:27   Vets v Parkstone (Match)
 13:36   john surridge (parkstone) (Reciprocal)
 13:54   Gulliford (royal wimbledon) (Visitor)
 14:03   Jason Gadsby (Guest/Member)
 14:12   Glenn Neil-Dwyer (Member)
 14:21   Francis Wirgman (Member)
 14:30   Chris Wiles (Guest/Member)
 15:06   Teeofftimes.co.uk Booking (Visitor)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
 17:03   Bryn B Shorey (Guest/Member)
Wed 16 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:56   Mike Godfrey (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:42   Hull-Bulbury Woods (Visitor)
 09:51   Taylor (hammonds end) (Visitor)
 10:00 - 10:45   Colliton Club G.S. (Society)
 10:54   Kay-Goodwood (Visitor)
 11:12   Richard Lascelles (Member)
 11:21   Alan Barnett (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Ian Anscombe(Farnham) (Reciprocal)
 13:45   Richard Greenwell (Lileybrook) (Visitor)
 14:03   Ken Quin (Member)
 14:30   Hull - Bulbury woods (Visitor)
 16:45   Aileen A Simpson (Guest/Member)
 17:03 - 17:57   Monty v Burley (Match)
Thu 17 Jul
 07:14   John Bohm (Member)
 08:10   David Hyde (Member)
 08:57   Seahorse G.S. (Society)
 09:06 - 09:51   Seahorse GS (Society)
 10:00   Jukes(Hindhead) (Reciprocal)
 10:09   Jackson (north devon) (Visitor)
 10:18   Gary Knight (Member)
 10:27   Gatrell (Ferndown) (Reciprocal)
 10:36   Jeremy Tombs (Guest/Member)
 11:03   Taylor-Stoneham (Reciprocal)
 11:30   Jenkins (High Post) (Reciprocal)
 11:48   Talbot-Farnham (Practice Round)
 12:51   David Pack (Member)
 13:00   Doug Lingafelter (Guest/Member)
 14:57   Judith pedersen (marswell hill) (Visitor)
 15:33   Morris-Rolan Oaks (Member)
 16:45   Lee L M Boyt (Guest/Member)
 17:48   Thomas T Rowsell (Guest/Member)
Fri 18 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   John Creton (Member)
 10:00   Brian Russell (Member)
 10:18   Michael Troupe (Member)
 10:27   Peter Williams (Member)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   John Astin (Member)
 11:30   Members roll up (Restricted Member)
 11:39 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Gilbert-Hockley (Reciprocal)
 13:54   Stan Reid (Member)
 14:03   John Fitzgerald (Member)
 14:12   Mark Lanning (Member)
 14:21   Ken Quin (Member)
 14:30   Maria Anderson (Member)
 15:06   David Gray (Guest/Member)
 15:15   Jonathan Stratton (Visitor)
 15:24   alan Wooldridge (Visitor)
 16:54   extra frollic
 17:03 - 18:33   Friday Frolic (Competition)
Sat 19 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03 - 14:12   Centenary Trophy(Texas Scramble) (Open Competition)
 14:21   Steve Harper (Visitor)
 14:30   Anthony Holtom (Member)
 17:48   Tony A P Cutler (Buggy only)
Sun 20 Jul
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 13:00   July Stableford(Battle of Britain) (Competition)
 13:09   Aiko Wilson (Member)
 13:18   Malcolm Aldworth (Member)
 13:27   Shepperd (dudley wood) (Visitor)
 13:36   S Bull (County Card)
 13:45   David Bartlett (Member)
 13:54   Derek D McNeil (Guest/Member)
 14:30   Rodney Smith (Member)
Mon 21 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Terry T Page (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   Alan Barnett (Member)
 08:17   Angela A Barnett (Member)
 08:24   David Bruguier (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Peter P S Robson (Restricted Member)
 09:42   Raymond R D Bishop (Member)
 09:51   S Bull (County Card)
 10:27   Hemming(Parkstone) (Reciprocal)
 10:36   Sandra Bowen (Visitor)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:03   Robin Pease (Guest/Member)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 12:15   Members roll up (Reserved For Members)
 12:24   Members roll up (Restricted Member)
 12:33 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   David Dent (Member)
 13:45   Frost(Blackmoor) (Reciprocal)
 13:54   Peter Stannard (Member)
 14:03   Trumper (Chipstead) (Visitor)
 14:12   Tup Wickham (Member)
 14:21   Mark Lanning (Member)
 14:30   David Tanner (Member)
 15:24   Richard R C Metcalfe (Guest/Member)
 15:51   John J M Edwards (Guest/Member)
 16:45   James J E Anderson (Guest/Member)
 17:30   Mark M J Wyatt (Guest/Member)
Tue 22 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:35   Oliver Nimenko (Guest/Member)
 08:03   Steven Jeffery (Member)
 08:30 - 11:21   Lady Veterans Stableford (Competition)
 11:30   Colin Gregory (Member)
 11:39   Terry T J Oliver (Member)
 11:48   Charles Letchworth (Member)
 12:06   David Pack (Member)
 12:24   David Abrey (Member)
 12:33 - 13:27   Vets v Broadstone (Match)
 13:36   Toby Howell (Courtesy)
 14:12   Kate Sear(Farnham) (Reciprocal)
 14:21   Judith Nicol(Farnham) (Practice Round)
 14:30   Ken Quin (Member)
 16:09   Sam Gallagher (Visitor)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 23 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:49   Tony Colegrove (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:24   Tony Yates (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   Joy Cameron (Member)
 09:42   Humphreys-Balmer Lawn (Visitor)
 09:51   James Bartlett (Member)
 10:00   Capon (Member)
 10:09   Jason Gadsby (Member)
 10:18   Culmane-Ferndown (Reciprocal)
 10:27   Michael Troupe (Member)
 10:36   Trumper (Chipstead) (Visitor)
 11:03   Malcolm Aldworth (Member)
 11:12   Schels-Germany (Visitor)
 11:21   George Wirgman (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Norman Melbourne (Member)
 13:45   Jill Melbourne (Member)
 14:03   Richard Walker (Member)
Thu 24 Jul
 07:00 - 08:30   3 Tee Start from 08.40hrs (Closed)
 08:39 - 14:21   Hendy Golf Day Classic (Corporate)
 14:30   Ken Quin (Member)
 14:48   Fairris-Royal Winchester (Visitor)
Fri 25 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 07:42   Tony Colegrove (Member)
 07:56   Tony Yates (Member)
 08:03   Geoff G E Plumbley (Member)
 08:10   Brian Hoy (Member)
 08:17   Angela A Barnett (Match)
 08:24   Angela A Warren (Match)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33 - 09:42   Idris I Vernall (Guest/Member)
 09:51   Jeff Hooper (Member)
 10:00   Bob adams (stoneham) (Reciprocal)
 10:09   Joy J C Cameron (Member)
 11:03 - 11:12   Chris Puddle (Visitor)
 11:21   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Davis-Hockley (Reciprocal)
 13:45   Simon Willis(Broadstone) (Reciprocal)
 13:54   Summers-Bentley (Visitor)
 14:03   John Fitzgerald (Member)
 14:12   Stan Reid (Member)
 14:21   Francis Wirgman (Member)
 14:30   Graham Hatch (Member)
Sat 26 Jul
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 13:00   Clive Cargill 4BBB (Competition)
 13:09   Anthony A Allen (Member)
 13:18   Maria M T Anderson (Member)
 13:27   Naila N Webb (Member)
 13:36   Jennifer Turville (Member)
 13:45   Barry Short (Member)
 14:03   Nicki Hatch (Member)
 14:12   John Creton (Member)
 14:21   Simon Carter (Member)
 14:30   Nixon (oxfordshire) (Visitor)
Sun 27 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:30   John Bohm (Member)
 08:39   Paul Stenning (Member)
 08:48   Brian B Hoy (Member)
 08:57   Jack J Haywood (Member)
 09:06   David D A Jones (Guest/Member)
 09:15   Simon Robinson (Member)
 09:24   Paul P Savill (Member)
 09:42 - 10:54   Ladies Stoneham v S. Winchester (Match)
 11:30 - 12:33   Campbell Cup Mixed Greensome (Competition)
 12:51   Christopher Middleton (Member)
 13:00   Steve Ansell (Member)
Mon 28 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:24   Tony Colegrove (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 10:00   Robberts-Ferndown (Reciprocal)
 10:27   Nick Roddis (Member)
 10:36   Mike M S Godfrey (Guest/Member)
 10:45 - 10:54   Nick Church (Visitor)
 11:03   June Hill(Stoneham) (Reciprocal)
 11:12   Robert Boote (Member)
 11:21   David Walker (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36   Ryan jupp (remedy oak (Member)
 13:45   David Dent (Member)
 13:54   Tup Wickham (Member)
 14:03   David Abrey (Member)
 14:12   David Pack (Member)
 14:21   Tony A E Jones (Member)
 14:30   David Tanner (Member)
 14:48   Fuge(Hockley) (Reciprocal)
 14:57   Fuge(Hockley) (Visitor)
Tue 29 Jul
 07:00 - 07:21   Members roll up (Reserved For Members)
 07:28 - 15:51   Ladies Championships (Competition)
 16:18 - 16:54   Junior Stableford (Competition)
Wed 30 Jul
 07:00 - 07:28   Members roll up (Reserved For Members)
 08:03   Derrick Curtis (Member)
 08:17   Brian Hoy (Member)
 08:30 - 09:24   Members roll up (Reserved For Members)
 09:33   David D Y S Russell (Member)
 09:42   David Walker (Member)
 10:18   Michael Troupe (Member)
 10:36   Barker (St Pierre Park) (Visitor)
 10:54   Robert Boote (Member)
 11:30 - 13:27   Members roll up (Reserved For Members)
 13:36 - 14:12   Hampshire Rouges GS (Society)
 14:21   Christian Morris (Member)
 14:30   Nick Tustian (Member)
Thu 31 Jul
 08:57   Derrick Chapman(Hindhead) (Reciprocal)
 10:54   Bardsley (broadstone) (Reciprocal)
 11:30   Ingram(Blackmoor) (Reciprocal)
 13:00   Vincent-Ashley Wood (Visitor)



  Online Booking Software provided by BRS Golf Systems